ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

14.09.2010 р. 

N 2а-5194/10/2670 

Про залишення позовної заяви без розгляду

Ухвалу залишено без змін(згідно з ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 29 березня 2011 року) (Ухвала N 2а-5194/10/2670)

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуюча суддя Власенкова О. О., судді Амельохін В. В. та Клочкова Н. В., при секретарі судового засідання Чернишевій О. В. у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 (далі - позивач), до відповідача Кабінету Міністрів України (далі - відповідач), треті особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, про визнання протиправними дій та частково незаконною постанови Кабінету Міністрів України встановив:

Позивач звернулась до суду з позовом про визнання протиправними дій відповідача щодо прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005 року N 1258 "Про затвердження Порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов'язаних з розглядом цивільних та господарських справ, та їх розмірів" і визнання частково незаконною цієї постанови.

Частиною 1 статті 99 КАС України встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно зчастиною 2 названої статті КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Позивач подала до суду позов 30 березня 2010 року.

Як вбачається з матеріалів справи оскаржувані дії Кабінету Міністрів України щодо прийняття оскаржуваної постанови від 21 грудня 2005 року N 1258 "Про затвердження Порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов'язаних з розглядом цивільних та господарських справ, та їх розмірів" мали місце у 2005 році.

Указом Президента України від 13 грудня 1996 року N 1207 "Про опублікування актів законодавства України в інформаційному бюлетені "Офіційний вісник України" з метою оперативного і повного забезпечення правовою інформацією органів державної влади, підприємств, установ і організацій, доведення актів законодавства України до відома громадян засновано інформаційний бюлетень "Офіційний вісник України", який є щотижневим офіційним виданням, у якому публікуються, зокрема, постанови і розпорядження Кабінету Міністрів України.

Як вбачається з комп'ютерної інформаційної бази законодавства "ЛІГА", оскаржувана постанова Кабінету Міністрів України набрала чинності з дня її опублікування в Офіційному віснику України від 11 січня 2006 року N 52, а тому саме з цієї дати вважається доведеною до відома громадян, в тому числі й до відома позивача.

З урахуванням викладеного, позивачем подано позовну заяву через більш як п'ять років від часу вчинення відповідачем дій щодо видання оскаржуваного акта та видання цього акта.

Відповідно до статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Заява про поновлення строку звернення до суду не подавалась.

За вищевказаних обставин суд не вбачає підстав для поновлення пропущеного позивачем строку звернення до суду та вважає за необхідне позовну заяву залишити без розгляду.

Керуючись статтями 99, 100 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1 у справі N 2а-5194/10/2670 залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, передбачені частиною 1 статті 254 КАС України.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Києва протягом п'яти днів з дня її проголошення за правилами, встановленими статтями 185 - 187 КАС України.

 

Головуюча, суддя 

О. О. Власенкова 

Судді: 

В. П. Амельохін 

  

Н. В. Клочкова 

  

О. О. Власенкова 

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали