ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 13.05.2011 р. N 167

Про заходи щодо попередження пожеж у населених пунктах, лісових масивах, сільгоспугіддях і торфовищах

З метою попередження можливих пожеж у населених пунктах, лісових масивах, сільгоспугіддях і торфовищах у весняно-літній пожежонебезпечний період 2011 року:

1. Райдержадміністраціям, виконавчим комітетам міських рад Чернігова, Ніжина, Прилук:

1.1. В термін до 24 травня здійснити уточнення та коригування документів щодо планування евакуації населення, яке проживає у зонах масових лісових і торф'яних пожеж та пожеж сільгоспугідь.

1.2. Посилити контроль за станом пожежної безпеки в населених пунктах, лісових масивах, сільгоспугіддях та торфовищах.

1.3. Створити фінансові та матеріально-технічні резерви для гасіння пожеж у лісах, на торфовищах і сільгоспугіддях, укласти з відповідними підприємствами і організаціями, незалежно від їх відомчої підпорядкованості та форм власності, угоди щодо виділення сил і засобів для гасіння великих пожеж у лісах, на торфовищах і сільгоспугіддях.

1.4. У період встановлення високого та надзвичайно високого класів пожежної небезпеки обмежити в'їзд до лісів транспортних засобів та заборонити перебування на території лісових масивів громадян, перебування яких не пов'язане з виробничою діяльністю. Закрити непланові дороги через лісові масиви.

1.5. Спільно з лісокористувачами, управлінням МНС в області розгорнути роз'яснювальну роботу щодо правил пожежної безпеки та поведінки громадян у пожежонебезпечний період, у тому числі із залученням засобів масової інформації. Інформувати населення про всі випадки пожеж та їх причини.

2. Райдержадміністраціям, виконавчим комітетам міських рад Чернігова, Ніжина, Прилук спільно з лісокористувачами:

2.1. Уточнити особливо пожежонебезпечні лісові зони поблизу населених пунктів, у місцях традиційного масового відпочинку громадян та закріпити їх за членами комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Розробити та затвердити графіки контролю за станом пожежної безпеки в цих зонах.

2.2. Провести додаткові тренування сил та засобів, визначених мобілізаційними планами ліквідації лісових пожеж.

2.3. Із залученням підрозділів управління МВС в області організувати спільні патрулювання лісових масивів і місць масового відпочинку населення на предмет дотримання правил пожежної безпеки в лісах.

2.4. У період настання високої пожежної небезпеки заборонити відвідування хвойних лісів населенням і в'їзду до них транспортних засобів.

3. Обласному управлінню лісового та мисливського господарства, комунальному підприємству "Чернігівоблагроліс" Чернігівської обласної ради, ДП "Остерський військовий лісгосп", ДП "Чернігівський військовий лісгосп" та іншим лісокористувачам:

3.1. Забезпечити максимальну готовність лісових пожежних станцій, постів, привести в готовність пожежну та пристосовану для гасіння пожеж техніку.

3.2. Організувати цілодобове чергування відповідальних працівників лісової охорони в лісогосподарських підприємствах.

3.3. Здійснювати постійне патрулювання найбільш пожежонебезпечних ділянок лісу.

3.4. Створити в кожному лісництві мобільні групи оперативного реагування для гасіння лісових пожеж, забезпечити проведення рейдів з контролю за дотриманням вимог правил пожежної безпеки в лісах.

3.5. Вжити заходів щодо створення резерву паливо-мастильних матеріалів для потреб реагування на надзвичайні ситуації в разі виникнення великих лісових пожеж.

3.6. Створити картографічні матеріали на лісові масиви з поділом на квартали та нанесенням доріг протипожежного призначення, а також існуючих природних і штучних водоймищ для подальшої їх передачі в користування управлінню МНС області.

3.7. З метою забезпечення необхідною кількістю води для гасіння пожеж вжити заходів щодо обладнання наявних водоймищ у лісових масивах під'їзними шляхами та пірсами для забору води пожежними автомобілями. Розробити та затвердити схеми розташування водоймищ з нанесенням під'їзних шляхів до них.

3.8. Організувати проведення заходів щодо створення та оновлення мінералізованих смуг і протипожежних розривів у лісових масивах, очищення лісів від захаращень.

3.9. Здійснити комплекс заходів щодо обмеження доступу населення та в'їзду транспортних засобів до лісів.

3.10. Забезпечити своєчасне залучення до гасіння лісових пожеж сил і засобів відповідно до затверджених мобілізаційних планів.

4. Обласному управлінню лісового та мисливського господарства забезпечити постійне авіаційне патрулювання лісових масивів.

5. Обласному управлінню лісового та мисливського господарства, користувачам мисливських угідь рішення про початок полювання приймати тільки після проведення відповідних заходів щодо забезпечення пожежної безпеки на території місць полювання та погодження з управлінням МНС області.

6. Державному підприємству "Чернігівторф":

6.1. Привести в готовність наявні сили і засоби пожежогасіння, вжити заходів для запобігання виникненню пожеж на підвідомчих об'єктах.

6.2. Відокремити протипожежними розривами площі торфовищ, які розробляються, від навколишніх лісових масивів.

6.3. Обладнати пристроями та насосами для гасіння пожеж техніку, яка задіяна на видобутку торфу.

7. Командирам військових частин А-1479 (м. Ічня), А-0665 (смт Десна), А-1815 (смт Гончарівське) забезпечити безумовне виконання та дотримання заходів вибухо- та пожежонебезпеки у підпорядкованих військових частинах та підрозділах згідно з вимогами приписів служби пожежної безпеки Північного територіального відділу пожежної безпеки Міністерства оборони України.

8. Державній екологічній інспекції в області:

8.1. Посилити вимогливість до посадових осіб і громадян, які здійснюють випалювання сухої природної рослинності або її залишків без відповідних дозволів державних органів охорони навколишнього природного середовища, вжити заходів щодо притягнення винних до адміністративної відповідальності.

8.2. В межах своїх повноважень посилити контроль за дотриманням протипожежних вимог в лісах, на сільгоспугіддях, у смугах відводу автомобільних і залізничних доріг області.

9. Управлінню МНС в Чернігівській області:

9.1. Вжити заходів до приведення резервної пожежної техніки підрозділів УМНС України в Чернігівській області у стан постійної готовності.

9.2. Відкоригувати оперативну документацію зведених загонів з розгортання та залучення до гасіння пожеж наявних сил та засобів.

10. Деснянському басейновому управлінню водних ресурсів вжити практичних заходів щодо забезпечення належного функціонування гідротехнічних споруд для регулювання водного режиму в каналах меліоративних систем, що знаходяться в зонах ймовірних торф'яних пожеж.

11. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови облдержадміністрації Прокопенка С. М.

 

Голова обласної
державної адміністрації

В. М. Хоменко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали