РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 13 квітня 1978 р. N 198

Київ

Про заходи по поліпшенню захисту населених пунктів, підприємств, інших об'єктів і земель від селевих потоків, снігових лавин, зсувів, обвалів і просідань земної поверхні над гірничими виробками

З метою поліпшення захисту населених пунктів, місць відпочинку трудящих, підприємств, інших об'єктів і земель від селевих потоків, снігових лавин, зсувів, обвалів і просідань земної поверхні над гірничими виробками, на виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 7 березня 1978 р. N 183 Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Для виявлення територій, що зазнають селевих потоків, снігових лавин, зсувів, обвалів і просідань земної поверхні над гірничими виробками, здійснити до 1980 року спеціальні обстеження земель, незалежно від категорії їх і відомчої підпорядкованості землекористувачів:

Міністерству геології УРСР разом з Міністерством житлово-комунального господарства УРСР та іншими заінтересованими міністерствами і відомствами УРСР, облвиконкомами, Київським і Севастопольським міськвиконкомами - територій міст і селищ міського типу, а також курортних зон, що зазнають зсувів, обвалів і просідань земної поверхні над гірничими виробками;

Міністерству геології УРСР разом з Міністерством меліорації і водного господарства УРСР, Міністерством сільського господарства УРСР, Міністерством вугільної, промисловості УРСР та іншими заінтересованими міністерствами і відомствами УРСР, облвиконкомами - територій в сільській місцевості, що зазнають зсувів, обвалів і просідань земної поверхні над гірничими виробками;

Управлінню гідрометеорологічної служби УРСР разом а облвиконкомами, Київським і Севастопольським міськвиконкомами - територій, що зазнають селевих потоків і снігових лавин.

Зазначеним міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам Київському і Севастопольському міськвиконкомам передбачати в річних планах на 1979 - 1980 роки необхідні асигнування для виконання вказаних робіт.

2. Міністерству сільського господарства УРСР при веденні державного обліку земель враховувати дані обстеження про потенціально-небезпечні території і території, що зазнають селевих потоків, снігових лавин, зсувів, обвалів і просідань земної поверхні над гірничими виробками.

3. Міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам на підставі матеріалів обстеження розробляти і здійснювати невідкладні заходи по захисту населених пунктів, місць відпочинку трудящих, підприємств, інших об'єктів і земель від селевих потоків, снігових лавин, зсувів, обвалів і просідань земної поверхні над гірничими виробками з визначенням строків виконання робіт, джерел їх фінансування та виконавців. Визначити першочергові роботи, які необхідно виконати в 1979 - 1980 роках, включивши в їх число найважливіші обпекти і об'єкти, що являють собою наукову, культурну та історичну цінність.

4. Держплану УРСР визначати замовників по виготовленню комплексних схем захисну населених пунктів, місць відпочинку трудящих, підприємств, інших об'єктів і земель від селевих потоків, снігових лавин, зсувів, обвалів і просідань земної поверхні над гірничими виробками.

Розроблені комплексні схеми з визначенням головних замовників по будівництву і розрахунками дольової участі міністерств і відомств УРСР,. а також підприємств, установ і організацій союзного підпорядкування у будівництві об'єктів по захисту території і споруд від негативного виливу названих гідрометеорологічних явищ і геологічних процесів подавати на затвердження Раді Міністрів УРСР.

Доручити замовникам по виготовленню зазначених комплексних схем на основі додаткових матеріалів спостережень і досліджень вносити необхідні уточнення в передбачені комплексними схемами переліки населених пунктів, місць відпочинку трудящих, підприємств, інших об'єктів і земель, яким загрожує небезпека селевих потоків, снігових лавин, зсувів, обвалів і просідання земної поверхні над гірничими виробками і в районах яких необхідно здійснювати запобіжні заходи.

5. Міністерству геології УРСР, Міністерству житлово-комунального господарства УРСР, Міністерству меліорації і водного господарства УРСР, Управлінню гідрометеорологічної служби УРСР разом з облвиконкомами, Київським і Севастопольським міськвиконкомами в 1978 - 1979 роках встановити перелік підприємств, організацій і установ, незалежно від їх відомчого підпорядкування/ які розташовані в потенціально-небезпечних районах і районах, що зазнають селевих потоків, снігових лавин, зсувів, обвалів і просідань земної поверхні над гірничими виробками, в складі яких слід створити підрозділи захисної служби.

Облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам довести до відома відповідних підприємств, організацій і установ про необхідність створення в їх складі підрозділів захисної служби.

Міністерствам і відомствам УРСР при необхідності створювати в складі підвідомчих підприємств, організацій і установ, розташованих в потенціально-небезпечних районах і районах, що зазнають селевих потоків, снігових лавин, зсувів, обвалів і просідань земної поверхні над гірничими виробками /в межах фонду заробітної плати і чисельності робітників апарату управління/, підрозділи захисної служби для здійснення запобіжних заходів і проведення робіт по ліквідації шкідливих наслідків, викликаних цими гідрометеорологічними явищами і геологічними процесами.

6. Покласти на Міністерство меліорації і водного господарства УРСР і Міністерство житлово-комунального господарства УРСР розробку технічних проектів на будівництво об'єктів і споруд та на здійснення інших заходів по захисту населених пунктів, місць відпочинку трудящих, підприємств, інших об'єктів і земель від селевих потоків, снігових лавин, зсувів, обвалів і просідань. земної по верхні над гірничими виробками.

7. Держплану УРСР, міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському, міськвиконкомам передбачати в проектах річних і п'ятирічних планів виділення капітальних вкладень, матеріально-технічних, фінансових і трудових ресурсів, необхідних для виконання науково-дослідних, проектно-розвідувальних, будівельних та інших робіт, що забезпечують проведення спостереження, прогнозування виникнення, розповсюдження і розвитку селей, снігових лавин, зсувів, обвалів і просідань земної поверхні над гірничими виробками, здійснення профілактичних заходів і заходів по ліквідації шкідливих наслідків, викликаних цими гідрометеорологічними явищами і геологічними процесами, х запобіганню подібним, явищам і процесам в майбутньому.

Держплану УРСР враховувати виконаний вказаних будівельних робіт при формуванні планів підрядних робіт.

8. Держбуду УРСР разом з Міністерством геології УРСР, Міністерством меліорації і водного господарства УРСР, Міністерством житлово-комунального господарства УРСР, іншими міністерствами і відомствами УРСР, що здійснюють проектування і будівництво об'єктів в потенціально-небезпечних районах і районах, що зазнають селевих потоків, снігових лавин, обвалів ї просідань земної поверхні над гірничими виробками, з участю Академії наук УРСР, розробити в 1978 році для подання Держбуду СРСР з урахуванням специфіки галузей і видів будівництва пропозиції до інструкцій по проектуванню і будівництву протиселевих, протилавинних, протизсувних, протиобвальних і протипросадкових захисних споруд.

9. Встановити, що технічні проекти на будівництво об'єктів на потенціально-небезпечних територіях і територіях, що зазнають від селевих потоків, снігових лавин, зсувів, обвалів і просідань земної поверхні над гірничими виробками, погоджуються відповідно з:

Міністерством геології УРСР і Міністерством житлово-комунального господарства УРСР - при забудові територій в межах міст селищ міського типу і курортних зон, що зазнають зсувів, обвалів і просідань земної поверхні над гірничими виробками;

Міністерством геології УРСР, Міністерством меліорації і водного господарства УРСР - при забудові сільської місцевості, яка зазнає зсувів, обвалів і просідань земної поверхні над гірничими виробками;

Управлінням гідрометеорологічної служби УРСР - при забудові територій, що зазнають селевих потоків і снігових лавин.

10. Міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам. Київському і Севастопольському міськвиконкомам при будівництві і реконструкції різних об'єктів і споруд у потенціально-небезпечних районах і районах, що зазнають селевих потоків і снігових лавин, за погодженням з Управлінням гідрометеорологічної служби УРСР здійснювати також будівництво службових будинків і ліній зв'язку для станцій протиселевої і протилавинної служби і жилих будинків для працівників цих станцій.

11. Міністерству вищої і середньої спеціальної освіти УРСР разом з заінтересованими міністерствами і відомствами УРСР розглянути в 1978 році питання про підготовку спеціалістів, необхідних для виконання робіт по захисту населених пунктів, місць відпочинку трудящих, підприємств, інших об'єктів і земель від селевих потоків, снігових лавин, зсувів, обвалів і просідань земної поверхні над гірничими виробками, відповідно до потреби в них-народного господарства республіки.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 35

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали