ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 18 травня 2010 року N 346

Про внесення змін до деяких наказів ДПА України

З метою встановлення єдиного підходу до проведення перевірок та оформлення матеріалів перевірок суб'єктів господарювання - юридичних осіб, їх філій, відділень та інших відокремлених підрозділів, керуючись статтею 8 Закону України від 4 грудня 1990 року N 509-XII "Про державну податкову службу в Україні", наказую:

1. Затвердити Зміни до наказу ДПА України від 11.09.2008 N 584 "Про затвердження зразків форм актів перевірок та Методичних рекомендацій щодо їх оформлення", із змінами (додаються).

2. Затвердити зміни до Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків, затверджених наказом ДПА України від 27.05.2008 N 355, із змінами, а саме: підпункт 3.8 пункту 3 виключити.

У зв'язку з цим підпункти 3.9 - 3.16 вважати підпунктами 3.8 - 3.15.

3. Головам державних податкових адміністрацій в АР Крим, областях, мм. Києві та Севастополі забезпечити оформлення матеріалів перевірок відповідних суб'єктів господарювання з урахуванням змін, внесених цим наказом.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Рубан Н. І.

 

Голова

О. О. Папаіка

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ ДПА України
18.05 2010 N 346

Зміни до наказу ДПА України від 11.09.2008 N 584 "Про затвердження зразків форм актів перевірок та Методичних рекомендацій щодо їх оформлення"

1. У Зразку форми Акта (довідки) про результати планової/позапланової виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства (додаток 1 до наказу) підпункт 2.7 пункту 2 виключити.

У зв'язку з цим підпункт 2.8 вважати підпунктом 2.7.

2. У розділі I Методичних рекомендацій щодо оформлення матеріалів документальних перевірок суб'єктів господарювання - юридичних осіб, а також їх філій, відділень, інших відокремлених підрозділів та документування виявлених порушень, затверджених наказом ДПА України від 11.09.2008 N 584, із змінами (додаток 7 до наказу):

2.1. Абзац дванадцятий виключити;

2.2. Підпункт 2.7 пункту 2 "Рекомендації щодо розділу 2 "Загальні положення" виключити.

У зв'язку з цим підпункт 2.8 вважати підпунктом 2.7;

2.3. Пункт 4 "Рекомендації щодо розділу 4 Акта "Висновок" доповнити новими абзацами такого змісту:

"При проведенні аналізу фінансово-господарської діяльності у визначених та доведених окремим листом ДПА України випадках виявлені ризики у діяльності суб'єкта господарювання доцільно наводити у Довідці про результати проведеного аналізу фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання та опрацювання встановлених ризикових операцій (далі - Довідка про результати проведеного аналізу).

Довідка про результати проведеного аналізу складається у довільній формі, при цьому у ній доцільно відобразити результати опрацювання інформації, наведеної у Довідці про загальну інформацію, а також іншої інформації, отриманої як з внутрішніх, так і зовнішніх джерел при підготовці та проведенні перевірки суб'єкта господарювання.

У Довідці про результати проведеного аналізу рекомендується зазначати результати роботи із виявлення ризиків у господарській діяльності суб'єкта господарювання на підставі опрацювання інформації щодо володіння корпоративними правами, наявності філій, сплати податків до бюджету, структури податкової та фінансової звітності суб'єкта господарювання, бухгалтерського обліку та первинних документів, наявності та використання у господарській діяльності офісних, виробничих (торговельних, складських приміщень тощо), використання вексельних розрахунків, цінних паперів, фінансових та товарних кредитів, договорів страхування, комісії, господарських відносин суб'єкта господарювання з контрагентами тощо.

Довідка про результати проведеного аналізу складається в одному примірнику, підписується посадовими особами органу державної податкової служби, які здійснили перевірку, та долучається до матеріалів такої перевірки, що залишаються в органі ДПС.

До Довідки про результати проведеного аналізу можуть додаватись розрахунки та інші матеріали, пов'язані з проведенням такого аналізу".

 

Директор Департаменту
податкового контролю
юридичних осіб

І. М. Удачина

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали