ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ЧЕРНІГОВА

ПОСТАНОВА

18.08.2011 р.

Справа N 2-а/2506/15160/11

Деснянський районний суд м. Чернігова в складі: головуючого судді - Сапона А. В., при секретарі - Шиловій Ж. О. (за участю представника позивача - ОСОБА_1, представника відповідача - Кметь Н. В.), розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до головного спеціаліста сектору державного контролю у сфері обігу лікарських засобів та медичної продукції Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в Чернігівській області та Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в Чернігівській області про скасування постанови за справою про адміністративне правопорушення законодавства України щодо забезпечення якості лікарських засобів, встановив:

25.07.2011 року позивач звернулась до суду з позовом про визнання протиправною та скасування постанови за справою про адміністративне правопорушення законодавства України щодо забезпечення якості лікарських засобів відносно неї, мотивуючи свої вимоги тим, що на неї необґрунтовано та незаконно було накладено адміністративне стягнення.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала, представник відповідача позов не визнала.

Заслухавши пояснення учасників судового засідання, та дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено наступне.

Позивач працює на посаді завідуючої аптекою N 91 КП "Ліки України" Чернігівської обласної ради.

За наслідками перевірки дотримання суб'єктом господарської діяльності вимог законодавства щодо забезпечення якості лікарських засобів відносно позивача головним спеціалістом сектору державного контролю у сфері обігу лікарських засобів та медичної продукції Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в Чернігівській області та Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в Чернігівській області Недоступ М. М. було винесено постанову серії ЧН N 000032 від 12.07.2011 року, якою ОСОБА_3 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 167 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 255 грн.

Відповідно до вказаної вище постанови за справою про адміністративне правопорушення законодавства України щодо забезпечення якості лікарських засобів, позивачу інкриміновано факт реалізації продукції, яка не відповідає вимогам стандартів, а саме таких неякісних лікарських засобів, як Глоду настойка, 25 мл у флаконах та Алое екстракт рідкий, 1 мл. Перевіркою було встановлено, що на даних препаратах було допущено норми маркування через невідповідність шрифту на упаковці.

Згідно положень ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням не інакше, як на підставах та у порядку, встановлених законом.

Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до ч. 2 даної статті, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідачем при розгляді справи про адміністративне правопорушення не було враховано пояснення позивача з приводу того, що видібрані внаслідок перевірки препарати мали належні сертифікати якості, в яких зазначено висновок про їх відповідність необхідним нормам.

Судом взято до уваги, що висновки про невідповідність маркування вказаних медичних засобів було зроблено лабораторією з контролю якості лікарських засобів майже через місяць після їх вилучення, що підтверджує те, що таке дослідження потребує наявності відповідних умов та засобів і унеможливлює точне візуальне визначення порушення маркування шрифтом.

За таких обставин, вина позивача при реалізації неякісних лікарських засобів відсутня, тому постанова про накладення на неї адміністративного стягнення підлягає скасуванню.

Керуючись статтями 2, 3, 158 - 163, 1712 КАС України, суд постановив:

позов задовольнити.

Визнати протиправною і скасувати постанову за справою про адміністративне правопорушення законодавства України щодо забезпечення якості лікарських засобів серії ЧН N 000032 від 12.08.2011 року відносно ОСОБА_3.

Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.

 

Суддя

А. В. Сапон

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали