ЛУЦЬКА МІСЬКА РАДА

РІШЕННЯ

від 23.06.2011 р. N 11/7

Про встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів

Керуючись статтею 143 Конституції України, Податковим кодексом України, пунктом 24 частини 1 статті 26 Закону "Про місцеве самоврядування в Україні", міська рада вирішила:

1. Запровадити з 01.01.2012 року збір за місця для паркування транспортних засобів.

2. Затвердити Положення про збір за місця для паркування транспортних засобів.

3. Відділу інформаційної роботи /Балюк З. В./ довести дане рішення до відома населення через засоби масової інформації.

4. Управлінню економіки /Ковпак Л. М/ затвердити перелік спеціально відведених місць для забезпечення паркування транспортних засобів.

5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів /Чернецький О. С./ та заступника міського голови Байцима В. Ф., організацію виконання рішення доручити Луцькій об'єднаній державній податковій інспекції /Гринь М. В./.

  

Міський голова

М. Романюк

  

Додаток
до рішення Луцької міської ради
23.06.2011 N 11/7

ПОЛОЖЕННЯ
про збір за місця для паркування транспортних засобів

1. Визначення понять

Збір за місця для паркування транспортних засобів - плата за провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

Місце паркування - частина вулиці, на якій створена зона паркування та яка відділена розміткою і призначена для паркування одного транспортного засобу.

Майданчики для платного паркування - площа території (землі), що належить на правах власності територіальній громаді або державі, на якій відповідно до рішення органу місцевого самоврядування здійснюється платне паркування транспортних засобів.

Спеціально відведені автостоянки - площа території (землі), що належить на правах власності територіальній громаді або державі, яка визначається органами місцевого самоврядування із встановленням правил щодо відповідальності за збереження транспортного засобу.

Спеціально обладнані місця - місця паркування на проїжджій частині вулиць, прилеглих майданчиках, площах, внутрішніх територіях, визначені дорожніми знаками.

До спеціально відведених автостоянок можуть належати комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету з метою здійснення організації паркування транспортних засобів.

Не належать до спеціально відведених автостоянок гаражі, автостоянки, власники або користувачі яких є платниками земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, а також земельні ділянки, що належать до прибудинкових територій.

2. Платники збору

2.1. Платниками збору є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи - підприємці, які згідно з цим Положенням організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

2.2. Перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, із зазначенням їх місцезнаходження, загальної площі, площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", технічного облаштування, кількості місць для паркування транспортних засобів, (в тому числі для інвалідів) є невід'ємною частиною цього Положення та затверджується окремим рішенням.

2.3. Платник збору, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що провадить діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на земельній ділянці не за місцем реєстрації такого платника збору, зобов'язаний зареєструвати такий підрозділ як платника збору в органі державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки.

2.4. Платники збору уповноважуються, у визначеному порядку на провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

3. Об'єкт і база оподаткування збором

3.1. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, яка за рішенням міської ради спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету.

3.2. Базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету.

3.3. Не належить до об'єкту та бази оподаткування площа земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".

3.4. На майданчиках для паркування обов'язково облаштовуються безкоштовні місця (в обсязі 10 відсотків загальної кількості, але не менш як одне місце) передбаченого стандартами розміру, позначені дорожніми знаками та розміткою для паркування транспортних засобів, зазначених у частині шостій статті 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".

4. Ставки збору

4.1. При визначенні ставки збору враховується місцезнаходження спеціально відведених місць для паркування транспортних засобів, площа спеціально відведеного місця, кількість місць для паркування транспортних засобів, спосіб поставлення транспортних засобів, режим роботи та їх заповнюваність.

4.2. Встановити ставку збору за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у розмірі 0,03 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, за 1 квадратний метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності.

5. Порядок обчислення збору

5.1. Збір обчислюється шляхом множення площі земельної ділянки, яка є базою оподаткування (за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів) на ставку збору за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів та на кількість днів провадження цієї діяльності за базовий податковий (звітний) період.

6. Податковий період, порядок обчислення та строки сплати збору

6.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

6.2. Збір сплачується до бюджету міста Луцька авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому до 28 (29) включно) за місцем розташування спеціально відведеного місця для паркування транспортних засобів. Остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації (розрахунку) за податковий (звітний) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується у строки, визначені для квартального податкового періоду.

7. Строк та порядок подання звітності

7.1. Податкова декларація (розрахунок) збору за місця для паркування транспортних засобів подається за звітний період, в установлені Податковим кодексом України строки до органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.

8. Відповідальність платників і контроль за стягненням збору

8.1. Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несуть платники збору відповідно до Податкового кодексу України.

8. Контроль за повнотою справляння, правильністю і своєчасністю перерахування збору за місця для паркування транспортних засобів до бюджету здійснюється Луцькою об'єднаною державною податковою інспекцією.

  

Секретар міської ради

Г. Пустовіт

  
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали