ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСПЕКТОР ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 23 лютого 2017 року N 8

Про забезпечення дотримання ветеринарно-санітарних вимог під час некомерційного перевезення собак, котів та домашніх тхорів (фреток) до країн - членів Європейського Союзу

На підставі повідомлень компетентних органів держав - членів ЄС про виявлення підробок результатів лабораторних досліджень сироваток крові на наявність антитіл до збудника сказу та підробок відповідних супровідних документів для переміщення через митний кордон собак, котів та домашніх тхорів (фреток) (далі - домашні тварини), враховуючи, що за результатами проведення щорічних міждержавних лабораторних раундів Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики і ветеринарно-санітарної експертизи схвалено ЄС як сертифіковану лабораторію, яка проводить дослідження сироваток крові на наявність антитіл проти сказу, з метою забезпечення виконання заходів державного ветеринарно-санітарного контролю під час некомерційного перевезення домашніх тварин наказую:

1. Визначити Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ) єдиною установою в Україні для проведення лабораторних досліджень сироваток крові на наявність антитіл до збудника сказу.

2. ДНДІЛДВСЕ:

2.1. Забезпечити розміщення результатів лабораторних досліджень сироватки крові на наявність антитіл до збудника сказу на своєму офіційному веб-сайті з дотриманням умов конфіденційності.

2.2. Посилити контроль за оформленням, обліком та видачею результатів лабораторних досліджень сироваток крові на наявність антитіл до збудника сказу для некомерційного перевезення домашніх тварин.

2.3. Визначити відповідальну особу за перевірку автентичності експертних висновків, виданих лабораторіями, схваленими ЄС на проведення досліджень на титр антитіл до вірусу сказу, та розмістити її контактні дані на сайті ДНДІЛДВСЕ.

2.4. При зверненні суб'єктів господарювання забезпечити перевірку автентичності експертних висновків, виданих лабораторіями, схваленими ЄС на проведення досліджень на титр антитіл до вірусу сказу, про результати якої інформувати Держпродспоживслужбу на e-mail: rabies_test@vet.gov.ua.

3. Начальникам головних управлінь Держпродспоживслужби в областях, в м. Києві при видачі ветеринарних свідоцтв форми N 1 для подальшого переміщення домашніх тварин до країн Європейського Союзу забезпечити:

3.1. Дотримання виконання Методичних рекомендацій та інформації щодо некомерційного переміщення та заповнення ветеринарного сертифіката для некомерційного переміщення домашніх тварин до Європейського Союзу з України (далі - Методичні рекомендації), які розміщені на веб-сайті Держпродспоживслужби в розділах: Міжнародне співробітництво - Ветеринарія та безпечність - Вимоги до некомерційного переміщення тварин.

3.2. Видачу супровідних ветеринарних документів на вивіз домашніх тварин здійснювати після перевірки автентичності експертного висновку ДНДІЛДВСЕ з даними, розміщеними на офіційному веб-сайті ДНДІЛДВСЕ. Оформлення документів на вивезення тварин, які попередньо були ввезені з країн - членів ЄС, проводити відповідно до вимог чинного законодавства на підставі оригіналу міжнародного ветеринарного сертифіката, виданого країною-відправником.

3.3. Зберігання та облік копій результатів лабораторних досліджень сироваток крові на наявність антитіл до збудника сказу у відповідній державній установі ветеринарної медицини.

4. Начальникам регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті:

4.1. Видачу міжнародних ветеринарних сертифікатів на вивезення домашніх тварин до країн - членів ЄС забезпечувати на підставі супровідних ветеринарних документів та оригіналу експертного висновку ДНДІЛДВСЕ, після звірки його автентичності з даними, розміщеними на офіційному веб-сайті ДНДІЛДВСЕ.

4.2. Під час оформлення міжнародних ветеринарних сертифікатів інформацію про тварину перевіряти методом зчитування її за допомогою спеціальних засобів з мікрочипа тварини.

5. Начальникам головних управлінь Держпродспоживслужби в областях, в м. Києві, начальникам регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті:

5.1. При виникненні підозри щодо автентичності результатів лабораторних досліджень сироваток крові на наявність антитіл до збудника сказу негайно інформувати Держпродспоживслужбу (управління державного контролю Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарії).

5.2. У випадку пред'явлення суб'єктами господарювання експертного висновку, виданого схваленими лабораторіями країн - членів ЄС, видачу супровідних ветеринарних документів на вивіз домашніх тварин здійснювати виключно після перевірки автентичності такого експертного висновку через контактні дані, розміщені на офіційному сайті ЄС, видачу супровідних ветеринарних документів на вивіз домашніх тварин здійснювати виключно після перевірки автентичності такого експертного висновку через контактні дані, розміщені на офіційному сайті Європейської Комісії за посиланням https://ec.europa.eu/food/animals/pet-movement/approved-labs_en або через відповідальну особу ДНДІЛДВСЕ.

5.3. Провести роз'яснювальні роботи з фізичним особами та зацікавленими організаціями (установами) щодо завчасної обов'язкової перевірки автентичності експертних висновків, виданих лабораторіями, схваленими ЄС на проведення досліджень на титр антитіл до вірусу сказу, при оформленні супровідних ветеринарних документів на вивіз домашніх тварин до ЄС. Перевірку автентичності експертних висновків необхідно здійснювати за 5 робочих днів до оформлення супровідних ветеринарних документів.

6. Наказ Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 24.11.2016 N 13 "Про унеможливлення порушень при некомерційному переміщенні собак, котів та домашніх тхорів (фреток) до Європейського Союзу" вважати таким, що втратив чинність.

7. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

Головний державний інспектор
ветеринарної медицини України
 

Б. Кобаль
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали