ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА
П'ята сесія

РІШЕННЯ

від 30.03.2011 р. N 60

Про встановлення місцевих зборів в м. Хмельницькому

Розглянувши пропозицію виконавчого комітету, у відповідності до Податкового кодексу України, керуючись ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", міська рада вирішила:

1. Встановити місцеві збори в м. Хмельницькому:

1.1. Встановити в м. Хмельницькому збір за місця для паркування транспортних засобів.

1.2. Затвердити Положення про порядок обчислення та сплати збору за місця для паркування транспортних засобів в м. Хмельницькому згідно з додатком 1 до рішення.

1.3. Затвердити перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, згідно з додатком 2 до рішення.

1.4. Встановити в м. Хмельницькому збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності.

1.5. Затвердити Положення про порядок обчислення та сплати збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності в м. Хмельницькому згідно з додатком 3 до рішення.

1.6. Встановити в м. Хмельницькому туристичний збір.

1.7. Затвердити Положення про порядок обчислення та сплати туристичного збору в м. Хмельницькому згідно з додатком 4 до рішення.

2. Рішення набирає чинності з 01.04.2011 року.

3. Визнати такими, що втратили чинність:

3.1. Рішення 21-ї сесії міської ради від 19.09.2001 року N 26 "Про встановлення місцевих податків і зборів в м. Хмельницькому", зі змінами та доповненнями.

3.2. Рішення 4-ї сесії міської ради від 04.02.2011 року N 3 "Про встановлення ставок збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності в м. Хмельницькому".

4. Відповідальність за виконання рішення покласти на першого заступника міського голови О. Віннікова та фінансове управління.

5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань планування, бюджету та фінансів.

 

Міський голова

С. Мельник

 

Додаток 1
до рішення Хмельницької міської ради
30.03.2011 N 60

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок обчислення та сплати збору за місця для паркування транспортних засобів в місті Хмельницькому

1. Загальні положення

1.1. Збір за місця для паркування транспортних засобів в місті Хмельницькому встановлюється згідно з Податковим кодексом України.

1.2. Місця для паркування транспортних засобів:

1.2.1 майданчики для платного паркування - площа території (землі), що належить на правах власності територіальній громаді міста Хмельницького, на якій відповідно до рішення міської ради здійснюється платне паркування транспортних засобів;

1.2.2 спеціально відведені автостоянки - площа території (землі), що належить на правах власності територіальній громаді міста Хмельницького, яка визначається міською радою із встановленням правил щодо відповідальності за збереження транспортного засобу.

До спеціально відведених автостоянок можуть належати комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів міського бюджету з метою здійснення організації паркування транспортних засобів.

Не належать до спеціально відведених автостоянок гаражі, автостоянки, власники або користувачі яких є платниками земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, а також земельні ділянки, що належать до прибудинкових територій.

1.3. Перелік осіб, які уповноважені організовувати та провадити діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів, визначається окремими рішеннями Хмельницької міської ради.

2. Платники збору

2.1. Платниками збору є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи-підприємці, які організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

2.2. Платник збору, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що провадить діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на земельній ділянці не за місцем реєстрації такого платника збору, зобов'язаний зареєструвати такий підрозділ як платника збору в органі державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки.

3. Об'єкт оподаткування

3.1. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, яка згідно рішення міської ради спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів бюджету міста Хмельницького, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".

4. База оподаткування

4.1. Базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів бюджету міста Хмельницького.

4.2. До бази оподаткування не включається 20 відсотків загальної кількості місць на майданчиках для паркування, що виділяються для безоплатного паркування легкових автомобілів, якими керують інваліди з ураженням опорно-рухового апарату, члени їхніх сімей, яким відповідно до порядку забезпечення інвалідів автомобілями передано право керування автомобілем, та законні представники недієздатних інвалідів або дітей-інвалідів, які перевозять інвалідів (дітей-інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату, а також для безоплатного паркування транспортних засобів, що належать підприємствам, установам, організаціям громадських організацій інвалідів та сфери соціального захисту населення і перевозять інвалідів (дітей-інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату, у відповідності до ст. 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".

5. Ставка збору

5.1. Ставки збору встановлюються за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 квадратний метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, в розмірі 0,03 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в залежності від місцезнаходження земельної ділянки, відповідно до додатку 2 до рішення про затвердження цього Положення.

6. Порядок обчислення та строки сплати збору

6.1. Збір сплачується до бюджету м. Хмельницького авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому до 28 (29) включно).

Остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується до бюджету м. Хмельницького протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом України для подання квартальної податкової декларації.

7. Податковий період

7.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

8. Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату збору

8.1. Податкова декларація зі збору за місця для паркування транспортних засобів у місті Хмельницького щокварталу подається до органу державної податкової служби протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу за формою, затвердженою центральним органом державної податкової служби.

9. Відповідальність за порушення податкового законодавства та контроль податкових органів

9.1. Платники збору та їх посадові особи несуть відповідальність у разі здійснення порушень, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за яким покладено на контролюючі органи, відповідно до Податкового кодексу України та інших законів України.

9.2. За неподання, порушення порядку заповнення та строків подання податкової декларації органам державної податкової служби, недостовірність наданої інформації платники збору та їх посадові особи несуть відповідальність відповідно до норм Податкового кодексу України.

9.3. Контроль за дотриманням вимог податкового законодавства у частині справляння збору за місця для паркування транспортних засобів здійснюється органами державної податкової служби.

 

Секретар міської ради

В. Лесков

 

Додаток 2
до рішення Хмельницької міської ради
30.03.2011 N 60

Перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів на території м. Хмельницького

N п/п

Адреса розташування спеціальної земельної ділянки

Площа спеціальної земельної ділянки, кв. м

Технічне облаштування

Кількість місць для паркування транспортних засобів

Ставка збору за місця для паркування у % до мінімальної заробітної плати, установленої на 1 січня податкового (звітного) року

1

вул. Грушевського, східна сторона від території обласного літературного музею до вул. Проскурівської, західна та східна сторона від початку території дитячого дошкільного закладу N 45 "Ялинка" до вул. Примакова

530

Частково розмітка, дорожній знак 5.38 "Місце для стоянки" - 5 шт., табличка 7.14 "Платні послуги" - 5 шт., табличка 7.6.1 "Спосіб поставлення транспортного збору на стоянку" - 5 шт.

53

0,03

2

вул. Соборна, східна сторона від території обласного виробничого управління меліорації і водного господарства до вул. Подільської, таксомоторна зупинка "Дитячий світ"

290

дорожній знак 5.38 "Місце для стоянки" - 2 шт., табличка 7.14 "Платні послуги" - 2 шт., 7.6.1 "Спосіб поставлення транспортного збору на стоянку" - 1 шт.

29

0,03

 3

Львівське шосе, північна сторона від виїзду з стоянки ПП "Ізіда" до входу в ринок "ВВК Поділля-2", від входу в ринок ТД ринок "Тісса" до території буд. N 8, майданчик біля буд. N 10/1

990

дорожній знак 5.38 "Місце для стоянки" - 3 шт., табличка 7.14 "Платні послуги" - 3 шт., 7.6.1 "Спосіб поставлення транспортного збору на стоянку" - 2 шт.

99

0,03

4

Південна та північна сторона проспекту Миру від вул. Трудової до АЗС

470

дорожній знак 5.38 "Місце для стоянки" - 2 шт., табличка 7.14 "Платні послуги" - 2 шт., заїзні кишені.

47

0,03

5

Привокзальна площа залізничного вокзалу

240

дорожній знак 5.38 "Місце для стоянки" - 2 шт., табличка 7.14 "Платні послуги" - 2 шт.

24

0,03

6

південна сторона вул. Проскурівської від вул. Свободи до території академічного обласного театру ляльок

80

дорожній знак 5.38 "Місце для стоянки" - 1 шт., табличка 7.14 "Платні послуги" - 1 шт., 7.6.1 "Спосіб поставлення транспортного збору на стоянку" - 1 шт.

8

0,03

7

вул. Театральна, 8 (площадка перед гуртожитком готельного типу "Енеїда")

250

Дорожня розмітка

12

0,03

 

Секретар міської ради

В. Лесков

 

Додаток 3
до рішення Хмельницької міської ради
30.03.2011 N 60

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок обчислення та сплати збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності в місті Хмельницькому

1. Загальні положення

1.1. Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності встановлюється згідно з Податковим кодексом України.

2. Платники збору

2.1. Платниками збору є суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), їх відокремлені підрозділи, які отримують в установленому цим Положенням порядку торгові патенти та провадять такі види підприємницької діяльності:

а) торговельна діяльність у пунктах продажу товарів;

б) діяльність з надання платних побутових послуг за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України;

в) торгівля валютними цінностями у пунктах обміну іноземної валюти;

г) діяльність у сфері розваг (крім проведення державних грошових лотерей).

2.2. Не є платниками збору за провадження торговельної діяльності та діяльності з надання платних послуг такі суб'єкти господарювання:

а) аптеки, що перебувають у державній та комунальній власності;

б) фізичні особи - підприємці, які провадять торговельну діяльність у межах ринків усіх форм власності;

в) фізичні особи - підприємці, які здійснюють продаж вирощених в особистому підсобному господарстві, на присадибній, дачній, садовій і городній ділянках продукції рослинництва і тваринництва, свійської худоби та птиці (як у живому вигляді, так і продукції забою в сирому вигляді та у вигляді первинної переробки), продукції власного бджільництва;

г) фізичні особи-підприємці, які сплачують державне мито за нотаріальне посвідчення договорів про відчуження власного майна, якщо товари кожної окремої категорії відчужуються не частіше одного разу на календарний рік;

ґ) суб'єкти господарювання, утворені громадськими організаціями інвалідів, які мають податкові пільги згідно із законодавством та здійснюють торгівлю виключно продовольчими товарами вітчизняного виробництва та продукцією, виготовленою на підприємствах "Українського товариства сліпих", "Українського товариства глухих", а також фізичними особами-інвалідами, зареєстрованими відповідно до закону як підприємці.

д) суб'єкти господарювання, які провадять торговельну діяльність виключно з використанням таких видів товарів вітчизняного виробництва: хліб і хлібобулочні вироби; борошно пшеничне та житнє; сіль, цукор, олія соняшникова і кукурудзяна; молоко і молочна продукція, крім молока і вершків згущених із домішками і без них; продукти дитячого харчування; безалкогольні напої; морозиво; яловичина та свинина; свійська птиця; яйця; риба; ягоди і фрукти; мед та інші продукти бджільництва, бджолоінвентар і засоби захисту бджіл; картопля і плодоовочева продукція; комбікорми для продажу населенню;

е) суб'єкти господарювання, що реалізують продукцію власного виробництва фізичним особам, які перебувають з ними у трудових відносинах, через пункти продажу товарів, вбудовані у виробничі або адміністративні приміщення, що належать такому суб'єкту;

є) суб'єкти господарювання, які провадять діяльність із закупівлі у населення продукції (заготівельна діяльність), якщо подальша реалізація такої продукції відбувається за розрахунками у безготівковій формі (пункти приймання склотари, макулатури, відходів паперових, картонних і ганчіркових; заготівля сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки);

ж) підприємства, установи та організації, які провадять діяльність у торговельно-виробничій сфері (ресторанне господарство), у тому числі навчальних закладах, із обслуговування виключно працівників таких підприємств, установ та організацій, а також учнів і студентів у навчальних закладах.

Не є платниками збору за провадження діяльності у сфері розваг суб'єкти господарювання, які провадять комп'ютерні та відеоігри.

3. Види діяльності, які провадяться з придбанням пільгового торгового патенту

3.1. З придбанням пільгового торгового патенту провадиться торговельна діяльність виключно з використанням таких товарів (незалежно від країни їх походження):

а) товари повсякденного вжитку, продукти харчування, вироби медичного призначення для індивідуального користування, технічні та інші засоби реабілітації через торговельні установи, утворені з цією метою громадськими організаціями інвалідів;

б) товарів військової атрибутики та повсякденного вжитку для військовослужбовців на території військових частин і військових навчальних закладів;

в) насіння та посадкового матеріалу овочевих, баштанних, кормових та квіткових культур, кормових коренеплодів та картоплі;

г) сірників;

ґ) термометрів та індивідуальних діагностичних приладів.

3.2. З придбанням пільгового торгового патенту провадиться торговельна діяльність виключно з використанням таких товарів вітчизняного виробництва:

а) поштові марки, листівки, вітальні листівки і конверти непогашені, ящики, коробки, мішки, сумки та інша тара, виготовлена з дерева, паперу та картону, яка використовується для поштових відправлень підприємствами, що належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади у галузі транспорту та зв'язку, і фурнітура до них;

в) товари народних промислів, крім антикварних та тих, що становлять культурну цінність згідно з переліком, затвердженим центральним органом виконавчої влади у сфері культури;

г) готові лікарські засоби (лікарські препарати, ліки, медикаменти, предмети догляду, перев'язувальні матеріали та інше медичне приладдя), вітаміни для населення, тампони, інші види санітарно-гігієнічних виробів із целюлози або її замінників, ветеринарні препарати, вироби медичного призначення для індивідуального користування інвалідами, технічні та інші засоби реабілітації інвалідів;

ґ) зубні паста та порошки, косметичні серветки, дитячі пелюшки, папір туалетний, мило господарське;

д) вугілля, вугільні брикети, паливо пічне побутове, гас освітлювальний, торф паливний кусковий, торф'яні брикети і дрова для продажу населенню, газ скраплений у балонах, що реалізується населенню за місцем проживання для використання у житлових та/або нежитлових приміщеннях;

е) проїзні квитки;

є) зошити.

3.3. З придбанням пільгового торгового патенту провадиться торговельна діяльність виключно з використанням періодичних видань друкованих засобів масової інформації вітчизняного виробництва, що мають реєстраційні свідоцтва, видані в установленому порядку, а також книг, брошур, альбомів, нотних видань, буклетів, плакатів, картографічної продукції, що видаються юридичними особами-резидентами України.

При здійсненні продажу товарів, зазначених у абзаці першому цього підпункту, платники збору можуть одночасно здійснювати продаж супутньої продукції (незалежно від країни їх походження): ручки, олівці, інструменти для креслення, пензлі, мастихіни, мольберти, фарби, лаки, розчинники та закріплювачі для малювання та живопису, полотно, багети, рамки та підрамники для картин, швидкозшивачі, інші канцелярські прилади та конторське приладдя, крім виготовлених з дорогоцінних і напівдорогоцінних металів.

4. Об'єкт оподаткування

4.1. Об'єктом оподаткування є діяльність суб'єкта господарювання (його відокремленого підрозділу), провадження якої проводиться з придбанням торгового патенту.

5. База оподаткування

5.1. Базою оподаткування є придбання та використання суб'єктом господарювання (його відокремленим підрозділом) торгового патенту.

6. Ставки збору

6.1. Ставка збору за провадження торговельної діяльності на території міста Хмельницького на календарний місяць встановлюється залежно від місцезнаходження суб'єкта господарювання (його відокремленого підрозділу) та асортименту товарів у розмірах згідно додатку 1 до цього Положення.

6.2. Ставка збору за провадження діяльності з надання платних послуг на території міста Хмельницького на календарний місяць встановлюється залежно від місцезнаходження суб'єкта господарювання (його відокремленого підрозділу) та переліку послуг у розмірах згідно додатку 2 до цього Положення.

6.3. Ставка збору за здійснення торгівлі валютними цінностями на календарний місяць становить 1,2 розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня календарного року.

6.4. Ставка збору за здійснення діяльності у сфері розваг на квартал становить:

- для використання грального автомата (грального автомата "кран-машина", грального автомата, на якому проводяться дитячі ігри, іншого грального автомата, призначеного для проведення платних розважальних ігор) - розмір мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня календарного року;

- для використання гральних жолобів (доріжок) кегельбана, боулінга, що вводяться в дію за допомогою жетона, монети або без них, - розмір мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня календарного року, збільшений у 2 рази, за кожний гральний жолоб (доріжку);

- для використання столів для більярда, що вводяться в дію за допомогою жетона, монети або без них, крім столів для більярда, що використовуються для спортивних аматорських змагань - розмір мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня календарного року, за кожний стіл для більярда;

- для проведення інших оплатних розважальних ігор - розмір мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня календарного року, за кожне окреме гральне місце.

6.5. Ставка збору за провадження торговельної діяльності із придбанням пільгового торгового патенту встановлюється у розмірі 0,05 розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня календарного року, щорічно.

6.6. Ставка збору за провадження торговельної діяльності із придбанням короткотермінового торгового патенту за один день становить 0,02 розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня календарного року.

6.7. Ставки збору, визначені відповідно до цієї статті, округляються (менш як 50 копійок відкидається, а 50 копійок і більше округляється до однієї гривні).

7. Порядок обчислення збору

Збір обчислюється платником за ставками, встановленими цим Положенням, відповідно до норм Податкового кодексу України та даного Положення.

8. Податковий період

8.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює:

- календарному місяцю - при придбанні торгового патенту, крім короткотермінового торгового патенту та торгового патенту на здійснення діяльності у сфері розваг;

- календарному дню - при придбанні короткотермінового торгового патенту;

- календарному кварталу - при придбанні торгового патенту на здійснення діяльності у сфері розваг;

- календарному року - при придбанні пільгового торгового патенту.

9. Строк і порядок сплати збору та порядок придбання торгового патенту

9.1. Сплата збору здійснюється платниками збору, які:

а) провадять торговельну діяльність або надають платні послуги (крім пересувної торговельної мережі) - за місцезнаходженням пункту продажу товарів або пункту з надання платних послуг;

б) здійснюють торгівлю валютними цінностями - за місцезнаходженням пункту обміну іноземної валюти;

в) здійснюють діяльність у сфері розваг - за місцезнаходженням пункту надання послуг у сфері розваг;

г) здійснюють торгівлю через пересувну торговельну мережу - за місцем реєстрації таких платників;

ґ) здійснюють торгівлю на ярмарках, виставках-продажах та інших короткотермінових заходах, пов'язаних з демонстрацією та продажем товарів - за місцем провадження такої діяльності.

9.2. Для провадження передбачених цим Положенням видів підприємницької діяльності суб'єкт господарювання подає до органу державної податкової служби за місцем сплати збору заявку на придбання торгового патенту, яка повинна містити такі відомості:

а) найменування суб'єкта господарювання, код за ЄДРПОУ (для юридичної особи) та прізвище, ім'я, по батькові суб'єкта господарювання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичної особи);

б) юридична адреса (місцезнаходження) суб'єкта господарювання, а у разі, коли патент придбається для відокремленого підрозділу, - місцезнаходження такого відокремленого підрозділу згідно з документом, що засвідчує право власності (оренди);

в) вид підприємницької діяльності, для провадження якої придбається торговий патент;

г) вид торгового патенту;

ґ) найменування документа про повну або часткову сплату збору;

д) назва та фактична адреса (місцезнаходження) пункту продажу товарів, пункту з надання платних послуг, пункту обміну іноземної валюти, грального місця, позначення "виїзна торгівля";

е) назва, дата, номер документа, що засвідчує право власності (оренди);

є) період, на який придбавається торговий патент.

Підставою для придбання торгового патенту є заявка, оформлена відповідно до цього підпункту. Встановлення будь-яких додаткових умов щодо придбання торгового патенту не дозволяється.

9.3. Відомості, наведені в поданій суб'єктом господарювання заявці, звіряються з оригіналами або нотаріально посвідченими копіями документів, на підставі яких заповнена така заявка.

Звірка відомостей, наведених в поданій суб'єктом господарювання заявці, здійснюється в момент подання такої заявки. Оригінали або нотаріально посвідчені копії документів, пред'явлені суб'єктом господарювання на звірку в органі державної податкової служби не залишаються.

У разі невідповідності відомостей, наведених в поданій суб'єктом господарювання заявці, документам, на підставі яких заповнена така заявка, або невнесення до заявки усіх необхідних відомостей, орган державної податкової служби має право відмовити у видачі торгового патенту суб'єкту господарювання.

9.4. Торговий патент видається особисто фізичній особі - підприємцю або особі, уповноваженій юридичною особою, під підпис у триденний термін з дня подання заявки. Датою придбання торгового патенту є зазначена в ньому дата.

9.5. Бланк торгового патенту є документом суворого обліку.

У разі втрати або зіпсування торгового патенту платнику збору видається дублікат торгового патенту у порядку, встановленому цим пунктом.

9.6. Форма торгового патенту та порядок його заповнення встановлюються центральним органом державної податкової служби.

9.7. Для провадження торговельної діяльності, діяльності з надання платних послуг та діяльності з торгівлі валютними цінностями для кожного відокремленого підрозділу, який не є платником податку на прибуток, торгові патенти придбаються суб'єктами господарювання за місцем реєстрації такого відокремленого підрозділу.

9.8. Для провадження торговельної діяльності, діяльності з надання платних послуг та діяльності з торгівлі валютними цінностями торгові патенти придбаються окремо для кожного пункту продажу товарів, пункту з надання платних послуг, пункту обміну іноземної валюти.

9.9. У разі проведення ярмарків, виставок-продажів та інших короткотермінових заходів, пов'язаних з демонстрацією та продажем товарів, суб'єкт господарювання придбає короткотерміновий торговий патент.

9.10. Для здійснення діяльності у сфері розваг, торговий патент придбається для кожного окремого грального місця. Якщо окреме гральне місце має декілька незалежних гральних місць, торговий патент придбається окремо для кожного з них.

9.11. Строки сплати збору:

а) за провадження торговельної діяльності з придбанням короткотермінового торгового патенту - не пізніше, ніж за один календарний день до початку провадження такої діяльності;

б) за провадження торговельної діяльності (крім торговельної діяльності з придбанням короткотермінового торгового патенту), діяльності з надання платних послуг, здійснення торгівлі валютними цінностями - щомісяця не пізніше 15 числа, який передує звітному місяцю;

в) за здійснення діяльності у сфері розваг - щоквартально не пізніше 15 числа місяця, який передує звітному кварталу.

9.12. Під час придбання торгового патенту суб'єкт господарювання вносить суму збору за один місяць (квартал). На суму збору, сплачену під час придбання торгового патенту, зменшується сума збору, яка підлягає внесенню в останній місяць (квартал) його дії.

9.13. Платники збору можуть здійснити сплату збору авансовим внеском до кінця календарного року.

9.14. Суми збору, не сплачені в установлені строки, вважаються податковим боргом і стягуються до бюджету згідно з положеннями Податкового кодексу України.

9.15. Суб'єкт господарювання, що припинив діяльність, яка відповідно до норм Податкового кодексу України та цього положення підлягає патентуванню, до 15 числа місяця, що передує звітному, письмово повідомляє про це відповідному органу державної податкової служби. При цьому торговий патент підлягає поверненню органу державної податкової служби, який його видав, а суб'єкту господарювання повертається надмірно сплачена сума збору.

10. Строк дії та порядок використання торгового патенту

10.1. Строк дії торгового і пільгового патенту, крім короткотермінового торгового патенту та торгового патенту на здійснення діяльності у сфері розваг, становить 60 календарних місяців.

10.2. Строк дії короткотермінового торгового патенту становить від одного до п'ятнадцяти календарних днів.

10.3. Строк дії торгового патенту на здійснення діяльності у сфері розваг становить вісім календарних кварталів.

10.4. У разі невнесення суб'єктом господарювання збору у встановлений цим Положенням строк, дія такого патенту анулюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулось таке порушення.

10.5. Оригінал торгового патенту повинен бути розміщений:

на фронтальній вітрині магазину, а за її відсутності - біля реєстратора розрахункових операцій;

на фронтальній вітрині малої архітектурної форми;

на табличці в автомагазинах, на розвозках та інших видах пересувної торговельної мережі, а також на лотках, прилавках та інших видах торговельних точок, відкритих у відведених для торговельної діяльності місцях;

у пунктах обміну іноземної валюти;

у приміщеннях для надання платних послуг, а також у приміщеннях, в яких проводяться розважальні ігри.

10.6. Торговий патент повинен бути відкритий та доступний для огляду.

10.7. Для запобігання пошкодженню торгового патенту (вигоряння на сонці, псування внаслідок затікання дощової води, псування сторонніми особами тощо) дозволяється розміщувати нотаріально засвідчені копії торгових патентів у визначених цією частиною місцях. При цьому оригінал такого патенту повинен зберігатись у відповідальної особи суб'єкта господарювання або відповідальної особи відокремленого підрозділу, яка зобов'язана надавати його для огляду уповноваженим законом особам.

10.8. Торговий патент, крім торгового патенту вказаного у підпункті 10.9 цього Положення, діє на території міста Хмельницького.

10.9. Торговий патент, виданий для провадження торговельної діяльності з використанням пересувної торговельної мережі (автомагазини, розвозки тощо), діє на території України.

10.10. Передача торгового патенту іншому суб'єкту господарювання або іншому відокремленому підрозділу такого суб'єкта не дозволяється.

11. Відповідальність за порушення податкового законодавства та контроль податкових органів

11.1. Платники збору та їх посадові особи несуть відповідальність у разі здійснення порушень, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за яким покладено на контролюючі органи, відповідно до Податкового кодексу України та інших законів України.

11.2. За неподання, порушення порядку заповнення та строків подання податкової декларації органам державної податкової служби, недостовірність наданої інформації платники збору та їх посадові особи несуть відповідальність відповідно до норм Податкового кодексу України.

11.3. Контроль за дотриманням вимог податкового законодавства у частині справляння збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності здійснюється органами державної податкової служби.

 

Секретар міської ради

В. Лесков

 

Додаток 1
до Положення про порядок обчислення та сплати збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності в місті Хмельницькому

Ставки збору за провадження торговельної діяльності по м. Хмельницькому (на календарний місяць від розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня відповідного календарного року)

Пункт продажу товарів

Місцезнаходження пункту продажу товарів

Центр міста
- вул. Проскурівська (включно від універмагу "Дитячий світ" до парку І.Франка);
- вул. Кам'янецька (включно від вул. Прибузької до вул. Проскурівського підпілля);
- вул. Соборна, вул. Проскурівського підпілля, вул. Грушевського

Мікрорайон обмежений залізницею, р. Плоска, вул. Трудова

Інші мікрорайони міста

Передмістя Лезнево, Ружична, Книжківці, Гречани від нафтобази і далі

I. Торгівля продовольчими товарами

1. Універсами, торгові центри (комплекси)

0,4

0,4

0,4

0.4

2. Магазини, в яких здійснюється торгівля алкогольними напоями

0,4

0,4

0,4

0,4

3. Магазини, автомагазини, автоприлавки без продажу алкогольних напоїв

0,4

0,4

0,4

0,4

4. Магазини по торгівлі плодоовочевою продукцією, дитячим харчуванням

0,4

0,4

0,4

0,4

5. Кіоски, палатки, лотки, прилавки, інші малі архітектурні форми та інші види торгових точок

0,4

0,4

0,4

0,4

II. Торгівля непродовольчими товарами

1. Універсами, універмаги, торгові центри (комплекси)

0,4

0,4

0,4

0,4

2. Магазини по торгівлі аудіо-відеотехнікою, побутовими приладами, засобами зв'язку, автомототоварами, дорогоцінними металами та камінням, меблями, хутром, взуттям, будматеріалами

0,4

0,4

0,4

0,4

3. Магазини, відділи, секції, автомагазини, кіоски, палатки, лотки, прилавки інші малі архітектурні форми та інші види торгових точок

0,4

0,4

0,4

0,4

III. Торгівля книгами, періодичними виданнями і супутніми товарами

1. Магазини, відділи, секції, автомагазини та інші види пересувної торговельної мережі

0,13

0,12

0,11

0,10

2. Кіоски, палатки та інші малі архітектурні форми

0,12

0,12

0,11

0,10

3. Лотки, прилавки та інші види торгових точок

0,12

0,12

0,11

0,10

IV. Громадське харчування

1. Ресторани, комбінати громадського харчування

0,4

0,4

0,4

0,4

2. Кафе, бари, закусочні, буфети, кулінарії, які здійснюють торгівлю алкогольними напоями

0,4

0,4

0,4

0,4

3.Літні майданчики, кіоски та інші пункти громадського харчування

0,4

0,4

0,4

0,4

4. Їдальні, фабрики-кухні

0,4

0,4

0,4

0,4

Примітка:

1. Оптові склади, склади-магазини та інші приміщення, які використовуються для оптової торгівлі - 0,4.

2. Стаціонарні, малогабаритні і пересувні автозаправочні станції, заправочні пункти, які здійснюють торгівлю нафтопродуктами та стиснутим газом - 0,4.

3. При умові здійснення торгівлі змішаним асортиментом, патент сплачується по виду діяльності, на який встановлено вищу ставку.

4. При умові здійснення роздрібної торгівлі товарами виключно вітчизняного виробництва - 0,3; товарами виключно імпортного виробництва - 0,4.

 

Начальник фінансового управління

Н. Степанова

 

Додаток 2
до Положення про порядок обчислення та сплати збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності в місті Хмельницькому

Ставки збору за провадження діяльності з надання платних послуг по м. Хмельницькому (на календарний місяць від розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня відповідного календарного року)

N п/п

Види побутових послуг

Центр міста

Інші райони

Передмістя

1

Ремонт та виготовлення ювелірних виробів

0,3

0,24

0,21

2

Послуги з тиражування звукозаписів та відеозаписів

0,19

0,18

0,16

3

Послуги перукарень

0,21

0,19

0,18

4

Послуги з виконання фоторобіт та обробки плівок

0,18

0,16

0,14

5

Технічне обслуговування та ремонт автомобілів

0,37

0,34

0,29

6

Заміна елементів живлення

0,14

0,13

0,11

7

Прокат аудіо-, відеокасет і CD-дисків

0,14

0,13

0,11

8

Інші побутові послуги

0,16

0,14

0,13

Примітка:

Підприємства, які надають декілька видів побутових послуг та знаходяться за однією адресою і є однією юридичною особою, але мають окремі зали (виходи) сплачують патент по виду діяльності, на який встановлена вища ставка.

 

Начальник фінансового управління

Н. Степанова

 

Додаток 4
до рішення Хмельницької міської ради
30.03.2011 N 60

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок обчислення та сплати туристичного збору в м. Хмельницькому

1. Загальні положення

1.1. Туристичний збір встановлюється згідно з Податковим кодексом України.

2. Платники збору

2.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію м. Хмельницького та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов'язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

2.2. Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у м. Хмельницькому;

б) особи, які прибули у відрядження;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, які прибули за путівками та курсовками в санаторії та пансіонати.

3. Податкові агенти

3.1. Податковими агентами зі сплати туристичного збору є:

а) адміністрації готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

б) квартирно-посередницькі організації, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичні особи або фізичні особи-підприємці, які уповноважуються міською радою справляти збір на умовах договору.

3.2. Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов'язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору в органі державної податкової служби за місцезнаходженням підрозділу.

4. Об'єкт оподаткування

4.1. Об'єктом оподаткування є надання послуг з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов'язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

5. База оподаткування

5.1. Базою оподаткування є вартість усього періоду проживання (ночівлі) у місцях, зазначених у пункті 3.1 цього Положення за вирахуванням податку на додану вартість.

5.2. До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в'їзд (віз), обов'язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов'язані з правилами в'їзду.

6. Ставки збору

6.1. Ставка туристичного збору встановлюється у розмірі 1 відсоток до бази оподаткування, визначеної пунктом 5 цього Положення.

7. Порядок справляння збору

7.1. Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов'язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

8. Податковий період

8.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

9. Строк та порядок сплати збору

9.1. Збір сплачується податковими агентами до бюджету м. Хмельницького авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому до 28 (29) включно). Суми нарахованих щомісячних авансових внесків відображаються у квартальній податковій декларації. Остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується до бюджету м. Хмельницького протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом України для подання квартальної податкової декларації.

10. Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату збору

10.1. Податкова декларація з туристичного збору щокварталу подається до органів державної податкової служби протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу за формою, затвердженою центральним органом державної податкової служби.

11. Відповідальність за порушення податкового законодавства та контроль податкових органів

11.1. Податкові агенти та їх посадові особи несуть відповідальність у разі здійснення порушень, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за яким покладено на контролюючі органи, відповідно до Податкового кодексу України та інших законів України.

11.2. За неподання, порушення порядку заповнення та строків подання податкової декларації органам державної податкової служби, недостовірність наданої інформації податкові агенти та їх посадові особи несуть відповідальність відповідно до норм Податкового кодексу України.

11.3. Контроль за дотриманням вимог податкового законодавства у частині справляння туристичного збору здійснюється органами державної податкової служби.

 

Секретар міської ради

В. Лесков

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали