ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

12.10.2010 р.

N К-2844/08

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі: головуючого - судді Чалого С. Я., суддів: Васильченко Н. В., Конюшка К. В., Леонтович К. Г., Черпіцької Л. Т., секретар судового засідання Мудренко А. О., розглянувши в порядку касаційного провадження у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Азов-Тріумф" до Державного реєстратора виконавчого комітету Маріупольської міської ради Донецької області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання внести зміни в електронну базу даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, встановила:

В червні 2007 року товариство з обмеженою відповідальністю "Азов-Тріумф" звернулося до Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області із позовом до Державного реєстратора виконавчого комітету Маріупольської міської ради Донецької області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання внести зміни в електронну базу даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Постановою Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області від 18 липня 2007 року позовні вимоги задоволено. Визнано бездіяльність державного реєстратора виконавчого комітету Маріупольської міської ради Донецької області по невнесенню зміни в графу "керівник підприємства"реєстраційної картки товариства з обмеженою відповідальністю "Азов-Тріумф"та електронну базу Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців незаконною. Зобов'язано державного реєстратора виконавчого комітету Маріупольської міської ради Донецької області Антипчук О. Ю. внести зміни в графу "Керівник підприємства"реєстраційної картки товариства з обмеженою відповідальністю "Азов-Тріумф" та електронну базу Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, вказавши прізвище директора ТОВ "Азов-Тріумф"- ОСОБА_6.

Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 18 січня 2008 року апеляційну скаргу Кадави В. В. задоволено, рішення суду першої інстанції скасовано, та прийнято нову постанову, якою позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "Азов-Тріумф" залишено без задоволення.

Не погоджуючись з рішенням суду апеляційної інстанції товариство з обмеженою відповідальністю "Азов-Тріумф" в касаційній скарзі, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення суду апеляційної інстанції, та залишити в силі рішення суду першої інстанції.

Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України, колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає виходячи з наступного.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що розпорядженням виконкому Маріупольської ради народних депутатів від 21.12.95 року було зареєстровано ТОВ "Азов-Тріумф", виконавчим органом якого згідно з п. п. 10.1, 10.2 Статуту є директор, який вирішує всі питання діяльності підприємства та без доручення діє від імені товариства.

З довідки N 03053445 про включення до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України вбачається, що керівником ТОВ "Азов-Тріумф" є Кадава В. В.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судами попередніх інстанцій, 20.03.2003 року між ТОВ "Азов-Тріумф" та ОСОБА_6 був укладений трудовий договір (контракт), згідно якому він був призначений на посаду директора за рішенням зборів учасників від 20.02.2003 року і строк дії цього контракту був зазначений на два роки, але відомості щодо ОСОБА_6, як керівника ТОВ "Азов-Тріумф", до Державного реєстру не вносилися.

10.12.2006 року рішенням позачергових зборів учасників ТОВ "Азов-Тріумф" були підтверджені та продовжені повноваження ОСОБА_6, що підтверджується протоколом N 3.

04.06.2007 р. відповідачеві був надісланий лист за N 40 від 31.05.2007 року з проханням внести зміни в Єдиний Державний реєстр стосовно керівника - ОСОБА_6.

Повідомленням N 535 від 06.06.2007 року державний реєстратор Антипчук О. Ю. повідомила, що документи залишаються без розгляду, оскільки подані особою, що не має на це повноважень.

Суд першої інстанції, приймаючи рішення про задоволення позовних вимог, виходив з того, що, керуючись приписами ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" державному реєстратору заборонено вимагати додаткові документи, крім встановленого даним законом переліку. Таким чином суд першої інстанції дійшов висновку, що відповідач неправомірно відмовив внести зміни в графу "керівник підприємства", мотивуючи неправомочністю зборів учасників ТОВ "Азов-Тріумф" про продовження повноважень ОСОБА_8

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України погоджується з висновками суду апеляційної інстанції про відмову в задоволенні позовних вимог, оскільки відповідно до п. 5 ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15.05.2003 року (зі змінами та доповненнями) державний реєстратор має право залишити без розгляду реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, якщо реєстраційна картка оформлена з порушенням вимог, які встановлені частинами першою та другою статті 8 цього Закону, якщо до реєстраційної картки не додано документи, передбачені частиною першою цієї статті, або до державного реєстратора надійшло рішення суду щодо заборони у проведенні реєстраційних дій.

Згідно з п. 1 ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15.05.2003 року (зі змінами та доповненнями) у разі, якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не пов'язана із змінами до установчих документів юридичної особи або не підлягає державній реєстрації, виконавчий орган юридичної особи або уповноважена ним особа зобов'язаний подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі. У разі, якщо подається (надсилається) реєстраційна картка про внесення змін до відомостей про місцезнаходження юридичної особи, до неї додається свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи.

Судова колегія погоджується з висновком суду апеляційної інстанції, так як у порушення п. 1 ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" реєстраційна картка була надіслана особою, яка не була уповноважена на це оскільки відповідно до трудового договору (контракту) від 20.03.2003 року, укладеного між ТОВ "Азов-Тріумф" та ОСОБА_6, контракт діє протягом двох років.

Суд апеляційної інстанції дійшов вірного висновку, що відповідно до діючого законодавства не можна підтвердити та подовжити повноваження особи на підставі документа, строк дії якого вже сплинув.

Виходячи з вищевикладеного, колегія суддів вважає, що суд апеляційної інстанції дійшов вірного та обґрунтованого висновку, а тому підстав для зміни або скасування зазначеного судового рішення колегія суддів не вбачає.

Керуючись ст. ст. 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України ухвалила:

Касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Азов-Тріумф" залишити без задоволення, а постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 18 січня 2008 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали