НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 24.02.2012 р. N 67-112/161

Генеральний департамент регулювання грошового обігу

Операційному і територіальним управлінням Національного банку України, Центральному сховищу, Департаменту зовнішньоекономічних відносин, Асоціації українських банків, банкам України та їх філіям

Про введення в обіг пам'ятної монети "Олекса Новаківський"

Національний банк України, продовжуючи серію "Видатні особистості України", уводить в обіг 28 лютого 2012 року пам'ятну монету номіналом 5 гривень, присвячену художнику, педагогові, одному з найвідоміших українських колористів - Олексі Харлампійовичу Новаківському (1872 - 1935), який заснував у Львові мистецьку школу. Його роботам притаманні віртуозна техніка письма, широкий мазок, смілива експресія.

Монету виготовлено зі срібла, якість карбування - "пруф", маса в чистоті - 15,55 г, діаметр - 33,0 мм, тираж - 3000 штук. Гурт монети - гладкий із заглибленими написами позначення металу, його проби - Ag 925, маси в чистоті - 15,55 і логотипом Монетного двору Національного банку України.

На аверсі монети розміщено: угорі - малий Державний Герб України та праворуч напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, пам'ятку архітектури - будинок, у якому жив і працював художник, унизу - номінал 5 ГРИВЕНЬ та рік карбування монети 2012.

На реверсі монети стилізовано зображено портрет художника - фрагмент роботи О. Новаківського "Автопортрет з дружиною" 1910 р., угорі півколом розміщено напис ОЛЕКСА НОВАКІВСЬКИЙ, ліворуч унизу роки життя - 1872/1935.

Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Скульптори: Володимир Атаманчук, Роман Чайковський.

Пам'ятна монета номіналом 5 гривень є дійсним платіжним засобом України й обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

 

Директор Генерального департаменту
регулювання грошового обігу

В. М. Нестеренко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали