ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 16.11.2011 р. N 703

Про запобігання виникненню пожеж в екосистемах області

Із змінами і доповненнями, внесеними розпорядженням Херсонської обласної державної адміністрації від 5 грудня 2011 року N 753 (Розпорядження N 753)

На території Херсонської області зростає небезпека виникнення пожеж та їх кількості в екосистемах області. Найбільше пожеж трапляється від необережного поводження з вогнем і легкозаймистими рідинами, пустощів дітей з вогнем, неконтрольованого випалювання сухої трави на сільгоспугіддях, пустищах, уздовж доріг тощо, що призводить до загибелі людей, пожеж лісових насаджень, плавнів, торфовищ, відключень повітряних ліній електропередач надвисокої напруги, у зв'язку з чим завдаються значні матеріальні та екологічні збитки.

Аналіз виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 11 листопада 2010 року N 962 "Про забезпечення підготовки до пожежонебезпечного періоду 2011 року в екосистемах області" засвідчив, що головами районних державних адміністрацій і міськими головами міст обласного значення не вжито протягом 2011 року належних заходів по вирішенню питань щодо створення в межах відповідальної адміністративно-територіальної одиниці для реагування на пожежі та надзвичайні ситуації одиниці добровільних пожежних дружин (команд). За останні роки не створено жодного підрозділу місцевої пожежної охорони та не відновлено діяльність пожежно-сторожової охорони на сільськогосподарських об'єктах.

Таким чином, результативність виконання вимог вказаного розпорядження залишається низькою.

Враховуючи зазначене, з метою більш якісної організації виконання в області пожежно-профілактичних заходів, посилення персональної відповідальності керівників місцевих органів влади за роботу по запобіганню виникненню пожеж в екосистемах області, керуючись статтею 6, пунктом 1 частини першої статті 39, частиною першою статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Головам районних державних адміністрацій, міським головам міст обласного значення під персональну відповідальність:

1.1. Організувати роботу щодо створення до кінця І кварталу 2012 року в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці для реагування на пожежі та надзвичайні ситуації одиниці добровільних пожежних дружин (команд) та забезпечити їх діяльність у відповідності з чинним законодавством.

1.2. Вживати вичерпних заходів щодо охорони і захисту екосистем від пожеж.

1.3. Зобов'язати власників земельних ділянок, що межують з лісовими насадженнями, виконати протипожежні заходи по недопущенню виникнення лісових пожеж. Заборонити їм спалювання сухої трави та пожнивних залишків.

1.4. Постійно забезпечувати контроль за відвідування лісів населенням, в'їзду транспортних засобів та перекриття всіх позапланових в'їздів у лісові масиви.

1.5. У разі виникнення великих пожеж в екосистемах забезпечити проведення заходів щодо евакуації населення з населених пунктів, що розташовані в безпосередній близькості до можливої пожежі.

1.6. Поновити перелік пристосованої техніки та обладнання підприємств та організацій незалежно від форм власності, що залучається при виникненні пожеж.

1.7. Вжити заходів щодо активізації роботи зі створення місцевої пожежної охорони та відновлення пожежно-сторожової охорони на сільськогосподарських об'єктах, здійснювати фінансування їх діяльності у повному обсязі з місцевих бюджетів.

1.8. Поновити матеріальний резерв паливно-мастильних матеріалів для гасіння пожеж в екосистемах.

1.9. Довести до відома керівників дачних кооперативів завдання, визначене у пункті 7 цього розпорядження.

1.10. Забезпечувати залучення людських ресурсів, пристосованої техніки й обладнання установ та організацій незалежно від форм власності для гасіння пожеж в екосистемах.

2. Херсонському обласному управлінню лісового та мисливського господарства:

2.1. Забезпечувати влаштування та поновлення мінералізованих смуг, протипожежних розривів, ремонт і будівництво водоймищ, шляхів протипожежного призначення, а також їх утримання в належному стані.

2.2. Щороку в квітні з підприємствами та організаціями, які згідно з мобілізаційно-оперативними планами залучаються до гасіння лісових пожеж, організовувати та проводити практичні відпрацювання відповідних заходів.

2.3. Створити та підтримувати необхідний запас ранцевих оприскувачів, шанцевого інструменту та первинних засобів пожежогасіння.

2.4. Своєчасно до початку кожного пожежонебезпечного періоду щороку ініціювати заборону відвідування лісів населенням, в'їзду транспортних засобів та перекриття всіх позапланових в'їздів у лісові масиви.

2.5. З настанням кожного пожежонебезпечного періоду щороку забезпечувати належну організацію взаємодії та взаємоінформування між підрозділами лісомисливських господарств, МВС, МНС та місцевими органами виконавчої влади.

3. Управлінню МВС України в області вжити додаткових заходів щодо забезпечення розкриття злочинів, пов'язаних з пожежами.

4. Управлінню МНС України в області:

4.1. Забезпечувати готовність підрозділів оперативно-рятувальної служби Херсонського обласного гарнізону цивільного захисту до виконання завдань за призначенням при гасінні лісових пожеж.

4.2. Щороку у квітні організовувати проведення спільних тактичних навчань з питань організації гасіння лісових пожеж на території області.

4.3. До 20 лютого 2012 року відпрацювати плани взаємодії з усіма службами та організаціями, що залучаються до гасіння пожеж в екосистемах.

4.4. До 10 березня 2012 року провести нараду зі службами та організаціями, що залучаються до гасіння пожеж, з метою всебічного відпрацювання відповідних заходів.

5. Управлінню МНС України в області, управлінню МВС України в області, управлінню Служби безпеки України в області, прокуратури, екологічної інспекції, Головному державному управлінню охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства організувати надання допомоги особовим складом районних, міських підрозділів місцевим органам виконавчої влади в проведенні спільних рейдів та патрулювань по забезпеченню виконання законодавства з питань попередження виникнення пожеж в екосистемах.


6. Херсонській обласній організації Українського товариства мисливців та рибалок, державним, приватним і громадським користувачам мисливських угідь: (Розпорядження N 753)

(абзац перший пункту 6 у редакції розпорядження Херсонської обласної державної адміністрації від 05.12.2011 р. N 753) (Розпорядження N 753)

6.1. До 20 грудня 2011 року створити добровільні пожежні дружини (команди), забезпечити їх засобами пожежогасіння, залучити до відповідальності за виникнення пожеж в угіддях, які закріплені за цими спілками, задіювати їх членів для профілактики та гасіння пожеж в екосистемах.

6.2. До 20 грудня 2011 року про проведену роботу доповісти управлінню МНС України в області з наданням списків членів дружин (команд), номерів телефонів їх керівників.

7. Херсонському обласному управлінню лісового та мисливського господарства, районним державним адміністраціям і міськвиконкомам міст обласного значення щороку до 1 травня і 1 листопада інформувати управління МНС України в області про стан виконання завдань, визначених цим розпорядженням, для узагальнення та подальшого інформування обласної державної адміністрації.

8. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження голови обласної державної адміністрації від 11 листопада 2010 року N 962 "Про забезпечення підготовки до пожежонебезпечного періоду 2011 року в екосистемах області".

9. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Мельника М. А.

 

Голова обласної
державної адміністрації

М. М. Костяк

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали