ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 05.08.2011 р. N 503

Про взаємодію центральних органів виконавчої влади, обласної державної адміністрації, виконкому Херсонської міської ради та керівництва ДП "Херсонський морський торговельний порт" щодо розвитку даного підприємства

Аналізуючи функціонування галузі транспорту області на даний час, з-поміж ряду підприємств виокремлюється за перспективами розвитку державне підприємство "Херсонський морський торговельний порт".

Враховуючи зручне розташування підприємства та зважаючи на актуальність впровадження транзитної схеми "річка-море" і необхідність розбудови його як пріоритетного логістичного центру регіону для залучення додаткових транспортних потоків, потрібно здійснювати технічне переозброєння та розширення інфраструктури у відповідності із світовими тенденціями розвитку перевезень водним транспортом.

У той же час, обмеженість площ, які займає ДП "Херсонський морський торговельний порт" в межах м. Херсона, не дозволяє виконати модернізацію виробництва та розмістити нові сучасні термінали з переробки вантажів. Як наслідок, протягом останніх років обсяг вантажопереробки знижується.

З метою розширення виробничих потужностей розроблено проект Генеральної схеми розвитку Херсонського морського торговельного порту до 2015 року. Вона включає ряд інвестиційних проектів розвитку, що увійшли до переліку інвестиційних проектів у морських торговельних портах України, погодженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 січня 2010 року N 166-р "Про підготовку інвестиційних проектів у морських торговельних портах України".

Оскільки обмеженість території ДП "Херсонський морський торговельний порт" не дозволяє розвивати його виробничі потужності на правому березі р. Дніпро, пріоритет розвитку інфраструктури порту віддано затонам N 1, 2 на лівобережжі Дніпра.

У зв'язку з цим Генеральною схемою передбачено будівництво на лівобережжі р. Дніпро виробничих структур, у тому числі:

- терміналу для лісових вантажів;

- контейнерного терміналу.

Упровадження вищезазначених проектів дозволить збільшити обсяг вантажопереробки до 8,0 млн тонн на рік та вдвічі збільшити платежі до бюджетів усіх рівнів, а також створити понад 400 нових робочих місць.

Для забезпечення функціонування терміналів у затонах N 1, 2 необхідне підведення залізничної колії від станції Цюрупинськ. Траса залізничної колії передбачена в обхід м. Цюрупинська, з мінімальним проходженням по водно-болотних угіддях із застосуванням мостової конструкції естакадного типу.

На даний час отримано позитивний висновок Міністерства екології та природних ресурсів України щодо матеріалів проекту "Генеральна схема розвитку Херсонського морського порту на період до 2015 року".

Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 28 січня 2011 року N 46 (Розпорядження N 46) створено міжвідомчу робочу групу з вивчення питань подальшого розвитку ДП "Херсонський морський торговельний порт". Відбулося два засідання цієї робочої групи, за результатами яких були дані протокольні доручення з вирішення проблемних питань. Однак, незважаючи на це, до теперішнього часу не погоджено заходи Генерального плану. Виникають перешкоди в узгодженні проекту та його подальшій реалізації з боку галузевих управлінь, відомств та органів місцевого самоврядування.

Враховуючи важливість розвитку в області інфраструктури водного транспорту, керуючись статтею 6, частиною другою статті 13, пунктом 1 частини першої статті 39, частиною першою статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Погодити Генеральну схему розвитку ДП "Херсонський морський торговельний порт" на період до 2015 року.

2. Затвердити календарний план виконання заходів Генеральної схеми розвитку ДП "Херсонський морський торговельний порт" до 2015 року (додається).

3. Начальнику управління промисловості та розвитку інфраструктури обласної державної адміністрації Ярошевському В. І. забезпечити контроль за виконанням календарного плану та щокварталу розглядати хід його виконання на засіданні міжвідомчої робочої групи з вивчення питань подальшого розвитку ДП "Херсонський морський торговельний порт".

4. Начальнику державного підприємства "Херсонський морський торговельний порт" Ігнатенку С. В.:

4.1. Забезпечити чітку реалізацію заходів Генеральної схеми у відповідності з вищевказаним календарним планом.

4.2. Протягом вересня 2011 року доопрацювати програму розвитку ДП "Херсонський морський торговельний план" з урахуванням здійснених коригувань Генеральної схеми.

5. Херсонському міському голові Сальдо В. В. ініціювати винесення для розгляду на сесії міської ради у вересні 2011 року питання щодо здійснення коригування Генерального плану міста з передбаченням розвитку виробничих потужностей ДП "Херсонський морський торговельний порт" у затонах N 1, 2 на лівобережжі р. Дніпро з урахуванням погодження Міністерства екології та природних ресурсів України.

6. Першому заступнику начальника управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури обласної державної адміністрації Мастеровій В. М., головному лікарю ДЗ "Херсонська обласна санітарно-епідеміологічна станція" Стряпачуку В. О., начальнику Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства Тищенку В. В., начальнику Головного управління Держкомзему в області Лазарєву В. І., начальнику інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в області Бойку О. М., директору філії "Укрдержбудекспертиза" в області Холіну О. І., начальнику Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Херсонській області Артющику Б. С., голові Цюрупинської районної державної адміністрації Андрушкевичу В. М., Цюрупинському міському голові Плотнікову В. Ф. у двотижневий термін розглянути запропоновану Генеральну схему розвитку ДП "Херсонський морський торговельний порт" та в межах повноважень надати висновок щодо можливості її впровадження.

7. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Хоменка А. С.

 

Голова обласної
державної адміністрації

М. М. Костяк

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Херсонської обласної державної адміністрації
05.08.2011 N 503

КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН
виконання заходів Генеральної схеми розвитку ДП "Херсонський морський торговельний порт" до 2015 року

N
з/п

Зміст заходів

Термін виконання робіт

Орієнтовні обсяги вантажо-
переробки по об'єктах, тонн/рік

Відповідальний за виконання

Контроль

Початок

Закінчення

1

2

3

4

5

6

 

1.

Узгодження Генеральної схеми розвитку ДП "Херсонський морський торговельний порт"

Липень 2011 року

Вересень 2011 року

 

Ігнатенко С. В.
Сальдо В. В.
Тищенко В. В.
Лазарєв В. І.
Андрушкевич В. М.
Бойко О. М.
Плотніков В. Ф.
Артющик Б. С.
Холін О. І.

Хоменко А. С.

2.

Отримання технічних умов та дозволу на проектування

Серпень 2011 року

Вересень 2011 року

 

Ігнатенко С. В.

Ярошевський В. І.

3.

Підготовка технічного завдання на проектування

Вересень 2011 року

Жовтень 2011 року

 

Ігнатенко С. В.

Ярошевський В. І.

4.

Проведення процедури відкритих торгів з визначення переможця на виконання проектних робіт

Жовтень 2001 року

Грудень 2011 року

 

Ігнатенко С. В.

Ярошевський В. І.

5.

Здійснення проектних робіт та затвердження проекту

I квартал 2012 року

IV квартал 2012 року

 

Ігнатенко С. В.

Ярошевський В. І.

6.

Закінчення будівництва перевантажувального комплексу з переробки зернових вантажів у тилу причалів N 2, 3

III квартал 2011 року

IV квартал 2012 року

1000

Ігнатенко С. В.

Ярошевський В. І.

7.

Будівництво комплексу з переробки мінеральних добрив

IV квартал 2012 року

IV квартал 2013 року

350

Ігнатенко С. В.

Ярошевський В. І.

8.

Реконструкція причалу N 10

I квартал 2013 року

III квартал 2014 року

700

Ігнатенко С. В.

Ярошевський В. І.

9.

Будівництво в затоні N 2 контейнерного терміналу

IV квартал 2012 року

III квартал 2014 року

400

Ігнатенко С. В.

Ярошевський В. І.

10.

Будівництво залізничної колії із суміщеної з нею автомобільною дорогою

I квартал 2013 року

IV квартал 2014 року

 

Ігнатенко С. В.

Ярошевський В. І.

11.

Будівництво перевантажувального комплексу для вугілля та коксу в затоні N 2

I квартал 2015 року

IV квартал 2015 року

300

Ігнатенко С. В.

Ярошевський В. І.

12.

Будівництво терміналу з переробки лісових вантажів

IV квартал 2014 року

IV квартал 2015 року

170

Ігнатенко С. В.

Ярошевський В. І.

13.

Будівництво перевантажувального комплексу для інертних вантажів (пісок, щебінь)

I квартал 2015 року

IV квартал 2015 року

500

Ігнатенко С. В.

Ярошевський В. І.

Взагалі по об'єктах

3420

 

 

 

Перший заступник голови
обласної державної адміністрації -
керівник апарату

В. С. Білий

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали