КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

14.09.2011 р.

Справа N 2а-18276/10/2670

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого - судді Саприкіної І. В., суддів - Шурка О. І., Шостака О. О., при секретарі - Кравчук М. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 28.03.2011 року у справі за їх позовом до Кабінету Міністрів України (третя особа - Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України") про визнання протиправною та скасування постанови, встановила:

ВО "Батьківщина" звернулися до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом до Кабінету Міністрів України (третя особа - НАК "Нафтогаз України") про визнання протиправною та скасування постанови N 1061 від 15.11.2010 року.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 28.03.2011 року в позові відмовлено.

Не погоджуючись з таким судовим рішенням, ВО "Батьківщина" подали апеляційну скаргу, в якій просять скасувати незаконну, на їх думку, постанову суду першої інстанції та постановити нову, якою задовольнити позов в повному обсязі. В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається на неповне з'ясування всіх обставин, що мають значення для вирішення справи, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, незаконність, необґрунтованість та необ'єктивність оскаржуваного рішення, що є підставою для його скасування.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що вона не підлягає задоволенню, виходячи з наступного:

Окружний адміністративний суд м. Києва в своєму рішенні дійшов висновку про необхідність відмови в позові.

Апеляційна інстанція повністю погоджується з такими доводами суду першої інстанції, з огляду на наступне:

Як вбачається з матеріалів справи, Арбітражним трибуналом при Арбітражному інституті Торговельної палати м. Стокгольма (Швеція) було прийняте друге окреме (проміжне) арбітражне рішення від 08.06.2010 р., за яким НАК "Нафтогаз України" зобов'язана передати на митній території України природний газ іноземній компанії (нерезиденту) - компанії "РосУкрЕнерго "АГ".

Конвенцією про визнання та виконання іноземних арбітражних рішень 1958 року, ратифікована Указом ПВР від 22 серпня 1960 р., встановлено, що кожна держава, яка приєдналася до цієї Конвенції, визнає арбітражні рішення і звертає їх до виконання у відповідності до процесуальних норм тієї території, де проводиться визнання і звернення до виконання таких рішень.

Відповідно до ч. 1 ст. 35 Закону України "Про міжнародний комерційний арбітраж", арбітражне рішення, незалежно від того, в якій країні воно було винесено, визнається обов'язковим і при поданні до компетентного суду письмового клопотання виконується з урахуванням положень цієї статті та статті 36.

Згідно ст. 81 Закону України "Про міжнародне приватне право", в Україні можуть бути визнані та виконані рішення іноземних судів у справах, що виникають з цивільних, трудових, сімейних та господарських правовідносин, вироки іноземних судів у кримінальних справах у частині, що стосується відшкодування шкоди та заподіяння збитків, а також рішення іноземних арбітражних та інших органів іноземних держав, до компетенції яких належить розгляд цивільних і господарських справ, що набрали законної сили.

На виконання зазначених законодавчих вимог, компанія "РосУкрЕнерго "АГ" звернулася з клопотанням про визнання обов'язковим арбітражного рішення від 08.06.2010 р., за результатами розгляду якого ухвалою Шевченківського районного суду міста Києва від 13.08.2010 р., що залишена без змін ухвалою апеляційного суду міста Києва від 17.09.2010 р., клопотання судом задоволено, а рішення - визнано обов'язковим.

Кабінетом Міністрів України, на виконання другого окремого (проміжного) арбітражного рішення, прийнятого 08.06.2010 р. Арбітражним трибуналом при Арбітражному інституті Торговельної палати м. Стокгольма (Швеція), визнаного та допущеного до примусового виконання ухвалою Шевченківського районного суду міста Києва від 13.08.2010 р., що залишена без змін ухвалою апеляційного суду міста Києва від 17.09.2010 р., було прийнято постанову "Деякі питання діяльності "Нафтогаз України"" N 1061 від 15.11.2010 р.

Згідно ч. 1 ст. 14 ЦПК України судові рішення, що набрали законної сили, обов'язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України,  і за її межами.

Аналогічна правова позиція викладена в ст. 14 КАС України.

У відповідності до частини 1 статті 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Аналіз зазначених вище норм та обставин справи вказує на те, що відповідач при прийнятті оскаржуваної постанови діяв правомірно, оскільки виконував судове рішення, яке набрало законної сили.

Таким чином, апеляційна інстанція приходить до висновку, що суд першої інстанції правомірно відмовив в задоволенні позову.

Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Проаналізувавши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права.

За таких підстав, апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін.

Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, судова колегія ухвалила:

В задоволенні апеляційної скарги Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" - відмовити.

Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 28.03.2011 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.

Повний текст ухвали виготовлено 19.09.2011 року.

 

Головуючий, суддя

 

Судді

 

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали