РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 12 квітня 1966 р. N 307

Київ

Про внесення змін до Положення про державний нотаріат Української РСР

Відповідно до постанови Ради Міністрів СРСР від 19 березня 1966 р. N 213 "Про часткову зміну порядку засвідчення вірності копій документів, до стосуються особистих прав і інтересів громадян" та враховуючи практику застосування Положення про державний нотаріат УРСР, Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

Внести зміни до Положення про державний нотаріат Української РСР, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 31 серпня 1964 р. N 941 /ЗП УРСР 1964 р. N 8, ст. 113/, що додаються.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

В. ЩЕРБИЦЬКИЙ

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 38

 

ЗАТВЕРДЖЕНІ
постановою Ради Міністрів УРСР
від 12 квітня 1966 р. N 307

ЗМІНИ,
що вносяться до Положення про державний нотаріат Української РСР

Викласти в такій редакції:

1) Статтю 2 Положення:

"Ст. 2. В населених пунктах, де немає нотаріальних контор, певні нотаріальні дії, зазначені в ст. 14 цього Положення, вчиняють виконавчі комітети сільських, селищних, районних і міських Рад депутатів трудящих".

2) Статтю 3 Положення:

"Ст. 3. Державні нотаріальні контори і виконкоми сільських, селищних, районних і міських Рад депутатів трудящих при вчиненні нотаріальних дій керуються, законами СРСР і УРСР, а також постановами і розпорядженнями Уряду СРСР і Уряду УРСР, цим Положенням та Інструкцією про порядок втиснення нотаріальних дій, яку видає Верховний суд УРСР. При вчиненні нотаріальних дій нотаріуси і працівники виконкомів місцевих Рад депутатів трудящий незалежні і підкоряться тільки закону".

3) Статтю 5 Полонення:

"Ст. 5. Керівництво і контроль за діяльністю виконавчих комітетів сільських, селищних, районних і міських Рад депутатів трудящих по вчиненню ними нотаріальних дій здійснюються вищестоящими виконавчими комітетами Рад депутатів трудящих.

Інструктування службових осіб виконкомів сільських, селищних, районних і міських, Рад депутатів трудящих по вчиненню ними нотаріальних дій покладається на нотаріуса найближчої нотаріальної контори".

14) Статтю 14 Положення:

"Ст. 14. Виконавчі комітети сільських, селищних, районних і міських Рад депутатів трудящих у населених пунктах, де немає нотаріальних контор, вчиняють, з додержанням вимог ст. 3 цього Положення, такі нотаріальні дії:

а) посвідчують:

- договори купівлі-продажу, дарування, обміну і застави будинків на суму не більше 1000 карбованців;

- договори продажу будинків на знос;

- договори про відчуження будинків на умовах довічного утримання;

- договори співвласників спільних будинків про встановлення порядку користування частками будинків у натурі;

- різні угоди на суму не більше 1000 карбованців, нотаріальне посвідчення яких не є. обов'язковим, якщо вони не суперечать закону і сторони бажають їх нотаріально посвідчити;

- заповіти;

- довіреності, крім довіреностей на вчинення дій за кордоном;

- особу одержувачів поштової і телеграфної кореспонденції;

б) засвідчують:

- вірність копії документа, що стосується особистих прав і інтересів громадянина /крім копій документів про закінчення вищих і середніх спеціальних учбових закладів та середніх шкіл/, зокрема: копії документів, щодо сімейного стану /свідоцтв про народження, шлюб, смерть та інші/, копії довідок про службу в Радянській Армії і Військово-Морському Флоті, виданих, для надання пільг родині, копії довідок військових столів, про відношення до військової служби, виписок з постанов правлінь і загальних зборів колгоспів, що стосуються даного громадянина;

- справжність підписів на документах, які не мають значення майнових угод;

в) вживають заходів до охорони майна, що його залишив померлий;

г) накладають на будинки арешти /заборони/ за постановами судово-прокурорських органів, за повідомленням установ, банків або госпрозрахункових організацій і підприємств про видачу позички та при укладанні договору застави майна.

Крім того, виконкоми місцевих Рад депутатів трудящих надають громадянам і організаціям технічні послуги, зв'язані з учиненням нотаріальних дій".

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали