РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 24 серпня 1979 р. N 422

Київ

Про заходи по дальшому технічному оснащенню вищих учбових закладів

З метою дальшого поліпшення технічного оснащення вищих учбових закладів, на виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 26 липня 1979 р. N 725 Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Міністерствам і відомствам УРСР здійснити в 1980 - 1985 роках заходи по дальшому технічному оснащенню підвідомчих вищих учбових закладів, які забезпечують проведення занять на високому науково-технічному рівні, маючи на увазі:

оснастити учбові аудиторії, лабораторії, кабінети, кафедри, бібліотеки сучасним науковим, учбово-лабораторним устаткуванням і технічними засобами навчання;

широко застосовувати обчислювальну техніку і автоматизовані системи управління в учбовому процесі;

розширювати кінофікацію учбового процесу;

розвивати учбове телебачення і радіомовлення;

забезпечити вищі учбові заклади необхідними учбово-лабораторними меблями.

Міністерству вищої і середньої спеціальної освіти УРСР, Міністерству освіти УРСР, Міністерству охорони здоров'я УРСР, Міністерству культури УРСР, Міністерству торгівлі УРСР, Комітету по фізичній культурі і спорту при Раді Міністрів УРСР до 1 березня 1980 р. подати Раді Міністрів УРСР обгрунтовані розрахунки потреби на 1981 - 1985 рр. в сучасному науковому, учбово-лабораторному устаткуванні, технічних засобах навчання, обчислювальній техніці, автоматизованих системах управління, засобах кінофікації, телебачення і радіомовлення для оснащення учбових аудиторій, лабораторій, кабінетів, кафедр, бібліотек, а також потреби в учбово-лабораторних меблях, необхідних для забезпечення вищих учбових закладів.

Держплану УРСР і Міністерству фінансів УРСР передбачати в проектах річних і п'ятирічних планів і державного бюджету виділення міністерствам і відомствам УРСР, у віданні яких є вищі учбові заклади, асигнування на придбання устаткування, приладів, учбово-лабораторних меблів та інших матеріально-технічних засобів, необхідних для технічного оснащення вищих учбових закладів.

Держплану УРСР і Держпостачу УРСР при розробці проектів річних планів економічного і соціального розвитку УРСР передбачати виділення міністерствам і відомствам УРСР, які мають у своєму віданні вищі учбові заклади, вказаних матеріально-технічних засобів навчання.

2. Взяти до відома, що Рада Міністрів СРСР постановою від 26 липня 1979 р. N 725 "Про заходи по дальшому технічному оснащенню вищих учбових закладів":

1) Доручила Міністерству вищої і середньої спеціальної освіти СРСР:

здійснювати координацію робіт, які проводяться вищими учбовими закладами міністерств і відомств в галузі розробки і впровадження в учбовий процес найновіших технічних засобів навчання та учбово-лабораторного устаткування, забезпечити розробку і затвердження типових переліків, нових зразків вказаних технічних засобів і устаткування для вищих учбових закладів, незалежно від їх відомчої підпорядкованості;

визначити основні напрями досліджень в галузі технічного оснащення вищих учбових закладів, забезпечити розробку техніко-економічних вимог і технічних завдань на створення нових і вдосконалення існуючих зразків учбово-лабораторного устаткування та видачу по них рекомендацій міністерствам і відомствам, на підприємствах яких буде виготовлятися зазначене устаткування.

Дозволила Міністерству вищої і середньої спеціальної освіти СРСР:

організувати в м. Москві Всесоюзне спеціалізоване науково-виробниче об'єднання "Союзвузприлад" на господарському розрахунку;

здійснити в 1980 - 1985 роках будівництво в містах Казані, Челябінську, Харкові і Смоленську підприємств по виготовленню технічних засобів навчання і типового учбово-лабораторного устаткування, які будуть перебувати у віданні вказаного об'єднання.

2) Поклала на Міністерство вищої і середньої спеціальної освіти СРСР визначення за участю міністерств і відомств, у віданні яких є вищі учбові заклади, потреби цих вищих учбових закладів у сучасних технічних засобах навчання та учбове-лабораторному устаткуванні, а також координацію розміщення замовлень на їх виготовлення.

Прийняла пропозицію Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти СРСР про перетворення відділу постачання Міністерства в Управління постачання вищих учбових закладів науковим і учбово-лабораторним устаткуванням.

3) Доручила Міністерству вищої і середньої спеціальної освіти СРСР визначити за погодженням з Радами Міністрів союзних республік та заінтересованими міністерствами і відомствами перелік учбово-виробничих підприємств вищих учбових закладів, на яких доцільно організувати в порядку кооперації виготовлення учбово-лабораторного устаткування та учбово-лабораторних меблів.

4) Зобов'язала Міністерство оборонної промисловості, Міністерство радіопромисловості, Міністерство приладобудування, засобів автоматизації і систем управління, Міністерство промисловості засобів зв'язку, Міністерство електронної промисловості, Державний комітет СРСР по кінематографії і Головне управління геодезії і картографії при Раді Міністрів СРСР передбачати в проектах річних планів виготовлення і поставку міністерствам і відомствам, у віданні яких є вищі учбові заклади, учбово-лабораторного устаткування, технічних засобів навчання і комплектуючих виробів до них та учбово-наочних посібників за заявками Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти СРСР в погоджених обсягах і номенклатурі.

Міністерству лісової і деревообробної промисловості СРСР запропоновано передбачати в проектах річних планів виготовлення і поставку міністерствам і відомствам, у віданні яких є вищі учбові заклади, учбово-лабораторних меблів за заявками Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти СРСР у межах фондів на ці меблі, що виділяються Держпланом СРСР.

5) Доручила Міністерству вищої і середньої спеціальної освіти СРСР разом з Державним комітетом СРСР по кінематографії розробити і здійснити заходи, що забезпечують розширення виробництва замовних навчальних фільмів для вищих учбових закладів, і з Державним комітетом СРСР по телебаченню і радіомовленню - заходи по дальшому розвитку та вдосконаленню використання телебачення і радіо в учбовому процесі.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 28

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали