ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 17.10.2011 р. N 11.1/1.2-16.2/14359-ЕП

Начальникам митниць, регіональних митниць

Про внесення змін до листа Держмитслужби від 16.05.2011 N 11.1/2-16/7598-ЕП щодо класифікації реактивів

Доповнити Додаток 2 Методичних рекомендацій щодо класифікації окремих товарів згідно з вимогами УКТЗЕД, що надісланий листом Держмитслужби до митних органів від 16.05.2011 N 11.1/2-16/7598-ЕП (Методичні рекомендації N 11.1/2-16/7598-ЕП) (із змінами та доповненнями), пунктом 18 з текстовим описом у редакції, що надається в додатку.

Додаток: зазначене по тексту на 2 арк.

 

Перший заступник
Голови Служби

О. М. Дороховський

 

Додаток

N
з/п

Назва товару

Коди товару

Методологія класифікації

18.

Двохкомпонентний препарат для отримання покриття з металічного срібла на поверхні скла (розчин для сріблення, реакція "срібного дзеркала"), наприклад, при виготовленні ялинкових прикрас, зокрема скляних кульок

3824 90 98 00
2843 29 00 00

Комплект препаратів для отримання покриття з металічного срібла на поверхні скляних виробів складається з двох компонентів:
компонент N 1 - прозора безбарвна рідина, отримана змішуванням водних розчинів гідроксиду натрію та діетилентриаміну;
компонент N 2 - прозорий водний розчин світло-голубого кольору, складається з барвника, аміакату срібла та аміаку (аміачний розчин нітрату срібла).
При імпорті на митну територію України товар було упаковано в картонні ящики по 16 пляшок (по 8 компонентів N 1 та N 2 у кожному ящику).
Перед застосуванням компоненти N 1 та N 2 розводять водою й змішують між собою. Суміш заливають всередину скляних ялинкових прикрас та витримують упродовж визначеного часу.
Багатокомпонентні товари, складені з різних компонентів, класифікуються згідно правила 3 b) Основних правил інтерпретації УКТЗЕД. Відповідно до Основних правил інтерпретації УКТЗЕД та пояснень до них, дія правила 3 b) не застосовується до товарів, що складаються з окремо упакованих частин, поданих разом, необов'язково в одному загальному упакуванні, у визначених кількісних співвідношеннях для промислового виробництва. Згідно інформації виробника, розчини для сріблення не призначені для роздрібного продажу та можуть бути використаними виключно у промисловому виробництві. Таким чином, двохкомпонентний комплект препаратів для отримання покриття з металічного срібла на поверхні скла не можна вважати набором та класифікувати за одним товарним кодом.
Згідно пояснень до УКТЗЕД, пігменти являють собою органічні синтетичні барвники, що зберігають свою кристалічну форму або форму мікрочастинок протягом усього процесу застосування. Розчини для отримання покриття з металічного срібла на поверхні скляних виробів не містять у своєму складі мікрокристалів чи мікрочастинок (колоїдних частинок) срібла. У процесі сріблення іони срібла осідають із розчину безпосередньо на поверхню скла без проміжної стадії - утворення мікрочастинок в об'ємі двохкомпонентної суміші. Отже, вищевказані компоненти не містять у своєму складі пігментів. Враховуючи це, класифікація цих товарів не може розглядатися у товарній групі 32 УКТЗЕД.
Ураховуючи вищенаведене, компоненти N 1 (суміш з хімічною сполукою - відновником) та N 2 (розчин аміакату срібла) необхідно класифікувати згідно з УКТЗЕД за різними кодами.
Компонент N 1, прозорий водний розчин гідроксиду натрію та діетилентриаміну, є штучно утвореною сумішшю. Гідроксид натрію у цьому розчині не є доданою стабілізуючою речовиною по відношенню до діетилентриаміну, тому товар "компонент N 1" з урахуванням положень примітки 1 до групи 29 не може бути класифікованим у товарній групі 29 УКТЗЕД.
З урахуванням положень примітки 1 до групи 29 водний розчин гідроксиду натрію та діетилентриаміну (компонент N 1), який володіє відновними властивостями, необхідно класифікувати у товарній підкатегоріїї 3824 90 98 00 згідно з УКТЗЕД.
Компонент N 2, прозорий розчин барвнику, аміакату срібла та аміаку у воді. Надлишок аміаку у цьому розчині є необхідною добавкою для збереження, тобто стабілізації комплексної сполуки срібла, тому що аміакат срібла є порівняно нестійкою хімічною комплексною сполукою. Відповідно до цього та з урахуванням приміток (c) (додавання стабілізуючої домішки) та (e) (додавання барвника) до групи 28 УКТЗЕД, компонент N 2 - зафарбований водний розчин аміакату срібла з додаванням надлишку аміаку, необхідно класифікувати у товарній підкатегорії 2843 29 00 00 згідно з УКТЗЕД.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали