ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

21.03.2011 р.

N 6/315

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: Карабаня В. Я. - головуючого, Жаботиної Г. В., Ковтонюк Л. В., розглянувши матеріали касаційної скарги Державного територіально-галузевого об'єднання "Південно-західна залізниця" на постанову Київського апеляційного господарського суду від 26.01.2011 р. у справі господарського суду міста Києва N 6/315 за позовом Міністерства транспорту та зв'язку України до Головного управління комунальної власності міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація), Київської міської ради, третя особа - Державне територіально-галузеве об'єднання "Південно-західна залізниця", Фонд державного майна України про визнання права власності (за участі представників сторін: від позивача та третьої особи-1 - Бортнік О. М., від відповідача - Нечипорчук Н. О., від відповідача-2 - Касьяненко А. М., від третьої особи-2 - Комарницька О. Б.), установив:

24.06.2010 р. Міністерство транспорту та зв'язку України звернулися до господарського суду міста Києва з позовом, а в подальшому з уточненнями до нього про визнання права власності держави України в особі Міністерства транспорту та зв'язку України на визначені об'єкти нерухомого майна по провулку Жмеринський, 2 у м. Києві, що знаходяться в господарському віданні Державного територіально - галузевого об'єднання "Південно-Західна залізниця". Позов обґрунтовано безпідставною відмовою Головним управлінням комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради оформити право власності на об'єкти нерухомості, що за доводами Міністерства свідчить про не визнання права держави на це майно.

Відповідач проти позову заперечував та просив відмовити у задоволенні його вимог, посилаючись на не порушення прав позивача на спірні об'єкти нерухомості. Державному територіально-галузевому об'єднанню "Південно-Західна залізниця" було відмовлено в оформленні права власності через ненадання належно оформленого пакету документів, передбачених Положенням про порядок оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна.

14.10.2010 р. рішенням господарського суду міста Києва (суддя - Ковтун С. А.) позов задоволено в повному обсязі, виходячи з правомірності його вимог.

26.01.2011 р. постановою Київського апеляційного господарського суду (судді: Пашкіна С. А. - головуючий, калатай Н. Ф., Синиця О. Ф.) рішення місцевого господарського суду скасовано, в позові відмовлено, мотивуючи відсутності спору про право, оскільки позивачем не було надано будь-яких доказів щодо оспорювання або невизнання відповідачами прав власності на відповідне майно.

У касаційній скарзі Державне територіально-галузеве об'єднання "Південно-західна залізниця" посилалися на неправильне застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, тому просили скасувати постанову від 26.01.2011 р., а рішення місцевого господарського суду залишити в силі.

Проаналізувавши касаційну скаргу на предмет її обґрунтованості у сукупності з іншими матеріалами справи, колегія суддів приходить до висновку про відхилення вимог скарг виходячи з наступного.

Як убачається із матеріалів справи, підставою для звернення з відповідним позовом стала відмова Головного управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Державному територіально-галузевому об'єднанню "Південно-Західна залізниця" в оформленні права власності на спірне майно через неподання усіх необхідних документів, перелік яких закріплено Положенням про порядок оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна, затверджених розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 27.10.2009 р. N 1227.

Відповідно до ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності (ст. 392 ЦК України).

Скасовуючи рішення суду першої інстанції, апеляційний господарський суд мотивовано дійшов висновку, що наведені у позові обставини не є підставою для ухвалення рішення щодо визнання права власності, оскільки у матеріалах справи відсутні докази оспорювання або не визнання відповідачами права власності на майно, що знаходиться по провулку Жмеринський, 2 у м. Києві та є предметом позовних вимог. Головне управління комунальної власності м. Києва є органом, який здійснює оформлення права власності на підставі документів, перелік яких визначений Положенням, тому відмову у здійсненні оформлення права власності через подання неповного пакету документів не можна вважати оспоренням чи невизнанням права власності.

Належних обґрунтувань, з посиланням на норми права, які б спростовували висновки суду апеляційної інстанції, заявником не наведено, у зв'язку з чим колегія суддів не вбачає підстав для зміни чи скасування оскаржуваної постанови при ухваленні якої здійснено всебічний, повний та об'єктивний розгляд у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, надано належну правову оцінку всім наявним у матеріалах справи доказам й твердженням сторін, правильно застосовано норми матеріального та процесуального права.

Доводи заявника, викладені у касаційній скарзі не заслуговують на увагу, зводяться до переоцінки доказів, що в силу положень ст. 1117 ГПК України не відноситься до компетенції касаційної інстанції.

Керуючись ст. ст. 1115, 1117, 1119 - 11111 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України постановив:

Касаційну скаргу Державного територіально-галузевого об'єднання "Південно-західна залізниця" залишити без задоволення, а постанову Київського апеляційного господарського суду від 26.01.2011 р. у справі господарського суду міста Києва N 6/315 - без змін.

 

Головуючий, суддя

В. Я. Карабань

Суддя

Г. В. Жаботина

Суддя

Л. В. Ковтонюк

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали