ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

14.10.2008 р.

Справа N 22-а-10800/08

Ухвалу залишено без змін(згідно з ухвалою Вищого адміністративного суду України від 24 листопада 2010 року) (Ухвала N К-21638/08)

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого - Сіваченка І. В., суддів: Дяченко С. П., Шаптала Н. К., при секретарі за участі позивача - Денисенко К. С. ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 29 липня 2008 року у справі N 2-а-13314/08 за позовом до ОСОБА_1 Президента України Ющенка Віктора Андрійовича, третя особа - президент консорціуму "Індустріальна група" ОСОБА_2 про визнання протиправним та зобов'язання скасувати Указ Президента України від 18 липня 2007 року N 647/2007 "Про нагородження орденом князя Ярослава Мудрого", встановила:

27 червня 2008 року ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Президента України Ющенка В. А. про визнання незаконним та зобов'язання скасувати Указ Президента України від 18 липня 2007 року N 647/2007 "Про нагородження ОСОБА_2 орденом князя Ярослава Мудрого".

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 29 липня 2008 року у задоволені позову ОСОБА_1 було відмовлено.

Суд першої інстанції визнав оскаржуваний Указ Президента таким, що відповідає нормам законодавства, а, крім того, відмовив в позові, оскільки права позивача цим Указом не порушені, й захисту не підлягають.

Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, якою просить скасувати постанову Донецького окружного адміністративного суду як таку, що прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права.

В обґрунтування апеляційної скарги зазначено, що Указ Президента України від 18 липня 2007 року N 647/2007 "Про нагородження ОСОБА_2 орденом князя Ярослава Мудрого" є незаконним, оскільки при його прийнятті порушено вимоги Закону України "Про державні нагороди України". Підставою для нагородження, зазначеною у вказаному Указі Президента України, є дефініція, визначена для нагородження іншою державною нагородою, а саме орденом Данила Галицького. Не заперечуючи той факт, що оскаржуваний Указ Президента є актом індивідуальної дії та стосується лише інтересів ОСОБА_2, позивач вважає що Указом порушено і його інтереси як громадянина України, оскільки щодо нього і ОСОБА_2, за однакових фактичних обставин, викладених в Указі, на думку позивача, Президентом України неоднаково застосовані норми законодавства: позивач орденом князя Ярослава Мудрого не нагороджений, а ОСОБА_2 - нагороджений. ОСОБА_1 просив апеляційний суд задовольнити його позов.

Інші особи, які беруть участь в справі, до апеляційного суду не прибули.

Від представника відповідача надійшли письмові заперечення проти апеляційної скарги, в яких стверджується про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги, оскільки права позивача оскаржуванимУказом Президента не порушені, а сам він прийнятий у відповідності до норм діючого законодавства.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, а постанову суду першої інстанції необхідно залишити без змін з наступних підстав.

Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено наступне.

18 липня 2008 року Президент України Ющенко Віктор Андрійович, обраний народом України на чергових виборах відповідно до положень Конституції України та Закону України "Про вибори Президента України", видав Указ N 647/2007 "Про нагородження ОСОБА_2 орденом князя Ярослава Мудрого", відповідно до якого за значний особистий внесок у розбудову промисловості України, багаторічну сумлінну працю і громадсько-політичну діяльність постановлено нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня ОСОБА_2 - Президента консорціуму "Індустріальна група" /а. с. 10/.

Указ Президента України N 647/2007 від 18 липня 2007 року підписаний Президентом та оприлюднений на офіційному веб-сайті Президента України в Всесвітній інформаційній мережі "Інтернет", де позивач з ним і ознайомився.

Відповідно до частини 1 пункту 25 статті 106 Конституції України Президент України нагороджує державними нагородами; встановлює президентські відзнаки та нагороджує ними.

Відповідно до частини 2 статті 106 Конституції України Президент України на основі та виконання Конституції, законів України, видає укази та розпорядження, які є обов'язковими до виконання на території України.

Відповідно до статті 3 Закону України від 16.03.2000 року N 1549-III "Про державні нагороди України" орден є державною нагородою.

Відповідно до частини 2 статті 5 зазначеного Закону нагородження державними нагородами провадиться указом Президента України.

Відповідно до положень статті 7 Закону встановлено орден князя Ярослава Мудрого I, II, III, IV, V ступеня - для нагородження громадян за видатні заслуги перед Україною в галузі державного будівництва, зміцнення міжнародного авторитету України, розвитку економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, охорони здоров'я, за визначні благодійницьку, гуманістичну та громадську діяльність.

Таким чином, Указ Президента України "Про нагородження ОСОБА_2 орденом князя Ярослава Мудрого" N 647/2007 від 18 липня 2007 року є правовим актом індивідуальної дії, оскільки не містить норм права та стосується інтересів тільки однієї, конкретно визначеної особи - президента консорціуму "Індустріальна група" ОСОБА_2.

Враховуючи наведене, апеляційний суд підтверджує висновок місцевого суду, що дія Указу Президента України "Про нагородження ОСОБА_2 орденом князя Ярослава Мудрого" N 647/2007 від 18 липня 2007 року не розповсюджується на інших осіб, не зачіпає будь-яким чином їхні права, свободи чи інтереси, в тому числі і позивача ОСОБА_1.

Завданням адміністративного судочинства України відповідно до положень статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Як і судом першої інстанції, апеляційним судом не встановлено будь-яких порушень законних прав та інтересів громадянина України ОСОБА_1 Указом Президента України "Про нагородження ОСОБА_2 орденом князя Ярослава Мудрого" N 647/2007 від 18 липня 2007 року.

Зазначене є достатньою підставою для відмови ОСОБА_1 у задоволенні позову.

Таким чином, судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи та ухвалено постанову з додержанням норм матеріального і процесуального права. Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків місцевого суду. Тобто підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування постанови суду не вбачається.

В повному обсязі ухвала складена 17.10.2008 року.

Керуючись ст. ст. 196, п. 1 ч. 1 ст. 198, 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 29 липня 2008 року у справі N 2-а-13314/08 за позовом ОСОБА_1 до Президента України Ющенка Віктора Андрійовича, третя особа - президент консорціуму "Індустріальна група" ОСОБА_2 "про визнання протиправним та зобов'язання скасувати Указ Президента України від 18 липня 2007 року N 647/2007 "Про нагородження орденом князя Ярослава Мудрого" - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня складення її в повному обсязі.

 

Головуючий

 

Судді:

 

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали