РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 25 квітня 1978 р. N 220

Київ

Про заходи по раціональному використанню питної води

За останні роки проведено роботу по дальшому розвитку водопровідного господарства міст та інших населених пунктів республіки. Тільки за два роки десятої п'ятирічки потужність комунальних водопроводів зросла на 1100 тис. куб. метрів води на добу. З 402 міст республіки 389 мають централізоване водопостачання.

Проте існуючі потужності водопроводів не повністю забезпечують всезростаючу потребу в воді населення і промислових підприємств. В ряді районів республіки має місце значний дефіцит водних ресурсів, тому особливого значення набуває раціональне і економне витрачання питної води.

З комунальних водопроводів 30 - 50 процентів питної вода все ще використовується для потреб промисловості. Міністерство чорної металургії УРСР, Міністерство вугільної промисловості УРСР та деякі інші міністерства не розробили питомих норм витрачання води для підвідомчих підприємств і не здійснюють контроль за економним її використанням.

Невиправдано великі втрати води мають місце у внутрішніх мережах жилих і громадських будинків через недосконалість сантехнічних приладів або їх несправність.

Існуючий порядок оцінки діяльності водопровідно-каналізаційних господарств не стимулює їх роботу по економії питної води і потребує дальшого удосконалення.

З метою впорядкування витрати і раціонального використання води промисловістю і населенням Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Міністерству житлово-комунального господарства УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам:

а) забезпечити розробку і здійснення в 1978 - 1980 роках заходів по скороченню безгосподарних втрат води у водопровідних системах і особливо в будинкових мережах, незалежно від відомчої належності будинків, приведення в справний стан запірної арматури і сантехнічних приладів і здійснювати систематичний контроль за цим;

б) щороку встановлювати ліміти на відпуск питної води промисловим підприємствам і організаціям;

Заборонити відпуск промисловим підприємствам питної вода там, де за технологією виробництва можна використовувати технічну воду;

в) організувати роз'яснювальну роботу серед населення, у колективах організацій і підприємств, учбових закладах, через місцеву пресу, радіо і телебачення про необхідність більш економного витрачання питної води.

2. Міністерствам, відомствам УРСР і керівникам промислових підприємств розробити на 1979 і 1980 роки і здійснити заходи:

по скороченню споживання питної води промисловими підприємствами за рахунок поліпшення технології виробничих процесів, впровадження оборотного водопостачання, маловодних та безводних процесів і повітряного охолодження устаткування, по більш повному використанню власних джерел і споруд технічного водопостачання;

по будівництву, де це можливо, споруд технічного водопостачання;

по встановленню водомірів на вводах, якими подається промисловим підприємствам питна вода з міських водопроводів.

Покласти на керівників промислових підприємств персональну відповідальність за економне, нарівні з електроенергією, паливом тощо, витрачання води.

Контроль за суворим додержанням норм і лімітів споживаний води промисловими підприємствами покласти на Міністерство меліорації і водного господарства УРСР і Міністерство житлово-комунального господарства УРСР.

3. Міністерству чорної металургії УРСР, Міністерству вугільної промисловості УРСР, Міністерству легкої промисловості УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Міністерству Рясної і молочної промисловості УРСР, Головнафтохімпрому УРСР розробити і за погодженням з Міністерством меліорації і водного господарства УРСР затвердити в 1978 році питомі норми водоспоживання і водовідведення для підвідомчих промислових підприємств, що використовують воду для технологічних потреб.

4. Державному комітету цін Ради Міністрів УРСР разом з Міністерством фінансів УРСР і Міністерством житлово-комунального господарства УРСР протягом 1978 р. подати Раді Міністрів УРСР пропозиції про встановлення підвищених тарифів на воду, що використовується промисловими підприємствами і організаціями понад встановлені їм ліміти.

5. Облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам, підприємствам і організаціям не приймати в експлуатацію новоспоруджені жилі і громадські будинки та виробничі приміщення, якщо на водопровідних вводах до них не встановлені водоміри згідно з проектом.

6. Міністерству житлово-комунального господарства УРСР за погодженням з Міністерством фінансів УРСР і Держпланом УРСР в тримісячний строк подати Раді Міністрів УРСР пропозиції про удосконалення планування роботи і оцінки діяльності водопровідно-каналізаційних підприємств з метою забезпечення економії питної води.

7. Головпостачу УРСР протягом 1979 і 1980 років виділяти Міністерству житлово-комунального господарства УРСР за його заявками водоміри і запасні частини до них для встановлення їх на вводах до жилих і громадських будинків та інших об'єктів, що одержують воду з міського водопроводу.

8. Міністерству житлово-комунального господарства УРСР починаючи з 1979 року організувати на підвідомчих підприємствах ремонт і виготовлення водомірів діаметром 40, 50, 80 і 100 мм і запасних частин до них та до водозапірної арматури.

По питаннях, що потребують рішення Уряду, подати Раді Міністрів УРСР погоджені з Держпланом УРСР пропозиції.

9. Ворошиловградському, Донецькому, Львівському, Харківському облвиконкомам і Київському міськвиконкому створити в 1979 і 1980 роках центральні ремонтні майстерні для забезпечення ремонту електромеханічного і водопровідного устаткування, водозапірної арматури, контрольно-вимірювальних приладів і регулюючих засобів.

10. Головпостачу УРСР і Міністерству торгівлі УРСР розширити продаж населенню через торговельну мережу запірної арматури, арматури для сантехнічних вузлів і запасних частин до них.

11. Міністерству житлово-комунального господарства УРСР, Міністерству меліорації і водного господарства УРСР з участю Міністерства фінансів УРСР і Державного комітету цін Ради Міністрів УРСР до кінця 1978 року підготувати пропозиції по матеріальному стимулюванню водоспоживачів за економію питної води при витрачанні її на промислові потреби і впровадження нових, без застосування води, технологічних процесів, маловодних і безвідхідних процесів.

12. Міністерству меліорації і водного господарства УРСР посилити контроль за раціональним і комплексним використанням водних ресурсів на території республіки водокористувачами незалежно від їх відомчого підпорядкування, а Міністерству житлово-комунального господарства УРСР забезпечувати в першу чергу безперебійне водопостачання населення та установ, зв'язаних з побутовим обслуговуванням трудящих.

  

Голова
Ради Міністрів УРСР

 
О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

 
К. БОЙКО

Інд. 35

  
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали