НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 12.09.2011 р. N 11-311/4061-10753

Департамент готівково-грошового обігу

Операційному і територіальним управлінням Національного банку України, Центральному сховищу, Департаменту зовнішньоекономічних відносин, Асоціації українських банків, банкам України та їх філіям

Про введення в обіг пам'ятної монети "1000-річчя заснування Софійського собору"

Національний банк України, продовжуючи серію "Духовні скарби України", уводить в обіг 16 вересня 2011 року пам'ятну монету номіналом 50 гривень, присвячену заснованому в XI сторіччі Софійському собору, який відіграв вагому роль у розвитку й становленні міста Києва як духовного, культурного і політичного центру. Софія Київська в усі часи захоплювала своєю величчю і досі справляє надзвичайне враження як видатний витвір архітектури і монументального живопису.

Монету номіналом 50 гривень виготовлено зі срібла, якість карбування - "спеціальний анциркулейтед", маса в чистоті - 500,0 г, діаметр - 85,0 мм, тираж - до 1000 штук. Гурт монети - гладкий із заглибленими написами позначення металу та його проби - Ag 999, маси в чистоті - 500,0 і логотипом Монетного двору Національного банку України. Елемент оздоблення - локальна позолота (вміст золота в чистоті не менше ніж 0,000634 г).

На аверсі монети вгорі розміщено: малий Державний Герб України, напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, на дзеркальному тлі бань Софійського собору зображено макет його реконструкції в XI ст., на фоні орнаменту, який використано в розписах собору, номінал монети - 50/ГРИВЕНЬ (угорі), рік карбування монети - 2011 (унизу).

На реверсі монети розміщено стилізовану композицію, яка відтворює фрагмент розписів головного вівтаря - мозаїки XI ст. "Оранта" та "Євхаристія", угорі стилізований напис - ТИСЯЧОЛІТТЯ СОФІЇ КИЇВСЬКОЇ. Верхній одяг Оранти - мафорій - позолочений.

Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Скульптори: Володимир Атаманчук, Святослав Іваненко.

Пам'ятна монета номіналом 50 гривень є дійсним платіжним засобом України та обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

 

Заступник Голови

В. І. Ричаківська

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали