Додаткова копія: Про заходи органів виконавчої влади, місцевого самоврядування щодо підготовки навчальних закладів області до роботи в новому 2017/18 навчальному році та опалювальному періоді

ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 29.06.2017 р. N 454

Про заходи органів виконавчої влади, місцевого самоврядування щодо підготовки навчальних закладів області до роботи в новому 2017/18 навчальному році та опалювальному періоді

Місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування розпочато підготовку навчальних закладів до роботи в новому 2017/18 навчальному році, спрямовану на створення належних умов для учасників навчально-виховного процесу, зміцнення матеріально-технічної бази та впровадження моделі нової української школи.

Минулого навчального року здійснювалася оптимізація мережі загальноосвітніх навчальних закладів шляхом створення 7 опорних шкіл і 10 філій, пониження ступеня 9 шкіл, призупинення навчально-виховного процесу через відсутність контингенту в 5 навчальних закладах.

В області 67 шкіл, де в кожному класі навчається менше 10 осіб: 7 - у Новотроїцькому, 6 - у Нижньосірогозькому, по 5 - у Великоолександрівському, Генічеському та Скадовському, по 4 - у Бериславському, Великолепетиському, Горностаївському, Каховському та Чаплинському, по 3 у Верхньорогачицькому та Олешківському, по 2 - у Білозерському, Високопільському та Іванівському, по 1 - у Голопристанському та Нововоронцовському районах, що свідчить про необхідність здійснення оптимізації мережі закладів, у тому числі за рахунок створення освітніх округів.

З метою підготовки освітнього простору Херсонщини до впровадження нової моделі української школи у 2016/17 навчальному році 13 загальноосвітніх навчальних закладів м. Херсона, м. Гола Пристань, Великоолександрівського, Горностаївського, Каланчацького та Скадовського районів стали учасниками науково-педагогічних проектів.

Однак наявні матеріально-технічна та навчальна бази не забезпечують потреби для впровадження новітніх освітніх проектів і технологій.

Як свідчать результати минулого і прогнози показників поточного року, належну увагу створенню якісних умов для навчання дітей приділяють Херсонський та Каховський міськвиконкоми, Білозерська, Бериславська, Олешківська районні державні адміністрації. Щороку на 20-ти відсотках об'єктів освіти проводяться капітальні ремонти. Проте жодного капітального ремонту не проводилось і не планується у Верхньорогачицькому, Горностаївському, Каховському районах.

Не забезпечено підручниками для 4-х і 7-х класів у повному обсязі учнів м. Херсона (72 % і 80 % відповідно), м. Нова Каховка (70 % і 67 %), Білозерського (75 % і 80 %), Верхньорогачицького (80 % і 84 %), Іванівського (97 %), Каховського (95 %) та Каланчацького (95,3 % і 83,5 %) районів.

Не мають кабінетів біології 129 шкіл, кабінетів хімії - 172 школи, кабінетів фізики - 118 шкіл, інтерактивних комплексів - 283 школи. Не створено умови для застосування інформаційно-комп'ютерних технологій під час вивчення предметів природничо-математичного, суспільно-гуманітарного циклів через відсутність інтерактивних комплексів у 7 школах (50 % від загальної кількості) м. Нова Каховка, 21 школі (77 %) Білозерського, 28 школах (90 %) Бериславського, 10 школах (52 %) Великоолександрівського, 9 школах (85 %) Великолепетиського, 6 школах (75 %) Високопільського, 16 школах (61,5 %) Генічеського, 9 школах (82 %) Іванівського, 18 школах (72 %) Каховського, 13 школах (93 %) Нижньосірогозького, 20 школах (77 %) Новотроїцького, 18 школах (85 %) Скадовського, 13 школах (56,5 %) Олешківського районів.

Херсонським міськвиконкомом, Голопристанською, Нововоронцовською та Скадовською районними державними адміністраціями не вживаються заходи з ліквідації аварійності освітніх об'єктів.

За наявними актами обстежень, спеціалізованими установами аварійними визнано 5 об'єктів, а саме: спортивну залу НВК N 9 м. Херсона, частину будівлі ліцею журналістики, економіки та права м. Херсона, частину будівлі Михайлівської ЗОШ Нововоронцовського району, частину будівлі Михайлівської ЗОШ Скадовського району, частину будівлі Чорноморської ЗОШ Голопристанського району.

Залишається незмінним проведення перевірок стану готовності освітніх об'єктів до нового 2017/18 навчального року та опалювального періоду зі складанням акта готовності навчальних закладів до нового 2017/18 навчального року, акта стану готовності теплових господарств до роботи в опалювальний період 2017/18 року, акта готовності теплових господарств до роботи в опалювальний період 2017/18 року. У поточному році граничними термінами отримання зазначених актів визначено 22 серпня, 15 вересня та 20 вересня відповідно.

Для належного початку опалювального періоду 2017/18 року керівникам місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування необхідно забезпечити своєчасне проведення тендерних процедур на закупівлю твердого палива та природного газу до кінця 2017 року, погашення заборгованості за спожитий газ для упередження нарахування штрафів, несплата яких може призвести до відсутності газу на початку опалювального сезону.

Проблемним питанням залишається нестача коштів на заробітну плату технічного персоналу закладів освіти. Найбільша нестача таких коштів у Новокаховського міськвиконкому, Білозерської, Бериславської, Голопристанської, Горностаївської та Нововоронцовської районних державних адміністрацій.

Усі навчальні заклади області забезпечені педагогічними кадрами майже в повному обсязі. При цьому спостерігається дефіцит вчителів: найбільше не вистачає вчителів англійської мови, трудового навчання, математики, фізики, інформатики, молодших класів та фізичної культури.

На сьогодні в навчальних закладах працює 199 нефахівців, що є великим показником для області.

Результати аналізу цього питання свідчать про те, що багато вчителів працюють не за своєю спеціальністю. Найбільший показник - у Новотроїцькому (64), Генічеському (46), Верхньорогачицькому (19), Іванівському (17) та Бериславському (14) районах.

З метою утвердження державотворчого україномовного середовища в системі освіти в області вживаються заходи, спрямовані на створення єдиного україномовного середовища в закладах та установах освіти. При цьому продовжують функціонування 26 загальноосвітніх навчальних закладів з російською мовою навчання, що становить 5,7 % від їх загальної кількості: 12 - у м. Херсоні, 7 - у Генічеському, 2 - у Нижньосірогозькому, по 1 - у містах Каховка та Нова Каховка, Великолепетиському та Новотроїцькому районах, у закладі обласного підпорядкування (навчально-виховний комплекс "Школа гуманітарної праці"), через що уповільнюється процес утвердження державотворчого україномовного середовища в системі освіти області.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2017 року N 88 "Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами" (Постанова N 88) у квітні 2017 року до Херсонської області надійшло 20550,000 грн. державної субвенції. Субвенція спрямовується на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів, із розрахунку 23 тис. грн на кожну дитину на рік та розподілена між м. Херсон, Бериславським, Білозерським, Великолепетиським, Великоолександрівським, Генічеським, Голопристанським, Горностаївським, Олешківським районами, Великокопанівською, Музиківською, Хрестівською та Чаплинською об'єднаними територіальними громадами.

Згідно з пунктом 4 вищезазначених Порядку та умов (Постанова N 88), органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади повинні спрямувати субвенцію на оплату проведення (надання) додаткових корекційно-розвиткових занять (послуг), що визначені індивідуальною програмою розвитку дитини; придбання спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку, обладнання, дидактичного матеріалу та особливих наочних засобів, які дають змогу виконувати дитиною індивідуальну програму її розвитку. На придбання зазначених засобів використовуються кошти в обсязі не більш як 20 відсотків загального обсягу видатків на кожну дитину певного загальноосвітнього навчального закладу, яка потребує державної підтримки.

З метою забезпечення своєчасного та якісного виконання місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування заходів з підготовки навчальних закладів області до роботи в новому 2017/18 навчальному році та опалювальному періоді, керуючись статтею 6, пунктом 6 частини першої статті 13, пунктом 1 статті 22, пунктом 1 частини першої статті 39, частиною першою статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Затвердити орієнтовний план переведення російськомовних загальноосвітніх навчальних закладів Херсонської області на українську мову навчання, що додається.

2. Головам районних державних адміністрацій, рекомендувати міським головам міст обласного значення, головам об'єднаних територіальних громад:

2.1. Вжити заходів щодо якісної та своєчасної підготовки навчальних закладів до нового 2017/18 навчального року та стабільного проходження ними опалювального періоду.

2.2. Взяти на контроль питання щодо своєчасного проведення тендерних процедур, укладання договорів на закупівлю та своєчасне постачання продуктів харчування, пально-мастильних матеріалів, твердого палива, енергоносіїв.

2.3. Утворити до 22 серпня 2017 року місцеві комісії та провести огляд освітніх об'єктів зі складанням актів їх готовності до нового 2017/18 навчального року.

2.4. Здійснити до 15 вересня 2017 року перевірки готовності теплових господарств до роботи в опалювальний період зі складанням акта стану готовності теплових господарств до роботи в опалювальний період 2017/18 року.

2.5. Забезпечити своєчасне комплектування підручниками новостворених класів з українською мовою навчання.

2.6. Взяти на контроль питання щодо забезпечення навчальних закладів педагогічними працівниками з відповідною фаховою освітою та дотримання норм трудового законодавства.

3. Районним державним адміністраціям, рекомендувати об'єднаним територіальним громадам забезпечити виконання планів створення освітніх округів.

4. Бериславській, Білозерській, Великолепетиській, Великоолександрівській, Генічеській, Голопристанській, Горностаївській, Олешківській районним державним адміністраціям, рекомендувати Херсонському міськвиконкому, Великокопанівській, Музиківській, Хрестівській, Чаплинській об'єднаним територіальним громадам забезпечити цільове використання державної субвенції відповідно до пункту 4 Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2017 року N 88 (Постанова N 88).

5. Білозерській, Бериславській, Голопристанській, Горностаївській та Нововоронцовській районним державним адміністраціям, рекомендувати Новокаховському міськвиконкому передбачити у місцевих бюджетах кошти на виплату заробітної плати технічному персоналу закладів освіти.

6. Голопристанській, Нововоронцовській та Скадовській районним державним адміністраціям, рекомендувати Херсонському міськвиконкому вжити заходів щодо ліквідації аварійності освітніх об'єктів.

7. Управлінню освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації:

7.1. Забезпечити контроль за підготовкою навчальних закладів області до роботи в новому 2017/18 навчальному році та опалювальному періоді, а також моніторинг здійснення капітальних ремонтів у навчальних закладах.

7.2. Поінформувати до 25 серпня 2017 року обласну державну адміністрацію про стан готовності закладів освіти до початку нового навчального року та опалювального сезону.

7.3. Забезпечити якісний супровід апробації проекту Державного стандарту початкової загальної освіти.

7.4. Визначити до 10 липня 2017 року регіональний компонент варіативної складової робочих навчальних планів для загальноосвітніх навчальних закладів області.

8. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Балоня А. Б.

 

Голова обласної
державної адміністрації

А. А. Гордєєв

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Херсонської обласної державної адміністрації
29 червня 2017 року N 454

ОРІЄНТОВНИЙ ПЛАН
переведення російськомовних загальноосвітніх навчальних закладів Херсонської області на українську мову навчання

N
з/п

Назва ЗНЗ

Рік набору учнів у класи з українською мовою навчання

1 клас

5 клас

10 клас

1

2

3

4

5

1.

Херсонська загальноосвітня школа I - III ступенів N 28 ім. О. С. Пушкіна Херсонської міської ради

2017

2021

2018

2.

Херсонська загальноосвітня школа I - III ступенів N 45 Херсонської міської ради

2017

2021

2018

3.

Херсонська загальноосвітня школа I - III ступенів N 46 Херсонської міської ради

2017

2019

2018

4.

Херсонська загальноосвітня школа I - III ступенів N 50 Херсонської міської ради

2017

2020

2018

5.

Херсонська спеціалізована школа I - III ступенів N 24 із поглибленим вивченням математики, фізики та англійської мови Херсонської міської ради

2017

2019

2018

6.

Херсонська спеціалізована школа I - III ступенів N 30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови Херсонської міської ради

2017

2019

2018

7.

Херсонська спеціалізована школа I - III ступенів N 54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов Херсонської міської ради

2017

2018

2018

8.

Херсонський навчально-виховний комплекс - загальноосвітня школа I - III ступенів N 9 Херсонської міської ради

2017

2020

2018

9.

Херсонський навчально-виховний комплекс "Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа I - III ступенів" N 15 Херсонської міської ради

2017

2021

2018

10.

Херсонський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа I ступеня - спеціалізована школа II ступеня - колегіум" N 51 імені Г. О. Потьомкіна

2017

2021

2018

11.

Херсонський навчально-виховний комплекс "Дошкільний навчальний заклад - спеціалізована школа з поглибленим вивченням англійської мови I ступеня - гімназія" N 56 Херсонської міської ради

2017

2019

2018

12.

Херсонська загальноосвітня школа I - III ступенів N 53 Херсонської міської ради

2017

2019

2018

13.

Комунальний заклад "Навчально-виховний комплекс "Школа гуманітарної праці" Херсонської обласної ради

2017

2021

2018

14.

Каховська спеціалізована загальноосвітня школа I - III ступенів N 2 з поглибленим вивченням іноземних мов Каховської міської ради Херсонської області

2017

2019

2018

15.

Загальноосвітня школа I - III ступенів N 1 Новокаховської міської ради Херсонської області

2017

2021

2018

16.

Рубанівська загальноосвітня школа I - III ступенів N 2 Рубанівської сільської ради Великолепетиського району Херсонської області

2017

2017

2017

17.

Навчально-виховний комплекс "Генічеська школа I - III ступенів N 3 - дошкільний навчальний заклад" Генічеської районної ради Херсонської області

2017

2022

2018

18.

Генічеська загальноосвітня школа I - III ступенів N 4 Генічеської районної ради Херсонської області

2017

2021

2018

19.

Новоолексіївська загальноосвітня школа I - III ступенів N 1 Генічеської районної ради Херсонської області

2017

2021

2018

20.

Новогригорівська загальноосвітня школа I - III ступенів Генічеської районної ради Херсонської області

2017

2021

2018

21.

Петрівська загальноосвітня школа I - III ступенів Генічеської районної ради Херсонської області

2017

2021

2018

22.

Стрілківська загальноосвітня школа I - III ступенів Генічеської районної ради Херсонської області

2017

2021

2018

23.

Щасливцівська загальноосвітня школа I - III ступенів Генічеської районної ради Херсонської області

2017

2021

2018

24.

Верхньосірогозька загальноосвітня школа I - III ступенів Нижньосірогозької районної ради Херсонської області

2017

2020

2018

25.

Сірогозька загальноосвітня школа I - III ступенів Нижньосірогозької районної ради Херсонської області

2017

2018

2018

26.

Новопокровська загальноосвітня школа I - III ступенів

2017

2021

2018

 

Заступник голови
обласної державної адміністрації

А. Б. Балонь
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали