ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
КОЛЕГІЯ СУДДІВ СУДОВОЇ ПАЛАТИ У ЦИВІЛЬНИХ СПРАВАХ

УХВАЛА

від 1 грудня 2010 року

Додатково див. постанову Верховного Суду України від 18 квітня 2011 року (Постанова N 6-3цс11)

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України в складі - Жайворонок Т. Є., Лященко Н. П., Мазурка В. А., розглянувши в попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_4 до публічного акціонерного товариства "ПІРЕУС БАНК МКБ" про захист прав споживача за касаційною скаргою публічного акціонерного товариства "ПІРЕУС БАНК МКБ" на рішення Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 3 червня 2010 року та ухвалу апеляційного суду Дніпропетровської області від 30 серпня 2010 року, встановила:

У липні 2009 року ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом до відкритого акціонерного товариства "Міжнародний комерційний банк" про захист прав споживача. Позовні вимоги мотивує тим, що 29 вересня 2005 року між ним та відкритим акціонерним товариством "Міжнародний комерційний банк" був укладений депозитний договір N Д/05-45/ГО "МКБ Гарант+". ОСОБА_4 на виконання договору вніс на депозитний рахунок грошові кошти в розмірі 3000000 грн. на строк до 29 грудня 2006 року з нарахуванням процентів за ставкою 17 % річних. Звернувшись до банку у липні 2006 року з заявою про дострокове розірвання договору, ОСОБА_4 будь-якої відповіді не отримав, а після закінчення строку дії договору - кошти йому не були повернуто, тому просив стягнути з відповідача на свою користь 3639945 грн. 20 коп.

У травні 2010 року ОСОБА_4 уточнив позовні вимоги та просив стягнути з відповідача на свою користь заборгованість за депозитним договором N Д/05-45/ГО "МКБ Гарант+" в розмірі 7733998 грн. 50 коп.

Рішенням Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 3 червня 2010 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Дніпропетровської області від 30 серпня 2010 року, позовні вимоги ОСОБА_4 про захист прав споживача задоволено. Стягнуто з публічного акціонерного товариства "ПІРЕУС БАНК МКБ" на користь ОСОБА_4 7733998 грн. 50 коп. Вирішено питання про судові витрати.

У вересні 2010 року публічне акціонерне товариство "ПІРЕУС БАНК МКБ" звернулося до Верховного Суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 3 червня 2010 року та ухвалу апеляційного суду Дніпропетровської області від 30 серпня 2010 року, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права, і ухвалити нове рішення, яким в задоволенні позовних вимог ОСОБА_4 про захист прав споживача відмовити.

Відповідно до п. 2 розд. XIII "Перехідні положення" Закону України від 7 липня 2010 року N 2453-VI "Про судоустрій і статус суддів" касаційні скарги (подання) на рішення загальних судів у кримінальних і цивільних справах, подані до Верховного Суду України до 15 жовтня 2010 року і призначені (прийняті) ним до касаційного розгляду, розглядаються Верховним Судом України в порядку, який діяв до набрання чинності цим Законом.

У зв'язку з цим справа підлягає розгляду за правилами ЦПК України від 18 березня 2004 року в редакції, яка була чинною до змін, внесених згідно із Законом України від 7 липня 2010 року N 2453-VI "Про судоустрій і статус суддів".

Згідно з ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження судового рішення є неправильне застосування судом норм матеріального чи порушення норм процесуального права.

У відповідності до ч. 1 ст. 335 ЦПК України під час розгляду справи в касаційному порядку суд перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.

Відповідно до ч. 3 ст. 332 ЦПК України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.

Матеріали справи та доводи касаційної скарги публічного акціонерного товариства "ПІРЕУС БАНК МКБ" не дають підстав для висновку про те, що судами допущено неправильне застосування норм матеріального права чи порушення норм процесуального права, яке призвело до неправильного вирішення справи.

Керуючись ст. 332 ЦПК України, колегія суддів Верховного Суду України ухвалила:

Касаційну скаргу публічного акціонерного товариства "ПІРЕУС БАНК МКБ" відхилити.

Рішення Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 3 червня 2010 року та ухвалу апеляційного суду Дніпропетровської області від 30 серпня 2010 року залишити без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

Судді:

Т. Є. Жайворонок

 

Н. П. Лященко

 

В. А. Мазурок

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали