Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про введення в обіг пам'ятної монети "Олексій Погорєлов"

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 29.05.2019 р. N 50-0006/28246

Банкам України та їх філіям

Про введення в обіг пам'ятної монети "Олексій Погорєлов"

Національний банк України, продовжуючи серію "Видатні особистості України", 03 червня 2019 року вводить в обіг пам'ятну монету України "Олексій Погорєлов" номіналом 2 гривні, присвячену видатному математикові, педагогу, інженеру-конструктору, академіку Національної академії наук України, заслуженому діячу науки і техніки України, лауреатові багатьох державних і наукових премій - Олексію Васильовичу Погорєлову.

Дослідження вченого дали змогу завершити розробку теорії повних нерегулярних опуклих поверхонь та заклали основу нелінійної геометричної теорії оболонок - найпоширеніших елементів сучасних конструкцій.

Олексій Погорєлов - автор десятків монографій і підручників (зокрема оригінального шкільного підручника з геометрії та університетських підручників з аналітичної та диференціальної геометрії), більшість з яких перекладено англійською мовою.

Монету номіналом 2 гривні виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування - "спеціальний анциркулейтед", маса - 12,8 г, діаметр - 31,0 мм, тираж - 35000 штук. Гурт монети - рифлений.

На аверсі монети розміщено: угорі - малий Державний Герб України, по обидва боки від якого написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ (ліворуч), БАНК УКРАЇНИ (праворуч); у центрі на дзеркальному тлі - стилізовану композицію: зображено гелікоїд (гвинтова поверхня), на тлі якого - полігональне наближення кривої та номінал - 2, унизу напис - ГРИВНІ; рік карбування монети - 2019 (ліворуч), логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч).

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено портрет Олексія Погорєлова, ліворуч від якого - абстрактна фігура, що символізує топологічні дослідження математика в геометрії, та написи: ОЛЕКСІЙ/ПОГОРЄЛОВ/ 1919 - 2002.

Художники: Олександр Кузьмін, Марія Скоблікова.

Скульптори: Святослав Іваненко, Володимир Атаманчук.

Пам'ятна монета є дійсним платіжним засобом України та обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

 

Заступник Голови

С. Холод
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали