ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

10.03.2011 р.

N 2а-10969/10/2670

Про залишення позовної заяви без розгляду

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого  - судді Келеберди В. І., суддів - Арсірія Р. О., Баранова Д. О., при секретарі судового засідання - Віруцькій О. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Національного форуму профспілок України, Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина", Конфедерації вільних профспілок України, ОСОБА_1 до Національної комісії регулювання електроенергетики України, треті особи: Кабінет Міністрів України, Міністерство юстиції України, про визнання протиправною та скасування постанови від 13.07.2010 р. N 812, встановив:

В провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва знаходиться адміністративна справа N 2а-10969/10/2670 (Постанова N 2а-10969/10/2670) за позовом Національного форуму профспілок України, Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина", Конфедерації вільних профспілок України, ОСОБА_1 до Національної комісії з регулювання електроенергетики України, треті особи: Кабінет Міністрів України, Міністерство юстиції України, про визнання протиправною та скасування постанови від 13.07.2010 N 812.

В судовому засіданні судом поставлено на обговорення питання про доцільність залишення адміністративного позову в частині позовних вимог ОСОБА_1 і Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" без розгляду у зв'язку з їх повторною неявкою.

Представники відповідача та третіх осіб не заперечували проти залишення адміністративного позову в частині позовних вимог ОСОБА_1 і Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" без розгляду не заперечували.

10.02.2011 позивачі ОСОБА_1 і Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" явку своїх повноважених представників в судове засідання не забезпечили, хоча були належним чином повідомлені про місце, дату та час судового засідання.

10.03.2011 позивачі повторно не прибули в судове засідання без повідомлення ними про причини неприбуття, хоча були належним чином повідомлений про місце, дату та час судового засідання. Крім того, від позивачів не надходило заяв про розгляд справи за їх відсутності. Судові повістки направлялись на адреси позивачів, які вказані в позовних матеріалах. Проте судові повістки повернулись на адресу суду без доказів вручення від ОСОБА_1 у зв'язку із непроживанням за вказаною адресою, а від Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" у зв'язку із закінченням терміну зберігання. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином (ч. 11 ст. 35 КАС України).

Відповідно до ст. 40 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, зобов'язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою.

Відсутність адреси позивача унеможливлює його повідомлення та розгляд справи, що є порушенням вимог ст. 106 КАС України та самостійною підставою для залишення адміністративного позову без розгляду.

Згідно п. 4 ч. 1 ст. 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позивач повторно не прибув у судове засідання без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.

З огляду на ті обставини, що позивачі ОСОБА_1 і Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" повторно не прибули у судове засідання без поважних причин, не повідомивши про причини неприбуття, від позивачів не надходило заяв про розгляд справи за їх відсутності, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без розгляду.

Керуючись п. 4 ч. 1 ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив:

1. Залишити без розгляду позовні вимоги ОСОБА_1 і Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" у справі за позовом Національного форуму профспілок України, Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина", Конфедерації вільних профспілок України, ОСОБА_1 до Національної комісії з регулювання електроенергетики України, треті особи: Кабінет Міністрів України, Міністерство юстиції України про визнання протиправною та скасування постанови від 13.07.2010 N 812.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у строки, встановлені ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

 

Головуючий, суддя

В. І. Келеберда

Судді:

Р. О. Арсірій

 

Д. О. Баранов

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали