Додаткова копія: Про внесення змін до Положення про зовнішні перевірки системи контролю якості аудиторських послуг

АУДИТОРСЬКА ПАЛАТА УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 30 травня 2013 року N 271/6

Про внесення змін до Положення про зовнішні перевірки системи контролю якості аудиторських послуг

Керуючись Законом України "Про аудиторську діяльність" від 22.04.93 р. N 3125-XII (зі змінами й доповненнями), з метою забезпечення дотримання вимог незалежності та конфіденційності інформації при здійсненні повноважень з контролю, Аудиторська палата України (далі - АПУ) вирішила:

1. Внести зміни до Положення про зовнішні перевірки системи контролю якості аудиторських послуг, затвердженого рішенням АПУ від 26.05.2011 р. N 231/12 (Положення N 231/12) (зі змінами й доповненнями), а саме:

1) назву розділу 5 викласти в такій редакції:

"5. Права і обов'язки контролерів та суб'єктів аудиторської діяльності";

2) підпункт 5.2.4 пункту 5.2 розділу 5 викласти у такій редакції:

"5.2.4. Не допускати розголошення конфіденційної інформації у будь-який спосіб та для будь-яких цілей, крім тих, що пов'язані з виконанням його функцій. Додержання вимог конфіденційності інформації розповсюджується на результати зовнішніх перевірок системи контролю суб'єктів аудиторської діяльності після проведення зовнішньої перевірки (виявлені невідповідності системи контролю якості) та на інформацію щодо суб'єктів аудиторської діяльності, яка зберігається в Комітеті з контролю";

3) пункт 5.2 після підпункту 5.2.5 доповнити новими пунктами 5.2.6 та 5.2.7 такого змісту:

"5.2.6. Повідомляти голову Комітету з контролю про факти, що можуть призвести до порушення вимог незалежності та/або розголошення конфіденційної інформації, а також про факти, що можуть призвести до конфлікту інтересів.

5.2.7. Бути коректними, стриманими, дотримуватися моральних норм і правил ділового спілкування";

4) після пункту 5.7 доповнити новими пунктами 5.8, 5.9 та 5.10 такого змісту:

"5.8. З метою забезпечення вимог незалежності контролерам забороняється:

5.8.1. Отримувати подарунки чи знаки подяки, що можуть вплинути на їх незалежність та сумлінність, спроможність надавати обґрунтовані висновки щодо предмету перевірок.

5.8.2. Отримувати винагороду або інші доходи від суб'єктів аудиторської діяльності та інших суб'єктів господарювання за надання послуг зі створення системи контролю якості.

5.9. Працівникам Комітету з контролю забороняється проводити будь-яку діяльність в інтересах зазначених у підпункті 5.8.2 суб'єктів, крім наукової та викладацької роботи за погодженням з головою Комітету з контролю та з головою профільної комісії.

5.10. За розголошення конфіденційної інформації та недодержання вимог незалежності контролери несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України".

2. Секретаріату АПУ забезпечити оприлюднення цього рішення.

 

Голова
Аудиторської палати України

І. І. Нестеренко
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали