ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

19.10.2011 р.

N К/9991/29276/11

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі: головуючого - судді Стародуб О. П., суддів - Амєліна С. Є., Кобилянського М. Г., Тракало В. В., Юрченко В. В., секретаря судового засідання - Міненко І. М., розглянувши в судовому засіданні касаційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу окружного адміністративного суду м. Києва від 10.02.2011 р. та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 10.05.2011 р. у справі за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, третя особа - Міністерство юстиції України, про визнання постанови незаконною, встановила:

В лютому 2011 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про визнання незаконною постанови Кабінету Міністрів України "Про норми харчування військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань та осіб рядового, начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту та Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації" N 426 від 29.03.2002 р.

Ухвалою окружного адміністративного суду м. Києва від 10.02.2011 р., залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 10.05.2011 р., позовну заяву залишено без розгляду відповідно до статті 100 КАС України в зв'язку з пропуском строку звернення до суду.

З такими рішеннями судів позивач не погодився, подав касаційну скаргу, в якій посилається на порушення судами норм процесуального права, що призвело до неправильного вирішення питання залишення позовної заяви без розгляду. Просить скасувати постановлені судові рішення та направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Вимоги за касаційною скаргою мотивує тим, що про порушене право дізнався 23.11.2010 р. після ознайомлення з постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 15.02.2010 р., якою відносно нього застосовано оскаржувану постанову КМ України та відмовлено в задоволенні його позову до Міністерства оборони України про визнання права на грошову компенсацію вартості продовольчого пайка.

Заслухавши доповідача по справі, перевіривши матеріали справи та касаційну скаргу в межах наведених у ній доводів, колегія суддів приходить до висновку, що касаційна скарга задоволенню не підлягає, з наступних мотивів та передбачених законом підстав.

Залишаючи позовну заяву без розгляду суди виходили з того, що звернувшись до суду 08.02.2011 р. з позовом про оскарження постанови КМ України від 29.03.2002 р. позивач пропустив строк звернення до суду, оскільки будучи військовослужбовцем позивач повинен був дізнатись про порушене право з часу набрання законної сили зазначеною постановою, яка до того ж регулює питання забезпечення військовослужбовців продуктами харчування.

Крім того, з 2009 року між позивачем та Міністерством оборони України триває спір з приводу виплати компенсації вартості продовольчого пайка за період з 2000 по 2006 роки.

З такими висновками судів першої та апеляційної інстанції колегія суддів погоджується і вважає їх такими, що відповідають нормам матеріального права та фактичним обставинам справи.

Мотиви та доводи касаційної скарги висновки судів не спростовують і є безпідставними, оскільки оскаржувана постанова КМ України регулювала відносини забезпечення продуктами харчуванням військовослужбовців, в т. ч. позивача, з часу набрання нею законної сили і офіційного оприлюднення, а тому застосування її судом під час вирішення іншої справи за участю позивача не може свідчити про те, що про порушення своїх прав, якщо таке мало місце, позивач дізнався саме з цього часу.

За наведених обставин колегія суддів приходить до висновку, що при ухваленні оскаржуваних рішень суди не допустили порушень норм матеріального і процесуального права, а тому касаційну скаргу слід залишити без задоволення, а судові рішення - без змін.

Керуючись статтями 210, 220, 221, 223, 224, 230, 231, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалила:

Касаційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а ухвалу окружного адміністративного суду м. Києва від 10.02.2011 р. та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 10.05.2011 р. - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.

 

Головуючий

О. П. Стародуб

Судді:

С. Є. Амєлін

 

М. Г. Кобилянський

 

В. В. Тракало

 

В. В. Юрченко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали