ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

14.04.2009 р.

N К-16853/07

Колегія суддів судової палати з розгляду справ за зверненнями юридичних осіб Вищого адміністративного суду України у складі суддів: Бим М. Є., Гончар Л. Я., Харченка В. В., Черпіцької Л. Т., Чалого С. Я., розглянувши в порядку касаційного провадження в попередньому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Фермерського господарства "Альфа" до Управління Пенсійного фонду України в Василівському районі Запорізької області про визнання незаконними та скасування вимоги про сплату боргу від 05.02.2007 року N Ю-191 та рішення про застосування фінансових санкцій N 316 від 05.02.2007 року, встановила:

Постановою господарського суду Запорізької області від 16 квітня 2007 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено з тих підстав, що ставки, механізм справляння та пільги щодо сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування встановлені Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" N 400/97-ВР, яким разом із Законом N 1058-IV не передбачено такої пільги, як звільнення від сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування для суб'єктів підприємницької діяльності, котрі перейшли на спрощену систему оподаткування.

Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 4 вересня 2007 року апеляційну скаргу фермерського господарства "Альфа" задоволено. Рішення суду першої інстанції скасовано та прийнято нову постанову, якою визнано незаконними та скасовано вимогу Управління пенсійного фонду України в Василівському районі Запорізької області про сплату боргу N Ю-191 та рішення про застосування фінансових санкцій N 316 від 05.02.2007 року.

Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням апеляційної інстанції, відповідач подав касаційну скаргу в якій посилається на порушення норм матеріального та процесуального права просить його скасувати та залишити в силі рішення суду першої інстанції.

Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України, колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, за даними акту перевірки недоплата страхових внесків становить 1707,34 грн., разом з тим, розрахунок штрафних санкцій здійснено від суми недоплати 78919,67 грн., тому нарахування штрафних санкцій необґрунтовано. Щодо порядку застосування штрафних санкцій слід зазначити наступне. У відповідності до ст. ст. 238, 239, 241 Господарського кодексу України штраф (фінансові санкції), застосовні на підставі п. 4 ч. 9 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" є адміністративно-господарськими санкціями. За приписами ст. 250 ГК України адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніше як через один рік з дня порушення. Враховуючи фактичні обставини справи, даний строк при застосуванні санкцій порушено.

Відповідно до ч. 3 ст. 2201 КАС України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.

Доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку, що при розгляді справи допущено неправильне застосування норм матеріального чи порушення норм процесуального права, які передбачені ст. ст. 225 - 229 КАС України як підстави для зміни, скасування судового рішення, залишення позовної заяви без розгляду або закриття провадження у справі.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що касаційну скаргу слід відхилити, оскільки судові рішення постановлені з додержанням норм матеріального та процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги є необґрунтованими.

Таким чином, підстави для передачі справи на розгляд складу колегії суддів Вищого адміністративного суду України відсутні.

Керуючись статтею 2201 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Василівському районі Запорізької області відхилити, а постанову Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 4 вересня 2007 року залишити без змін.

Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.

 

Судді:

 

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали