ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

21.03.2011 р.

N 11/191

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: Карабаня В. Я. - головуючого, Жаботиної Г. В., Ковтонюк Л. В., розглянувши матеріали касаційної скарги Державного територіально-галузевого об'єднання "Південно-західна залізниця" на постанову Київського апеляційного господарського суду від 18.01.2011 р. у справі господарського суду міста Києва N 11/191 за позовом Міністерства транспорту та зв'язку України до Головного управління комунальної власності міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Державного територіально-галузевого об'єднання "Південно-західна залізниця", треті особи - Фонд державного майна України, Київська міська рада, Державна архітектурно-будівельна інспекція в м. Києві, про визнання права власності (за участі представників сторін: від позивача та третьої особи-1 - Бортнік О. М., від відповідача - Нечипорчук Н. О., від третьої особи-2 - Комарницька О. Б., від третьої особи-3 - Касьяненко А. М.), установив:

29.04.2010 р. Міністерство транспорту та зв'язку України звернулися до господарського суду міста Києва з позовом про визнання права власності держави України в особі Міністерства транспорту та зв'язку України на визначені об'єкти нерухомого майна (майновий комплекс) по вул. Либідська, 6 у м. Києві, що знаходяться в господарському віданні Державного територіально - галузевого об'єднання "Південно-Західна залізниця". Позов обґрунтовано безпідставною відмовою Головним управлінням комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради оформити право власності на об'єкти нерухомості, що за доводами Міністерства свідчить про не визнання права держави на це майно.

Відповідач проти позову заперечував та просив відмовити у задоволенні його вимог, посилаючись на не порушення прав позивача на спірні об'єкти нерухомості. Державному територіально-галузевому об'єднанню "Південно-Західна залізниця" було відмовлено в оформленні права власності через ненадання належно оформленого пакету документів, передбачених Положенням про порядок оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна.

20.09.2010 р. рішенням господарського суду міста Києва (суддя - Смирнова Ю. М.), залишеним без змін 18.01.2011 р. постановою Київського апеляційного господарського суду (судді: Кондес Л. О. - головуючий, Авдеєв П. В., Нєсвєтова Н. М.) у позові відмовлено, мотивуючи відсутності спору про право, оскільки позивачем не було надано будь-яких доказів щодо оспорювання або невизнання відповідачем прав власності на відповідне майно.

У касаційній скарзі Державне територіально-галузеве об'єднання "Південно-західна залізниця" посилалися на неправильне застосування попередніми судовими інстанціями норм матеріального та процесуального права, тому просили скасувати зазначені рішення та ухвалити нове про задоволення позову.

Проаналізувавши касаційну скаргу на предмет її обґрунтованості у сукупності з іншими матеріалами справи, колегія суддів приходить до висновку про відхилення вимог скарг виходячи з наступного.

Як убачається із матеріалів справи, підставою для звернення з відповідним позовом стала відмова Головного управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Державному територіально-галузевому об'єднанню "Південно-Західна залізниця" в оформленні права власності на спірне майно через неподання усіх необхідних документів, перелік яких закріплено Положенням про порядок оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна, затверджених розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 27.10.2009 р. N 1227.

Відповідно до ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності (ст. 392 ЦК України).

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суди обох інстанцій мотивовано дійшли висновку, що наведені у позові обставини не можуть бути підставою для ухвалення рішення щодо визнання права власності, оскільки у матеріалах справи відсутні докази оспорювання або не визнання відповідачем права власності на майно, що знаходиться по вул. Либідська, 6 у м. Києві, та є предметом позовних вимог. Головне управління комунальної власності м. Києва є органом, який здійснює оформлення права власності з видачею свідоцтв на підставі визначених Положенням документів, тому відмову у здійсненні оформлення права власності через подання неповного пакету документів не можна вважати оспоренням чи невизнанням права власності.

Належних обґрунтувань, з посиланням на норми права, які б спростовували висновки суду першої та апеляційної інстанцій, заявником не наведено, у зв'язку з чим колегія суддів не вбачає підстав для зміни чи скасування оскаржуваних рішень при ухваленні яких здійснено всебічний, повний та об'єктивний розгляд у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, надано належну правову оцінку всім наявним у матеріалах справи доказам й твердженням сторін, правильно застосовано норми матеріального та процесуального права.

Доводи заявника, викладені у касаційній скарзі не заслуговують на увагу, зводяться до переоцінки доказів, що в силу положень ст. 1117 ГПК України не відноситься до компетенції касаційної інстанції.

Керуючись ст. ст. 1115, 1117, 1119 - 11111 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України постановив:

Касаційну скаргу Державного територіально-галузевого об'єднання "Південно-західна залізниця" залишити без задоволення, а постанову Київського апеляційного господарського суду від 18.01.2011 р. та рішення господарського суду міста Києва від 20.09.2010 р. у справі N 11/191- без змін.

 

Головуючий, суддя

В. Я. Карабань

Суддя

Г. В. Жаботина

Суддя

Л. В. Ковтонюк

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали