ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

28.04.2009 р.

N К-2542/08

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого - Смоковича М. І., суддів - Весельської Т. Ф., Горбатюка С. А., Мироненка О. В., Чумаченко Т. А., розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 15 жовтня 2007 року у справі за позовом ОСОБА_1 до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю про визнання протиправним та скасування припису, встановила:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю м. Миколаєва про визнання протиправним та скасування припису, яким зупинено роботи з реконструкції нежилого приміщення (підвалу) в будинку 64-а по вул. Шевченка в м. Миколаєві.

Постановою Заводського районного суду м. Миколаєва від 21 березня 2007 року позов задоволено. Скасовано припис інспекції державного архітектурно-будівельного контролю м. Миколаєва від 09.10.2006 року.

Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 15 жовтня 2007 року постанову Заводського районного суду м. Миколаєва від 21 березня 2007 року скасовано та направлено справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

Не погоджуючись з постановленою у справі ухвалою апеляційного суду, ОСОБА_1 звернувся до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій посилається на неправильне застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права, просить оскаржене рішення скасувати та залишити в силі постанову суду першої інстанції.

В письмових запереченнях на касаційну скаргу зацікавлена особа - ОСОБА_3 зазначає, що ухвала Одеського апеляційного адміністративного суду від 15 жовтня 2007 року винесена без порушень норм процесуального права. Просить в задоволенні касаційної скарги відмовити.

Заслухавши доповідь судді щодо обставин, необхідних для ухвалення рішення судом касаційної інстанції, перевіривши доводи касаційної скарги, правильність правової оцінки обставин у справі та застосування судами норм матеріального і процесуального права, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню за таких підстав.

Суд апеляційної інстанції, скасовуючи постанову Заводського районного суду м. Миколаєва від 21 березня 2007 року, виходив з того, що судом не залучались до участі у справі нова власниця спірного нежитлового приміщення - ОСОБА_2 та фізичні особи - власники квартир будинку N 64-а по вул. Шевченка у м. Миколаєві. При цьому, визнавши незаконним та скасувавши припис інспекції державного архітектурно-будівельного контролю м. Миколаєва від 09.10.2006 року про заборону проведення робіт з реконструкції підвального приміщення, суд фактично вирішив питання про права та обов'язки осіб, які не були залучені до участі у справі.

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що такий висновок апеляційного суду відповідає вимогам Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до статті 224 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

З огляду на вищезазначене, ухвала суду апеляційної інстанції є законною і обґрунтованою, а тому підстави для її зміни чи скасування відсутні.

Керуючись статтями 220, 222, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.

Ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 15 жовтня 2007 року у справі за позовом ОСОБА_1 до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю про визнання протиправним та скасування припису - залишити без зміни.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню не підлягає, крім як у порядку та з підстав, передбачених статтями 237 - 239 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Судді:

 

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали