ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

15.06.2010 р.

N К-12623/08

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі: головуючого - судді Чалого С. Я., суддів - Васильченко Н. В., Островича С. Е., Черпіцької Л. Т., Цуркана М. І., секретаря судового засідання - Мудренко А. О., розглянувши в порядку касаційного провадження у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Жорж" до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, про визнання незаконною відмову у приватизації майна та зобов'язання здійснити певні дії, встановила:

Постановою господарського суду Львівської області від 29 вересня 2007 року позовні вимоги задоволено частково. Визнано незаконною відмову Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській області у приватизації майна, що не увійшло до вартості орендованого державного майна орендованого підприємства "Готель "ЖОРЖ"в процесі приватизації, а саме: будівлі, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_1 з підстав зазначених у листі від 05.07.2007 р. N 1/11-4783. Зобов'язано Регіональне відділення Фонду державного майна України по Львівській області здійснити дії щодо укладення з ТОВ "ЖОРЖ"договір купівлі-продажу будівлі готельного комплексу за адресою: АДРЕСА_1, за ціною 16649245,20 грн.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 13 березня 2008 року в задоволенні заяви прокуратури Львівської області про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови господарського суду Львівської області від 24 вересня 2007 року відмовлено, а апеляційну скаргу залишено без розгляду.

Не погоджуючись з судовим рішенням суду апеляційної інстанції заступник прокурора Львівської області подав касаційну скаргу, в якій посилаючись на порушення норм процесуального права, просить його скасувати та справу направити для продовження розгляду до суду апеляційної інстанції.

Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України, перевіривши доводи касаційної скарги та матеріали адміністративної справи, колегія суддів вважає, що касаційна скарга підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Рішення суду першої інстанції постановлено 29 вересня 2007 року. Повний текст постанови господарського суду Львівської області від 29 вересня 2007 року виготовлено та надіслано сторонам у справі 1 жовтня 2007 року.

Як вбачається з матеріалів справи заяву про апеляційне оскарження постанови господарського суду Львівської області від 29 вересня 2007 року подано скаржником 19 грудня 2007 року, а апеляційну скаргу 28 грудня 2007 року, що вбачається з поштового штемпелю на конверті.

Обґрунтовуючи причини пропуску строку на апеляційне оскарження скаржник посилався на те, що про постанову господарського суду Львівської області від 29 вересня 2007 року прокуратурі стало відомо під час проведення перевірки, а саме із відповіді РВ ФДМУ по Львівській області на вимогу прокуратури про надання інформації за N 4/8-8196, яка надійшла до прокуратури області 10.12.2007 року, що вбачається з відмітки вхідної кореспонденції прокуратури Львівської області.

Відповідно до п. 1 ст. 102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.

Судова колегія не погоджується з висновком суду апеляційної інстанції, що причини пропуску строку скаржником не є поважними.

Статтею 159 КАС України встановлено, що судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим.

При постановленні оспорюваного рішення суд апеляційної інстанції не дотримався норм процесуального права.

Відповідно до ст. 227 КАС України підставою для скасування судових рішень судів першої та (або) апеляційної інстанцій і направлення справи для продовження розгляду є порушення норм матеріального чи процесуального права, які призвели до постановлення незаконної ухвали, якою провадження у справі не закінчується.

Керуючись ст. ст. 220, 221, 227, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу заступника прокурора Львівської області задовольнити.

Ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 13 березня 2008 року скасувати, справу направити до суду апеляційної інстанції для вирішення питання про прийняття апеляційної скарги до розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в порядкуст. ст. 237 - 239 Кодексу адміністративного судочинства України.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали