Додаткова копія: Про введення в обіг пам'ятної монети "Захисникам Донецького аеропорту"

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 25.01.2018 р. N 50-0027/5210

Департамент грошового обігу

Банкам України та їх філіям

Про введення в обіг пам'ятної монети "Захисникам Донецького аеропорту"

Національний банк України започатковує спеціальний випуск пам'ятних монет із недорогоцінних металів за тематикою загальнодержавного значення.

Протягом 2018 року буде здійснено три спеціальні випуски пам'ятних монет серії "Збройні Сили України": "Захисникам Донецького аеропорту", "День українського добровольця", "100-річчя створення Українського військово-морського флоту".

30 січня 2018 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету України "Захисникам Донецького аеропорту" номіналом 10 гривень, присвячену вшануванню мужності та героїзму захисників Донецького аеропорту - "кіборгам", які обороняли його протягом 242 днів, що стало символом самовідданої боротьби за територіальну цілісність України.

Монету виготовлено зі сплаву на основі цинку з покривом нікелем, категорія якості карбування - "анциркулейтед", маса - 12,4 г, діаметр - 30,0 мм, тираж - 1000000 штук. Гурт монети - рифлений.

На аверсі монети розміщено: угорі ліворуч - напис УКРАЇНА (півколом), під яким рік карбування монети (2018) та малий Державний Герб України; у центрі - стилізовану композицію: дві чоловічі руки зі зброєю різних епох, що символізує захисників України різних часів; на дзеркальному тлі написи: ЗА ЧЕСТЬ! ЗА СЛАВУ! ЗА НАРОД!; унизу ліворуч - номінал 10/ГРИВЕНЬ на стилізованому фрагменті щита; праворуч - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети розміщено стилізовану композицію із зображенням захисника аеропорту на тлі напівзруйнованої вежі, над якою майорить український прапор; праворуч - прострілена арматура з вертикальними написами: КІБОРГИ. UA/ 26•05•2014/21•01•2015.

Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Скульптори: Анатолій Демяненко, Володимир Дем'яненко.

Пам'ятна монета є дійсним платіжним засобом України та обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

Реалізація пам'ятних монет спеціальних випусків буде здійснюватися відділами (управлінням) грошового обігу в регіонах Департаменту грошового обігу Національного банку України та банками-дистриб'юторами АТ "Ощадбанк", АБ "УКРГАЗБАНК".

 

В. о. Голови

Я. В. Смолій
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали