ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

від 7 лютого 2011 року

Верховний Суд України у складі: головуючого - Панталієнка П. В., суддів - Балюка М. І., Берднік І. С., Вус С. М., Глоса Л. Ф., Гошовської Т. В., Григор'євої Л. І., Гриціва М. І., Гуля В. С., Гуменюка В. І., Гусака М. Б., Ємця А. А., Жайворонок Т. Є., Заголдного В. В., Канигіної Г. В., Кліменко М. Р., Ковтюк Є. І., Короткевича М. Є., Коротких О. А., Косарєва В. І., Кривенди О. В., Кривенка В. В., Кузьменко О. Т., Луспеника Д. Д., Лященко Н. П., Маринченка В. Л., Охрімчук Л. І., Патрюка М. В., Пивовара В. Ф., Пилипчука П. П., Потильчака О. І., Пошви Б. М., Прокопенка О. Б., Редьки А. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Скотаря А. М., Таран Т. С., Терлецького О. О., Тітова Ю. Г., Шаповалової О. А., Шицького І. Б., Школярова В. Ф., розглянувши заяву ОСОБА_1 про перегляд Верховним Судом Україниухвали Вищого адміністративного суду України від 27 липня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Довгинцівському районі м. Кривого Рогу про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії, встановив:

Ухвалою від 24 листопада 2010 року Вищий адміністративний суд України допустив до провадження Верховного Суду України вищезазначену адміністративну справу для перегляду ухвали Вищого адміністративного суду України від 27 липня 2010 року, якою залишено без змін ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 1 грудня 2009 року та постанову Довгинцівського районного суду м. Кривого Рогу від 22 квітня 2008 року про відмову ОСОБА_1 в задоволенні позову.

Відповідно до частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) заява про перегляд судових рішень подається протягом одного місяця з дня ухвалення судового рішення, щодо якого заявлено клопотання про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстав, установлених пунктом 1 частини першої статті 237 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення рішення, про перегляд якого подається заява.

Рішення, про перегляд якого подана заява, ухвалено 27 липня 2010 року, а із заявою про його перегляд ОСОБА_1 звернувся до касаційного суду в листопаді 2010 року. Ухвала, на яку здійснюється посилання на підтвердження підстави, установленої пунктом 1 частини першої статті 237 КАС, постановлена Вищим адміністративним судом України 29 жовтня 2009 року. Таким чином, заява про перегляд рішення касаційного суду подана з пропуском строку, встановленого частиною першою статті 238 КАС. Із клопотанням про поновлення процесуального строку заявник не звертався.

Незважаючи на викладене, колегія суддів Вищого адміністративного суду України всупереч вимог статті 101 КАС вчинила процесуальну дію - постановила ухвалу про допуск справи до провадження Верховного Суду України.

Приймаючи до уваги, що процесуальні дії вчиняються виключно в межах процесуальних строків, а питання про поновлення строку звернення до Верховного Суду України не вирішено, Верховний Суд України позбавлений можливості розглянути цю справу.

Керуючись статтями 101, 102, 238 Кодексу адміністративного судочинства України, Верховний Суд України ухвалив:

Ухвалу Вищого адміністративного суду України від 27 липня 2010 року, заяву ОСОБА_1 з доданими до неї матеріалами та справу повернути Вищому адміністративному суду України для повторного вирішення питання про допуск справи до провадження Верховного Суду України з урахуванням вимог статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Головуючий, суддя 

П. В. Панталієнко 

Судді: 

М. І. Балюк 

  

І. С. Берднік 

  

С. М. Вус 

  

Л. Ф. Глос 

  

Т. В. Гошовська 

  

Л. І. Григор'єва 

  

М. І. Гриців 

  

В. С. Гуль 

  

В. І. Гуменюк 

  

М. Б. Гусак 

  

А. А. Ємець 

  

Т. Є. Жайворонок 

  

В. В. Заголдний 

  

М. Р. Кліменко 

  

Г. В. Канигіна 

  

Є. І. Ковтюк 

  

М. Є. Короткевич 

  

О. А. Коротких 

  

В. І. Косарєв 

  

О. В. Кривенда 

  

В. В. Кривенко 

  

О. Т. Кузьменко 

  

Д. Д. Луспеник 

  

Н. П. Лященко 

  

В. Л. Маринченко 

  

Л. І. Охрімчук 

  

М. В. Патрюк 

  

В. Ф. Пивовар 

  

П. П. Пилипчук 

  

О. І. Потильчак 

  

Б. М. Пошва 

  

О. Б. Прокопенко 

  

А. І. Редька 

  

Я. М. Романюк 

  

Ю. Л. Сенін 

  

А. М. Скотарь 

  

Т. С. Таран 

  

О. О. Терлецький 

  

Ю. Г. Тітов 

  

О. А. Шаповалова 

  

І. Б. Шицький 

  

В. Ф. Школяров 

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали