ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 26.07.2011 р. N 256

Про впровадження енергоефективних заходів та використання альтернативних видів палива у Чернігівській області

Відповідно до законів України "Про місцеві державні адміністрації", "Про місцеве самоврядування в Україні" та з метою активізації роботи, спрямованої на підвищення ефективності енергоспоживання і з урахуванням обговорення на засіданні Колегії облдержадміністрації:

1. Головам райдержадміністрацій, міським головам Чернігова, Ніжина, Прилук взяти під особистий контроль та забезпечити:

1.1. Запровадження енергоефективних заходів, направлених на збільшення використання альтернативних та місцевих видів палива.

1.2. Оснащення об'єктів підприємств водопровідно-каналізаційного та теплового господарства, соціальної сфери та житлового фонду засобами обліку споживання теплової енергії, холодної та гарячої води.

2. Райдержадміністраціям, виконавчим комітетам Чернігівської, Ніжинської, Прилуцької міських рад:

2.1. Посилити виконавську дисципліну щодо інформування облдержадміністрації з питань реалізації на відповідних територіях енергоефективних заходів.

2.2. Провести детальний аналіз ефективності реалізації заходів з енергозбереження та внести відповідні зміни і доповнення до районних (міських) Програм енергозбереження та енергоефективності за підсумками I півріччя цього року, забезпечивши при цьому щорічне зниження споживання паливно-енергетичних ресурсів не менш як на 10,0 %.

2.3. Забезпечити проведення систематичної роботи щодо переведення об'єктів бюджетної сфери області на опалення сучасними високоефективними котлами, що працюють на торф'яному паливі та відходах деревообробки.

2.4. Передбачати при розробленні заходів з енергозбереження в житловому фонді та на об'єктах бюджетної сфери проведення робіт з утеплення фасадів та промивки мереж опалення.

2.5. Активізувати роботу щодо розроблення та реалізації пілотних, інвестиційно-інноваційних проектів, спрямованих на зменшення витрат паливно-енергетичних ресурсів, і впровадження новітніх технологій із залученням банківських кредитів, іноземних та приватних капіталів у житлово-комунальному господарстві і бюджетній сфері.

2.6. Продовжити виконання завдань щодо оснащення інженерних вводів багатоквартирних житлових будинків засобами обліку теплової енергії, гарячої і холодної води, а також забезпечити організацію використання вже встановлених засобів обліку за цільовим призначенням.

2.7. Залучити громадські організації до вирішення проблем енергозбереження та засоби масової інформації щодо висвітлення питань економного споживання енергоресурсів.

2.8. Розробити та затвердити уповноваженими органами у встановленому порядку до 1 грудня ц. р. оптимізовані схеми централізованого теплопостачання населених пунктів, де послуги з опалення житлового фонду та бюджетних установ надаються централізовано.

2.9. Забезпечити упродовж 2011 - 2015 років видатки із місцевих бюджетів на реалізацію Програми енергоефективності Чернігівської області на 2009 - 2015 роки у відповідності до обсягів фінансування, визначених додатками 4, 5 зазначеної Програми.

3. Райдержадміністраціям, виконавчим комітетам Чернігівської, Ніжинської, Прилуцької міських рад, Головним управлінням облдержадміністрації: культури, туризму і охорони культурної спадщини, праці та соціального захисту населення, управлінням облдержадміністрації: освіти і науки, охорони здоров'я забезпечити:

3.1. Реалізацію енергоефективних заходів та їх своєчасне виконання.

3.2. Проведення енергетичних аудитів для розроблення програм з енергоефективності у підпорядкованих установах.

3.3. Встановлення до 1 грудня ц. р. приладів обліку споживання енергоресурсів (води та теплової енергії) на підвідомчих об'єктах бюджетної сфери.

3.4. Розроблення та надання до 1 жовтня ц. р. для узагальнення Головному управлінню житлово-комунального господарства облдержадміністрації планів запровадження енергоефективних заходів на 2012 рік.

3.5. Інформування про стан виконання розпорядження щоквартально до 15 числа місяця, що настає за звітним періодом.

3.6. Надання щороку до 1 березня Головному управлінню житлово-комунального господарства облдержадміністрацій переліків об'єктів, фінансування яких планується за рахунок коштів Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010 - 2015 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2010 N 243.

4. Рекомендувати керівникам і власникам промислових підприємств, підприємств транспорту, житлово-комунального господарства:

4.1. Проводити енергетичні аудити для впровадження енергоефективних заходів, а також розроблення на їх основі перспективних програм щодо підвищення ефективності використання енергетичних ресурсів.

4.2. Забезпечити розроблення та погодження загальновиробничих норм питомих витрат палива відповідно до чинного законодавства.

5. Головним управлінням облдержадміністрації: житлово-комунального господарства, культури, туризму і охорони культурної спадщини, праці та соціального захисту населення, управлінням облдержадміністрації: освіти і науки, охорони здоров'я забезпечити на об'єктах обласного підпорядкування упродовж 2011 - 2012 років реалізацію пілотних проектів зі встановлення твердопаливних блочно-модульних котелень, які в якості палива використовують відходи деревообробки.

6. Головному фінансовому управлінню облдержадміністрації при формуванні обласного бюджету на 2012 рік передбачити кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації та реалізації пілотних проектів зі встановлення на об'єктах обласного підпорядкування твердопаливних блочно-модульних котелень.

7. Головному управлінню житлово-комунального господарства облдержадміністрації:

7.1. Завершити доопрацювання і надати на повторний розгляд та погодження до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Програму модернізації комунальної теплоенергетики Чернігівської області на 2011 - 2015 роки.

7.2. Встановити контроль за виконанням завдань з оснащення наявного житлового фонду та бюджетних установ засобами обліку та регулювання споживання води і теплової енергії.

7.3. Забезпечити узагальнення матеріалів та інформувати облдержадміністрацію щоквартально до 25 числа місяця, що настає за звітним періодом.

8. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження голови облдержадміністрації від 14 червня 2010 року N 168 "Про стан впровадження енергоефективних заходів в області".

9. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови облдержадміністрації Прокопенка С. М.

 

В. о. голови обласної
державної адміністрації

С. М. Прокопенко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали