Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Про введення в обіг пам'ятних монет "Любомир Гузар"

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 12.02.2018 р. N 50-0027/8574

Департамент грошового обігу

Банкам України та їх філіям

Про введення в обіг пам'ятних монет "Любомир Гузар"

Національний банк України, продовжуючи серію "Видатні особистості України", 15 лютого 2018 року вводить в обіг пам'ятні монети України "Любомир Гузар" номіналом 5 та 2 гривні, присвячені Патріарху Любомиру Гузару - одному з духовних світочів українського народу, людині, яку справедливо називають совістю нації.

Любомир Гузар народився у Львові, але у 1944 році його родина змушена була емігрувати за кордон. Він вчився та працював в Австрії, США, Італії, а на Батьківщину повернувся після проголошення незалежності України.

У 2001 році очолив Українську греко-католицьку церкву. Завдяки Любомиру Гузару було ухвалено рішення про перенесення престолу до Києва й будівництво Патріаршого собору Воскресіння Христового.

Для мільйонів українців багато важило мудре слово Блаженнішого Любомира (Гузара). Навіть відійшовши від справ управління Українською греко-католицькою церквою, Любомир Гузар залишався авторитетним громадським лідером, активно відгукувався на всі важливі події в житті України і світу.

Монету номіналом 5 гривень виготовлено зі срібла 925 проби, категорія якості карбування - "пруф", маса в чистоті - 15,55 г, діаметр - 33,0 мм, тираж - 2000 штук. Гурт монети - гладкий із заглибленими написами позначення металу, його проби - Ag 925, маси в чистоті - 15,55 і логотипом Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

Монету номіналом 2 гривні виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування - "спеціальний анциркулейтед", маса - 12,8 г, діаметр - 31,0 мм, тираж - 45000 штук. Гурт монети - рифлений.

На аверсі монет розміщено: Патріарший собор Воскресіння Христового (м. Київ) на дзеркальному тлі стилізованого хрестоподібного проміння; унизу - малий Державний Герб України, праворуч від якого написи: УКРАЇНА, номінал: на монеті зі срібла - 5 ГРИВЕНЬ, на монеті з нейзильберу - 2 ГРИВНІ та рік карбування монети - 2018. На монеті з нейзильберу на дзеркальному тлі, ліворуч від собору - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монет зображено портрет Любомира Гузара, ліворуч від якого роки його життя 1933/2017 та по колу розміщено написи: ПАТРІАРХ ЛЮБОМИР ГУЗАР (угорі), МОЯ МРІЯ - БУТИ ЛЮДИНОЮ (унизу).

Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Скульптори: Анатолій Демяненко, Володимир Атаманчук.

Пам'ятні монети є дійсним платіжним засобом України та обов'язкові до приймання без будь-яких обмежень за їх номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

 

В. о. Голови

Я. В. Смолій
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали