ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 20 січня 2012 року N VI/11-470

Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України в складі Голови Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України Висоцького В. І., секретаря Комісії Ковбасінської Г. В., членів Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України: Авраменка Г. М., Антипченка В. К., Батрина В. В., Батченка А. Н., Будько Н. Г., Большакова Є. В., Божика В. І., Коваль К. П., Комарницької О. О., Котелевської К. В., Луцюка П. С., Маргулян К. Г., Мельнікова О. А., Міщенка В. В., Павлишина Б. Я., Павлової М. А., Берещенко К. Л., Квочака С. Є., Прокопчука В. О., Ромаданової Г. Г., Сергеєвої С. А., Скотаря А. М., розглянувши у відкритому засіданні справу за скаргою Чагіна Дмитра Івановича на рішення дисциплінарної палати Київської міської кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 29 березня 2011 року про відмову у притягненні адвоката Шевченко Тетяни Андріївни, встановила:

30 квітня 2009 року до Київської міської кваліфікаційної комісії адвокатури надійшла скарга Чагіна Д. І., в якій він вказує на неналежне виконання своїх зобов'язань адвокатом Шевченко Т. А., яка не реагувала належним чином на процесуальні порушення при розгляді його кримінальної справи Святошинським районним судом міста Києва, не отримала довіреність на представництво його інтересів в адміністративному суді міста Києва.

Заяви та скарги Чагін Д. І. надсилав також до Уповноваженого Верховної ради України з прав людини, Кабінету Міністрів України, до Київської міської кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури повторно направив скаргу 27 квітня 2010 року.

2 квітня 2011 року головою дисциплінарної палати Київської міської кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Піх І. Б. було порушено відносно адвоката Шевченко Т. А. дисциплінарну справу, яку призначено до розгляду на 29 березня 2011 року.

В своєму поясненні адвокат Шевченко Т. А. вказала про те, що за призначенням в 2008 році вона захищала Чагіна Д. І. по обвинуваченню в скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу України, свої професійні обов'язки виконувала добросовісно, приймала також участь при розгляді справи в апеляційному суді міста Києва.

Угоди на участь в засіданнях адміністративного суду міста Києва з Чагіним Д. І. адвокат не укладала.

29 березня 2011 року дисциплінарна палата Київської міської кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури винесла рішення, яким відмовила в притягненні адвоката Шевченко Т. А. до дисциплінарної відповідальності, а дисциплінарну справу закрила, не встановивши підстав для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності.

Заслухавши доповідача - члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України Ромаданову Г. Г., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України вважає, що скарга Чагіна Д. І. не підлягає задоволенню у зв'язку з наступним.

Адвокат Шевченко Т. А. приймала участь у кримінальній справі по захисту Чагіна Д. І. в Святошинському районному суді міста Києва в порядку ст. 47 Кримінально-процесуального кодексу України, вирок суду адвокат оскаржила до апеляційного суду міста Києва. Адвокат Шевченко Т. А. також приймала участь в засіданні апеляційного суду міста Києва.

Доводи заявника Чагіна Д. І. щодо безвідповідального ставлення адвоката Шевченко Т. А. до своїх професійних обов'язків не знайшли свого підтвердження в ході перевірки.

Дисциплінарна палата Київської міської кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури обґрунтовано послалась на ст. 16 Закону України "Про адвокатуру", відповідно до якої адвокат може бути притягнений до дисциплінарної відповідальності у зв'язку з порушенням вимог зазначеного Закону, інших актів законодавства України, що регулюють діяльність адвокатури.

Перевіркою не встановлено вищезазначених порушень адвокатом Шевченко Т. А., отже, дисциплінарною палатою Київської міської кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури правомірно закрито дисциплінарну справу відносно адвоката.

Між тим слід відмітити, що скарга Чагіна Д. І. не розглядалась тривалий час - з 30 квітня 2009 року до 29 березня 2011 року, що призвело до численних скарг Чагіна Д. І. до різних інстанцій та до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України.

Враховуючи наведене, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України, керуючись ст. ст. 14, 16 Закону України "Про адвокатуру" та п. п. 10, 101, 20 - 231 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури, вирішила:

1. Скаргу Чагіна Дмитра Івановича - залишити без задоволення.

2. Рішення дисциплінарної палати Київської міської кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 29 березня 2011 року про відмову у притягненні адвоката Шевченко Тетяни Андріївни до дисциплінарної відповідальності, закриття дисциплінарної справи - залишити без змін.

3. Секретарю Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України про прийняте рішення повідомити заявника Чагіна Д. І.

4. Матеріали справи повернути до регіональної КДКА.

 

Голова Вищої кваліфікаційної
комісії адвокатури

В. І. Висоцький

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали