НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 20.10.2011 р. N 67-112/72

Генеральний департамент регулювання грошового обігу

Операційному і територіальним управлінням Національного банку України, Центральному сховищу, Департаменту зовнішньоекономічних відносин, Асоціації українських банків, банкам України та їх філіям

Про введення в обіг пам'ятної монети "Чайка Дніпрова"

Національний банк України, продовжуючи серію "Видатні особистості України", уводить в обіг 25 жовтня 2011 року пам'ятну монету номіналом 5 гривень, присвячену 150-річчю від дня народження української письменниці - Дніпрової Чайки (Людмили Олексіївни Василевської), яка написала чимало оповідань і віршів, створила лібрето багатьох дитячих опер, у тому числі "Коза-дереза", "Пан Коцький", "Зима і весна" М. Лисенка.

Монету виготовлено зі срібла, якість карбування "пруф", маса в чистоті - 15,55 г, діаметр - 33,0 мм, тираж - 5000 штук. Гурт монети гладкий із заглибленими написами позначення металу, його проби - Ag 925, маси в чистоті - 15,55 і логотипом Монетного двору Національного банку України.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, стилізовану композицію, що символізує творчість Дніпрової Чайки, - дівчина біля моря, унизу - номінал та рік карбування монети П'ЯТЬ ГРИВЕНЬ/2011.

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено портрет письменниці та розміщено написи: ЛЮДМИЛА ВАСИЛЕВСЬКА (ліворуч півколом), під портретом - ДНІПРОВА/ЧАЙКА та роки життя 1861/1927, праворуч на матовому тлі - рядки поезії Дніпрової Чайки "Зірка" - "...Тої зірки,/того світу/Повік не забуду!", під якими - стилізована чайка.

Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Скульптори: Анатолій Дем'яненко, Святослав Іваненко.

Пам'ятна монета номіналом 5 гривень є дійсним платіжним засобом України й обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

 

Директор Генерального
департаменту регулювання
грошового обігу

В. М. Нестеренко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали