ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 10.08.2011 р. N 11.1/4-12.2/11404-ЕП

Керівникам митних органів

Про внесення змін до листа Держмитслужби від 08.11.2010 N 11/7-10.10/13719-ЕП щодо застосування тимчасової декларації

У зв'язку з набранням чинності наказом Держмитслужби від 22.04.2011 N 328 "Про внесення змін до деяких наказів Держмитслужби" (Наказ N 328), внести до листа Держмитслужби від 08.11.2010 N 11/7-10.10/13719-ЕП такі зміни:

1. Пункти 1, 2 викласти в такій редакції:

"1. Стосовно декларування товарів за тимчасовою декларацією

Відповідно до пункту 2.1 Порядку N 932 декларування товарів із застосуванням тимчасової декларації (далі - ТД) можливе виключно за бажанням декларанта, якщо, зокрема:

виникають складні питання при класифікації товарів згідно з УКТЗЕД;

товари, щодо яких взяті проби (зразки), оформлюються згідно з положеннями пункту 15 Порядку взяття (надання) проб і зразків товарів, проведення досліджень (аналізу, експертизи) з метою їх митного оформлення, а також розпорядження зразками, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.2002 N 1862 (зі змінами), та стандартного правила 3.42 розділу 3 Загального додатка до Міжнародної конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур (далі - Стандартне правило 3.42 Конвенції).

Стандартним правилом 3.42 Конвенції визначено, що у випадках, коли митна служба приймає рішення про необхідність лабораторного аналізу зразків/проб товарів, представлення докладної технічної документації або експертного висновку, вона випускає товари до одержання результатів відповідних досліджень за умови, що представлені всі необхідні гарантії та такі товари не підпадають під дію будь-яких заборон чи обмежень.

Таким чином, ТД може бути застосована для декларування без попереднього подання вантажної митної декларації:

- товарів, що підлягають обов'язковій лабораторній перевірці згідно з вимогами нормативно-правових актів або відповідних рішень Держмитслужби (Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи), викладених у листах, наказах тощо;

- наступних, увезених на одних і тих самих умовах та підставах, партій одного й того самого товару, на момент декларування яких митним органом не завершено проведення досліджень (аналізу, експертизи) товару, ввезеного у попередній партії.

При цьому згідно з пунктом 1.6 Порядку N 932 декларування із застосуванням ТД товарів, що підлягають обов'язковій лабораторній перевірці згідно з вимогами нормативно-правових актів, а також наступних, увезених на одних і тих самих умовах та підставах, партій одного й того самого товару, на момент декларування яких митним органом не завершено проведення досліджень (аналізу, експертизи) товару, ввезеного у попередній партії, не потребує отримання дозволу митного органу.

У зазначених вище випадках відбір проб і зразків товарів для проведення дослідження (аналізу, експертизи) здійснюється під час митного оформлення товарів за ТД. Митне оформлення товарів, проби і зразки яких бралися (надавалися) для проведення досліджень (аналізу, експертизи), завершується згідно з положеннями пункту 15 Порядку взяття (надання) проб і зразків товарів, проведення досліджень (аналізу, експертизи) з метою їх митного оформлення, а також розпорядження зразками, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.2002 N 1862 (зі змінами), та Стандартного правила 3.42 Конвенції.

Результати досліджень (аналізу, експертизи) та прийняте рішення про визначення коду товару згідно з УКТЗЕД враховуються при здійсненні оформлення вантажної митної декларації, заповненої у звичайному порядку, що подається митному органу після випуску товарів у вільний обіг за ТД.

2. Стосовно застосування ТД при наявності в партії товарів, зазначених у абзацах шостому - восьмому пункту 1 цього листа

При декларуванні за однією ВМД декількох товарних підкатегорій, якщо частиною партії товарів є товари, зазначені в абзацах шостому - восьмому пункту 1 цього листа, відповідно до підпункту 9.2 пункту 9 розділу I Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Держмитслужби від 09.07.97 N 307 (зі змінами), декларантом за бажанням можуть надаватись до оформлення окремі декларації на товари, що входять до однієї партії:

ТД - на товари, зазначені в абзацах шостому - восьмому пункту 1 цього листа;

ВМД, заповнена у звичайному порядку - на іншу частину партії товарів.".

2. Абзаци 1 і 2 пункту 4 викласти в такій редакції:

"У разі виникнення складного питання щодо класифікації товарів згідно з УКТЗЕД при оформленні ВМД (далі - ВМД-1) та надання митним органом дозволу на митне оформлення товарів із застосуванням ТД (подання ТД без попереднього дозволу митного органу у випадках, в яких відповідно до пункту 1.6 Порядку N 932 дозвіл митного органу не потрібен) у графі 33 ТД зазначається код товару згідно з УКТЗЕД, заявлений у ВМД-1.

У разі недотримання умов Стандартного правила 3.42 Конвенції, митний орган надає відмову в застосуванні ТД відповідно до пункту 3.4 Порядку N 932 (у випадках, коли декларування товарів із застосуванням ТД не потребує отримання дозволу митного органу згідно з пунктом 1.6 Порядку N 932, - відмовляє в оформленні ТД).".

3. Слово "спірне" у всіх відмінках замінити словом "складне" у відповідних відмінках.

 

Т. в. о. Голови Служби

С. Д. Дериволков

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали