ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

23.09.2011 р.

N 2а-5777/11/2670

Про закриття провадження у справі

За позовом

ОСОБА_1

до

Кабінету Міністрів України
Міністерства внутрішніх справ України
Пенсійного фонду України
Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області
Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області
Державного казначейства України

про

скасування окремих положень нормативно-правових актів

Судова колегія у складі:

 

головуючий, суддя

О. В. Головань

судді

О. В. Кротюк, Л. О. Маруліна

Обставини справи:

Позовні вимоги заявлені про:

визнання незаконним та скасування аб. 5 пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393", а саме: "у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію";

визнання незаконною діяльності Кабінету Міністрів України, у зв'язку з затвердженням постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393" - оскаржуваної частину абзацу 5 пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що з 13.02.2008 р. до теперішнього часу призвело до звуження змісту та обсягу прав позивача;

бездіяльності Кабінету Міністрів України у зв'язку з неприйняттям з 13.02.2008 р. до теперішнього часу заходів, передбачених ч. 3 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", по поновленню прав позивача на отримання диференційовано розрахованої, виходячи із роботи на посаді старшого слідчого з особливо важливих справ слідчого підрозділу МВС України пенсії та усуненню привілеїв іншим особам;

стягнення з Пенсійного фонду України через Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області нанесену незаконними рішенням та діяльністю Кабінету Міністрів України матеріальну шкоду позивачу, яка дорівнює його пенсії, розрахованої із максимальних розмірів надбавок за виконання особливо важливих завдань та премій, що фактично виплачені за січень 2008 року в апараті Слідчого управління Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області по посаді "старший слідчий в особливо важливих справах", за відрахуванням раніше проведених виплат, з 01.01.2008 року по день прийняття судом рішення;

зобов'язання Кабінету Міністрів України виділити з Державного бюджету України грошові кошти Пенсійному фонду України на додаткове фінансування Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області для виплати нанесеної незаконними рішенням та діяльністю Кабінету Міністрів України матеріальної шкоди позивачу, яка дорівнює його пенсії, розрахованої із максимальних розмірів надбавок за виконання особливо важливих завдань та премій, що фактично виплачені за січень 2008 року в апараті Слідчого управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області по посаді "старший слідчий в особливо важливих справах", за відрахуванням раніше проведених виплат, з 01.01.2008 року по день прийняття судом рішення.

В судовому засіданні 14.09.2011 р. оголошено ухвалу про перехід до розгляду справи в порядку письмового провадження згідно ч. 6 ст. 128 КАС України, оскільки позивачем заявлене клопотання про розгляд справи за його відсутності, представники відповідачів, крім Міністерства внутрішніх справ України, до судового засідання не з'явилися; по справі відсутня необхідність заслухати свідка чи експерта.

Під час розгляду справи встановлено, що аб. 5 пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393", вже був предметом судового оскарження по іншій адміністративній справі.

А саме: постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.10.2009 р. у справі N 2а-2004/09/2670 (Постанова N 2а-2004/09/2670) за позовом ОСОБА_2 до Кабінету Міністрів України про визнання недійсним окремих положень нормативно-правового акта адміністративний позов задоволено; визнано незаконними частини 4, 5 п. 5 постанови Кабінету Міністрів України N 45 від 13.02.2008 року "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року N 393".

Згідно змісту вказаної постанови суду предметом оскарження були

ч. 4 п. 5 Порядку, згідно якого для перерахунку пенсії враховуються інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію, та

ч. 5 п. 5 Порядку, якою передбачено, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), для перерахунку пенсії не враховується (в редакції станом на 27.10.2009 р.)

Позивач у справі N 2а-5777/10/2670 оскаржує аб. 5 пункту 5 Порядку, а саме - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Тобто, предметом оскарження є нормативно-правовий акт, оцінка якому вже була надана в судовому порядку.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 28.09.2010 р. постанова суду від 27.10.2009 р. (Постанова N 2а-2004/09/2670) залишена без змін і набула законної сили.

За таких обставин суд не вважає за можливе розглядати по суті спір в частині оскарження аб. 5 пункту 5 Порядку, оскільки вказане положення вже визнане незаконним в судовому порядку.

Згідно п. 4 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо є такі, що набрали законної сили, постанова чи ухвала суду з того самого спору і між тими самими сторонами.

В даному випадку в частині позовних вимоги про оскарження аб. 5 пункту 5 Порядку є судове рішення, що набрало законної сили. Хоча позивач і не приймав участі у справі N 2а-2004/09/2670 (Постанова N 2а-2004/09/2670), рішення про скасування в частині нормативно-правового акта стосується також і його, тому суд вважає за можливе застосувати вказану підставу для закриття провадження у справі.

На підставі вищевикладеного, пп. 4 ч. 1 ст. 157, 186 КАС України, суд ухвалив:

1. Провадження у справі в частині позовних вимог про визнання незаконним та скасування аб. 5 пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393", а саме: "у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію" - закрити.

2. Ухвала може бути оскаржена в порядку ст. 186 КАС України.

 

Головуючий, суддя

О. В. Головань

Судді:

О. В. Кротюк

 

Л. О. Маруліна

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали