МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 19 серпня 2011 року N 327

Про затвердження Інструкції про порядок інформаційно-аналітичного забезпечення в Міністерстві інфраструктури України при виникненні надзвичайних ситуацій в транспортно-дорожньому комплексі, сфері поштового зв'язку і туризму

З метою підвищення ефективності та оперативності інформаційно-аналітичного забезпечення Міністерства інфраструктури та Кабінету Міністрів України наказую:

1. Затвердити Інструкцію про порядок інформаційно-аналітичного забезпечення в Міністерстві інфраструктури України при виникненні надзвичайних ситуацій в транспортно-дорожньому комплексі, сфері поштового зв'язку і туризму.

2. Керівникам центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра інфраструктури України, Укрзалізниці, Держспецтрансслужби, Головавтотрансінспекції, Держфлотінспекції, ДП "Укрпошта", ВАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ", ДП "Дніпропетровський метрополітен", вищих навчальних закладів, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Мінінфраструктури:

2.1. Забезпечити неухильне виконання зазначеної Інструкції.

2.2. В двотижневий термін привести, а при необхідності розробити, власні організаційно-розпорядчі акти про порядок надання інформації про надзвичайні ситуації та взаємодії з іншими центральними органами виконавчої влади відповідно до Інструкції.

3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства транспорту та зв'язку України від 30.01.2007 N 64 "Про затвердження Інструкції про порядок інформаційно-аналітичного забезпечення в Міністерстві транспорту та зв'язку України при виникненні надзвичайних ситуацій в транспортно-дорожньому комплексі та галузі зв'язку і взаємодії з іншими центральними органами виконавчої влади".

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Корнієнка В. В.

 

В. о. Міністра

К. О. Єфименко

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства інфраструктури України
19.08.2011 N 327

ІНСТРУКЦІЯ
про порядок інформаційно-аналітичного забезпечення в Міністерстві інфраструктури України при виникненні надзвичайних ситуацій в транспортно-дорожньому комплексі, сфері поштового зв'язку і туризму

1. Інструкція про порядок інформаційно-аналітичного забезпечення в Міністерстві інфраструктури України при виникненні надзвичайних ситуацій у транспортно-дорожньому комплексі, сфері поштового зв'язку і туризму визначає порядок отримання від центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра інфраструктури України, Укрзалізниці, Держспецтрансслужби, Головавтотрансінспекції, Держфлотінспекції, ДП "Укрпошти", ПрАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ", ДП "Дніпропетровський метрополітен", вищих навчальних закладів, підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління Мінінфраструктури, оперативної і узагальненої інформації про катастрофи, аварії, аварійні та дорожньо-транспортні пригоди, нещасні випадки, пожежі, екологічні лиха, гідрометеорологічні явища, терористичні акти, акти незаконного втручання, випадки інфекційного зараження або підозри на них, інші надзвичайні ситуації (далі - НС).

2. Керівники центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра інфраструктури України, Укрзалізниці, Держспецтрансслужби, Головавтотрансінспекції, Держфлотінспекції, ДП "Укрпошта", ПрАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ", ДП "Дніпропетровський метрополітен", вищих навчальних закладів, підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління Мінінфраструктури, власними організаційно-розпорядчими актами встановлюють чіткий порядок отримання інформації про НС від підпорядкованих об'єднань, управлінь, підприємств та організацій та процедуру надання інформації про НС до Мінінфраструктури.

3. Оперативна інформація про НС направляється письмово та через засоби телефонного, факсимільного і електронного зв'язку:

3.1. Цілодобово у робочі, вихідні та святкові дні оперативному черговому Мінінфраструктури повідомлення про НС на телефон-факс 486-26-41, тел. 461-65-48 і електронну адресу: chergovi@mtu.gov.ua за підписом чергового.

3.2. Протягом доби, з моменту виникнення НС у робочі дні та у перший за вихідними (святковими) робочий день, повідомлення встановленої форми за підписом керівників центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра інфраструктури України, Укрзалізниці, Держспецтрансслужби, Головавтотрансінспекції, Держфлотінспекції, ДП "Укрпошта", ПрАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ", ДП "Дніпропетровський метрополітен", вищих навчальних закладів, підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління Мінінфраструктури, або їх заступників, надається до Департаменту безпеки Мінінфраструктури.

3.3. Інформація надається за формами, установленими відповідно до законодавства.

3.4. Оперативний черговий Мінінфраструктури забезпечує надання отриманої інформації про НС керівництву міністерства у відповідності до інструкції оперативного чергового.

4. Терміни надання інформації про НС техногенного характеру:

4.1. Про дорожньо-транспортні події (далі - ДТП) з відомчим автомобільним транспортом, а також з ліцензованим автомобільним транспортом загального призначення:

4.1.1. Негайно після отримання інформації про подію, але не пізніше 3-х годин з моменту виникнення ДТП, якщо в ДТП хоча б 1 особа загинула або 2 і більше осіб травмовано.

4.1.2. Не пізніше 6 годин після події - про всі інші ДТП.

4.2. На морському і річковому транспорті:

4.2.1. Про дуже серйозні аварії (катастрофи), серйозні аварії, серйозні інциденти з морськими, річковими і маломірними суднами - негайно після отримання інформації про подію, але не пізніше 3-х годин з моменту її виникнення.

4.2.2. Про гідродинамічні аварії, прориви гребель (дамб, шлюзів та інших гідротехнічних споруд) з утворенням хвиль прориву, проривної повені та катастрофічних затоплень - негайно після отримання інформації про подію, але не пізніше 3-х годин з моменту її виникнення.

4.2.3. Про інциденти (експлуатаційні ушкодження) на морському і річковому транспорті - не пізніше 6 годин після події.

4.3. На авіаційному транспорті:

4.3.1. Про авіаційні події - негайно після отримання інформації про подію, але не пізніше 3-х годин з моменту отримання повідомлення.

4.3.2. Про інциденти, надзвичайні події та пошкодження повітряних суден на землі - не пізніше 6 годин після отримання повідомлення.

4.4. На залізничному транспорті, метрополітені:

4.4.1. Про катастрофи, аварії та серйозні інциденти - негайно після отримання інформації про подію, але не пізніше 3-х годин з моменту виникнення НС.

4.4.2. Про випадки ДТП на залізничних переїздах, якщо в ДТП хоча б 1 особа загинула або 2 і більше осіб травмовано - негайно після отримання інформації про подію, але не пізніше 3 годин після ДТП.

4.4.3. Про всі інші випадки ДТП на залізничних переїздах - не пізніше 6 годин після скоєння ДТП.

4.4.4. Про інциденти - не пізніше 6 годин після події.

4.4.5. Про інші події щоденно станом на 07.00 за попередню добу.

4.5. В дорожньому господарстві:

4.5.1. Про випадки ДТП на автомобільних дорогах загального користування, якщо в ДТП загинуло 3 особи, або травмовано 5 і більше осіб - негайно після отримання інформації, але не пізніше 3 годин після ДТП.

4.5.2. Про всі інші випадки ДТП через недоліки в експлуатаційному утриманні автомобільних доріг загального користування - не пізніше 6 годин після скоєння ДТП.

4.6. Про випадки, що спричинили (або можуть спричинити) припинення руху автомобільного або залізничного транспорту, польотів, судноплавства на термін більше 3 годин - негайно після отримання інформації про випадок, але не пізніше 3 годин після випадку.

4.7. Про аварії та події з небезпечними вантажами - негайно після отримання інформації про подію, але не пізніше 3 годин після події.

4.8. Про пожежі на транспортних засобах та об'єктах інфраструктури транспортно-дорожнього комплексу, сфері поштового зв'язку - негайно після отримання інформації про подію, але не пізніше 3 годин після її виникнення.

5. Терміни надання інформації про НС природного характеру:

5.1. Про геологічні, метеорологічні, гідрологічні морські та прісноводні НС - негайно після отримання інформації про подію.

5.2. Про розливи нафти або нафтопродуктів об'ємом більше 1 мі та про інші екологічні лиха - негайно після отримання інформації про подію.

6. Терміни надання інформації про НС соціального характеру:

6.1. Про акти незаконного втручання, терористичні акти - негайно після отримання інформації, але не пізніше 3 годин після виявлення таких випадків.

6.2. Про нещасний випадок із смертельним наслідком, груповий нещасний випадок, випадок смерті працівника на підприємстві - негайно після отримання інформації, але не пізніше 3 годин після виявлення випадку.

6.3. Про НС з вищими посадовими особами держави, народними депутатами, керівниками центральних органів виконавчої влади, які сталися внаслідок транспортних подій, - негайно після отримання інформації про випадок, але не пізніше 3 годин після випадку.

6.4. Про НС з іноземними транспортними засобами, які здійснюють комерційні перевезення на території України, - негайно після отримання цієї інформації, але не пізніше 3 годин після події.

6.5. Про обставини, що можуть загрожувати життю, здоров'ю та безпеці туристів та інцидентів з туристами, в яких є постраждалі - негайно після отримання інформації.

7. Центральні органи виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра інфраструктури України, Держспецтрансслужби, Укрзалізниці, Головавтотрансінспекції, Держфлотінспекції, ДП "Укрпошта", ПрАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ", ДП "Дніпропетровський метрополітен", вищих навчальних закладів та підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління Мінінфраструктури, подають Департаменту безпеки наступну узагальнену інформацію:

7.1. Щомісячно до 10 числа місяця, наступного за звітним - оперативну інформацію про транспортні події за формами, які визначені у наказі Мінтрансу від 10.12.98 N 495 "Про надання Мінтрансу статистичних звітів та оперативної інформації в ІАС-Транспорт" (зі змінами, внесеними наказом Мінтрансу від 30.01.2001 N 48 "Про внесення доповнень до Переліку оперативних даних, затвердженого наказом Мінтрансу від 10.12.98 N 495") разом з копіями наказів про вжиті заходи та притягнення до відповідальності осіб, причетних до виникнення транспортних подій.

7.2. Щомісячно до 5 числа місяця, наступного за звітним, - звіти про акти незаконного втручання відповідно до вимог Типового класифікатора актів незаконного втручання в діяльність транспорту та зв'язку України від 01.06.2007 та вжиті заходи щодо їх запобігання.

7.3. Щомісячно до 10 числа місяця, наступного за звітним, - довідки про нещасні випадки із смертельним наслідком, групові нещасні випадки, випадки смерті працівника на підприємстві, випадки гострого професійного захворювання чи отруєння разом з копіями наказів про вжиті заходи та притягнення до відповідальності осіб, причетних до настання нещасних випадків.

7.4. Щомісячно до 5 числа місяця, наступного за звітним, - місячну звітність про пожежі та їх наслідки разом з копіями наказів про вжиті заходи та притягнення до відповідальності осіб, причетних до виникнення пожеж.

7.5. Протягом червня - листопада до 10 числа місяця, наступного за звітним, оперативну довідку про хід підготовки підприємств транспортно-дорожнього комплексу і поштового зв'язку до роботи в осінньо-зимовий період згідно з формами, визначеними Керівним документом "Підготовка підприємств транспортно-дорожнього комплексу України до роботи в осінньо-зимовий період. Методичні вказівки", затвердженого наказом Мінтрансу від 08.05.2001 N 288.

7.6. Щорічно в період з 15 грудня до 15 лютого щоденно до 8 години ранку оперативну інформацію про забезпечення безпеки руху та функціонування об'єктів транспортно-дорожнього комплексу, поштового зв'язку у зимовий період за формою, встановленою наказом Мінтрансу від 11.03.2005 N 185.

8. Департамент безпеки Мінінфраструктури негайно готує інформацію про катастрофи на транспорті, ДТП на відомчому або ліцензованому транспорті, в якій загинуло більш 10 осіб або травмовано більше 25 осіб, а також про аварійні події, в яких перебували або потерпіли вищі посадові особи держави, народні депутати Верховної Ради, керівники центральних органів виконавчої влади для подання Кабінету Міністрів України.

 

Директор Департаменту безпеки

Ю. Гержод

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали