НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.10.2011 р. N 67-112/75

Генеральний департамент регулювання грошового обігу

Операційному і територіальним управлінням Національного банку України, Центральному сховищу, Департаменту зовнішньоекономічних відносин, Асоціації українських банків, банкам України та їх філіям

Про введення в обіг пам'ятної монети "150-річчя діяльності українських залізниць"

Національний банк України вводить в обіг 28 жовтня 2011 року пам'ятну монету номіналом 20 гривень, присвячену 150-річчю від початку діяльності українських залізниць - з моменту прибуття з Перемишля до Львова пасажирського поїзда під назвою "Ярослав". Залізничному транспорту належить провідна роль у транспортній системі України. Нині в Україні діє шість залізниць.

Монету виготовлено зі срібла, якість карбування - "пруф", маса в чистоті - 62,2 г, діаметр - 50,0 мм, тираж - 4000 штук. Гурт монети - гладкий із заглибленими написами позначення металу, його проби - Ag 925, маси в чистоті - 62,2 і логотипом Монетного двору Національного банку України. Елемент оздоблення - локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,0002 г.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис НАЦІОНАЛЬНИЙ/БАНК/УКРАЇНИ, на дзеркальному тлі зображено сучасний швидкісний поїзд Української залізниці та частину колії, ліворуч - номінал 20/ГРИВЕНЬ, праворуч - рік карбування монети 2011.

На реверсі монети зображено один із перших поїздів, що курсували Українською залізницею, угорі напис півколом - УКРАЇНСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ, під яким розміщено логотип Укрзалізниці, унизу - 150 років.

Художник - Святослав Іваненко.

Скульптори: Святослав Іваненко, Володимир Атаманчук.

Пам'ятна монета номіналом 20 гривень є дійсним платіжним засобом України й обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

 

Директор Генерального департаменту
регулювання грошового обігу

В. М. Нестеренко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали