ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

23.03.2011 р.

N К-23494/08

Вищий адміністративний суд України у складі: головуючого, судді - Гордійчук М. П. (суддя-доповідач), суддів: Бим М. Є., Конюшка К. В., Леонтович К. Г., Харченка В. В., секретар судового засідання - Сухина А. М., розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансово-промислова група "Альтком" на постанову господарського суду Львівської області від 27 червня 2008 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 30 жовтня 2008 року у справі за позовом Відкритого акціонерного товариства "Виробничо-наукова компанія "Розточчя СТ" до Державного реєстратора при Яворівській районній державній адміністрації Львівської області, консорціуму "Концесійні транспортні магістралі", Яворівської районної державної адміністрації Львівської області, треті особи: господарське об'єднання по розвитку транспортної та прикордонної інфраструктури Компанія "Західтранскордон", АТ закритого типу "Кедр", ТОВ з транспортного будівництва в західному регіоні "Західтрансбуд", ВАТ "Райффайзен Банк Аваль", ВАТ "Прибужжя", ВАТ "ТБО"Львівбуд", ВАТ "Яворівбуд", АКБ "Трансбанк", АТ закритого типу "Київсоюзшляхпроект", ВАТ "Нафтопереробний комплекс "Галичина", ЗАТ "Нафтогазбуд", ТОВ "Фінансово-промислова група "Альтком", ЗАТ "Страхова компанія "Велес", про визнання протиправними дій державного реєстратора, встановила:

У травні 2008 року Відкрите акціонерне товариство "Виробничо-наукова компанія "Розточчя СТ" (надалі - ВАТ "ВНК "Розточчя СТ" звернулося в господарський суд Львівської області з позовом до Державного реєстратора при Яворівській районній державній адміністрації Львівської області, консорціуму "Концесійні транспортні магістралі", Яворівської районної державної адміністрації Львівської області про визнання протиправними дій державного реєстратора, а саме, дій Яворівської районної державної адміністрації Львівської області в особі Державного реєстратора щодо реєстрації 11.07.2007 року нової редакції Статуту Консорціуму та зобов'язання державного реєстратора внести зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Постановою господарського суду Львівської області від 27 червня 2008 року, частково скасованою ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 30 жовтня 2008 року, позов задоволено частково.

Визнано протиправними дії Яворівської районної державної адміністрації Львівської області в особі Державного реєстратора щодо реєстрації 11.07.2007 року нової редакції Статуту Консорціуму в частині переходу права власності і реєстрації у Статуті частки ТОВ "Фінансово-промислова група "Альтком", яка не набута у встановленому законодавством порядку та Статутом Консорціуму "Транс магістраль" порядку, від ВАТ "ВНК "Розточчя СТ" та ЗАТ "СК "Велес"; зобов'язано державного реєстратора внести зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо часток ВАТ "ВНК "Розточчя СТ", ТОВ "Фінансово-промислова група "Альтком" та ЗАТ "СК "Велес" оплачених чи набутих у встановленому Статутом порядку.

Закрито провадження у справі в частині щодо зобов'язання державного реєстратора зареєструвати частки у статутному капіталі Консорціуму "Транс магістраль" за ВАТ "ВНК "Розточчя СТ" - на суму 5830000 грн., ТОВ "Фінансово-промислова група "Альтком" - 1000000 грн., ЗАТ "СК "Велес" - 10000 грн.

Судові рішення вмотивовані тим, що у державного реєстратора були відсутні підстави для реєстрації нової редакції Статуту Консорціуму без наявності визначених Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" та Статутом Консорціуму документів, а саме копії заяви ВАТ "ВНК "Розточчя СТ" про уступку частки в статутному капіталі Консорціуму іншому учаснику або інші цивільно-правові договори, які підтверджували перехід права власності на частку в статутному фонді Консорціуму.

Не погоджуючись з судовими рішеннями по справі, 3-я особа ТОВ "Фінансово-промислова група "Альтком" подало касаційну скаргу, в якій просить їх скасувати та закрити провадження у справі.

Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України, перевіривши і обговоривши доводи касаційної скарги, та матеріали справи, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню.

Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що 05.07.2007 року відбулися загальні збори Учасників Консорціуму "Концесійні транспортні магістралі". На даних зборах, як вбачається з їх протоколу, були прийняті рішення про надання згоди ВАТ "ВНК "Розточчя СТ" на уступку на користь ТОВ "Фінансово-промислова група "Альтком" частки у статутному капіталі Консорціуму "Трансмагістраль" до 1 млн. грн. та задоволення заяви ЗАТ "СК "Велес" про вихід зі складу учасників Консорціуму "Трансмагістраль". Зміна в складі учасників Консорціуму повинна була відбутися шляхом викупу цих часток ТОВ "ФПГ "Альтком" у ЗАТ "СК "Велес" та ВАТ "ВНК "Розточчя СТ".

Головою зборів учасників Консорціуму "Трансмагістраль" підписано та подано для реєстрації Державному реєстратору нову редакцію статуту Консорціуму в якому змінено склад учасників та розмір їх часток в статутному капіталі.

Так, частиною 1 ст. 27 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності" передбачені підстави для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи.

Частиною 1 ст. 29 цього ж Закону передбачений перелік документів, які повинна подати юридична особа для реєстрації змін.

Частиною 3 цієї статті передбачено, що в разі внесення змін до установчих документів, які пов'язані із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи, крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті додатково подається або копія рішення про вихід юридичної особи із складу засновників (учасників), завірена в установленому порядку, або нотаріально посвідчена копія заяви фізичної особи про вихід зі складу засновників (учасників), або нотаріально посвідчена копія документа про перехід частки учасника у статутному капіталі товариства, або нотаріально посвідчений документ про передання права засновника (учасника) іншій особі, або рішення уповноваженого органу юридичної особи про примусове виключення засновника (учасника) зі складу засновників (учасників) юридичної особи, якщо це передбачено законом або установчими документами юридичної особи.

Оскільки не було подано заяву ВАТ "ВНК "Розточчя СТ" про уступку частки в статутному капіталі Консорціуму іншому учаснику або інші цивільно-правові договори, які підтверджували перехід права власності на частку в статутному фонді Консорціуму, то у відповідача були відсутні підстави для реєстрації нової редакції Статуту Консорціуму, а тому суди прийшли до вірного висновку про задоволення позову у цій частині.

Крім того, колегія суддів погоджується з висновком апеляційного суду про закриття провадження в частині зобов'язання державного реєстратора внести зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо конкретно визначених часток кожного з учасників Консорціуму, так як вирішення спорів з приводу розміру часток учасників господарських товариств відноситься до компетенції господарських судів України на підставі пункту 1 частини 1 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно із ст. 220 КАС України суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що при вирішенні справи судом апеляційної інстанції повно і правильно встановлені фактичні обставини справи, характер правовідносин сторін і вірно застосовані до них норми матеріального та процесуального права.

Керуючись ст. ст. 220, 221, 229, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансово-промислова група "Альтком" залишити без задоволення.

Постанову господарського суду Львівської області від 27 червня 2008 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 30 жовтня 2008 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строки та порядку, встановленими ст. ст. 237, 238, 2391 Кодексу адміністративного судочинства України.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали