Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Про визнання незаконною та нечинною постанови Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 N 397

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

30.05.2018 р.

N 826/15942/17

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого, судді - Літвінової А. В., суддів: Бояринцевої М. А., Мазур А. С., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України треті особи Міністерство освіти і науки України, Дніпропетровський педагогічний коледж Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара про визнання незаконною та нечинною постанови від 07.06.2017 N 397 (Постанова N 397), встановив:

В провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, за участю третіх осіб - Міністерства освіти і науки України, Дніпропетровського педагогічного коледжу Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, про визнання незаконною та нечинною постанови Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 N 397 "Про внесення зміни у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 29 травня 1997 року N 526" (Постанова N 397) та скасування її.

Так, ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 11.12.2017 відкрито провадження в адміністративній справі N 826/15942/17, залучено до участі у справі в якості третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору - Міністерство освіти і науки України та Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Відповідно до пункту 10 частини першої Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства ( N 2747-IV) в редакції Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" N 2147-VIII від 03.10.2017 (Закон N 2147-VIII), справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу ( N 2747-IV), розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Разом з тим, через канцелярію Окружного адміністративного суду міста Києва 29.05.2018 позивачем подано заяву про забезпечення позову шляхом зупинення дії постанови Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 N 397 (Постанова N 397) з моменту її прийняття до моменту вирішення питання щодо її законності та чинності та шляхом прийняття рішення щодо заборони іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмету спору (переведення студентів, припинення фінансування Дніпропетровського педагогічного коледжу Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара тощо).

В обґрунтування зазначеної заяви позивач посилається виключно на протиправність постанови Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 N 397 "Про внесення зміни у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 29 травня 1997 року N 526" (Постанова N 397).

Відповідно до частин першої ( N 2747-IV) та другої статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України ( N 2747-IV) суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею ( N 2747-IV) заходи забезпечення позову.

Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: 1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або 2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.

Відповідно до частини першої статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України ( N 2747-IV) заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив, що в обґрунтування заяви про забезпечення адміністративного позову позивачем не зазначено жодних обставин, які б свідчили, що невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду, не надано жодних доказів на підтвердження існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам та інтересам саме позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, що захист цих прав та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.

Окрім того, необхідно зазначити, що посилання позивача на протиправність постанови Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 N 397 "Про внесення зміни у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 29 травня 1997 року N 526" (Постанова N 397) суд розцінює передчасними, оскільки вказана постанова є предметом оскарження в даній справі і відповідні обставини підлягають встановленню під час розгляду справи по суті.

Виходячи із змісту позовної заяви та викладеного у заяві про забезпечення позову обґрунтування щодо вжиття заходів забезпечення позову, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про відсутність підстав для забезпечення позову, оскільки судом не встановлено обставин крайньої необхідності та підстав, з якими наведені вище норми Кодексу адміністративного судочинства України ( N 2747-IV) пов'язують можливість забезпечення позову.

Враховуючи зазначене, виходячи із змісту поданої заяви та доводів наведених позивачем на її обґрунтування, суд дійшов висновку про її необґрунтованість та не вбачає підстав для задоволення заяви про вжиття заходів забезпечення позову.

Керуючись статтями 150 - 154 ( N 2747-IV), 248 ( N 2747-IV), 256 Кодексу адміністративного судочинства України ( N 2747-IV), суд ухвалив:

У задоволенні заяви про забезпечення позову відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями, відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ( N 2747-IV) і може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 292 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України ( N 2747-IV).

 

Головуючий, суддя

А. В. Літвінова

Судді:

М. А. Бояринцева

 

А. С. Мазур
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали