МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 30 вересня 2011 року N 551

Про затвердження Інструкції щодо дій працівників та охорони Міненерговугілля України у випадку пожежі, аварії або інших надзвичайних ситуацій у приміщеннях Спеціального відділу

Відповідно до вимог пункту 186 Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.10.2003 N 1561-12, з метою запобігання витоку та втраті матеріальних носіїв інформації, що становить державну таємницю, а також дотримання порядку виклику посадових осіб, відкриття приміщень Спеціального відділу у випадку пожежі, аварії або інших надзвичайних ситуацій наказую:

1. Затвердити Інструкцію щодо дій працівників та охорони Міненерговугілля України у випадку пожежі, аварії чи інших надзвичайних ситуацій у приміщеннях Спеціального відділу (далі - Інструкція), що додається.

2. Начальнику Спеціального відділу Войтенку С. В. забезпечити неухильне дотримання працівниками Спеціального відділу правил протипожежної безпеки та цієї Інструкції.

3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

 

Міністр

Ю. Бойко

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міненерговугілля України
30.09.2011 N 551

Інструкція
щодо дій працівників та охорони Міненерговугілля України у випадку пожежі, аварії чи інших надзвичайних ситуацій у приміщеннях Спеціального відділу

1. Ця Інструкція визначає порядок виклику посадових осіб, відкриття приміщень Спеціального відділу (кімнати NN 412, 417), рятування та подальшого зберігання і охорони матеріальних носіїв секретної інформації Міністерства енергетики та вугільної промисловості України у випадку пожежі, аварії чи інших надзвичайних ситуацій, що виникли в адміністративному будинку за адресою: вул. Хрещатик, 30.

2. Інструкція є обов'язковою для виконання всіма посадовими особами центрального апарату Міністерства енергетики та вугільної промисловості України (далі - Міненерговугілля України, Міністерство) і працівниками підрозділу охорони Міністерства.

3. Відповідальність за дотримання правил протипожежної безпеки у Спеціальному відділі покладається на начальника відділу.

4. Забезпечення приміщень Спеціального відділу необхідною спеціальною тарою для рятування матеріальних носіїв секретної інформації, необхідним протипожежним інвентарем та контроль за утриманням його в справному стані, а також забезпечення виконання та контроль за дотриманням правил протипожежної безпеки у Міністерстві покладається на Адміністративно-господарський департамент.

5. У випадку спрацювання у неробочий час охоронної або протипожежної сигналізації у приміщеннях Спеціального відділу працівники охорони Міністерства негайно з'ясовують причини і повідомляють начальника Спеціального відділу за телефоном (097) 541-53-80 або його заступника - за телефоном (067) 501-70-67.

6. У випадку виникнення пожежі, аварії чи іншої надзвичайної ситуації в приміщенні Спеціального відділу працівники охорони негайно:

- викликають пожежну команду за телефоном 101,

- сповіщають керівництво Міністерства за телефонами 206-38-00, 206-33-78,

- сповіщають начальника Спеціального відділу за телефоном (097) 541-53-80,

- викликають МНС України за телефоном 247-32-11 (начальник чергової зміни МНС України),

- викликають СБ України за телефоном 256-97-98,

- вживають вичерпних заходів для ліквідації пожежі, аварії тощо.

7. Пропуск у приміщення Спеціального відділу працівників аварійно-рятувальних загонів, аварійних служб, пожежників тощо у разі надзвичайної ситуації здійснюється безперешкодно за наявності у них спеціальних перепусток, а якщо таких перепусток немає - за наявності документа, що посвідчує особу та у супроводі працівників охорони Міністерства або працівників Спеціального відділу.

8. У разі виникнення загрози знищенню матеріальних носіїв секретної інформації працівники охорони Міністерства зобов'язані відкрити приміщення Спеціального відділу (кімната N 412) і вжити заходів до порятунку документів без розкривання металевих сховищ.

Черговість порятунку документів

I черга

Кімната N 412

Металеві сейфи N 2, N 3, N 4

 

II черга

Кімната N 412

Металеві сейфи N 6, N 7, N 8

 

III черга

Кімната N 412

Металевий сейф N 5

9. Металеві сейфи, мішки або пакунки з документами Спеціального відділу виносяться у безпечне місце, де встановлюється пост охорони. Винесення документів і матеріалів Спеціального відділу за межі визначеного безпечного місця (приміщення тощо) забороняється.

10. Один із працівників Спеціального відділу разом з працівником охорони залишається біля першого евакуйованого сейфа, мішка або пакунка для охорони та приймання наступних евакуйованих документів. До місця, де зберігаються евакуйовані секретні документи, допускаються лише працівники Спеціального відділу та керівництво Міністерства.

11. Для охорони евакуйованих сейфів, мішків тощо до передачі їх на постійне місце зберігання встановлюється цілодобове чергування відповідальних працівників Спеціального відділу разом із працівниками підрозділу охорони Міністерства. Приймання сейфів, мішків і пакунків з врятованими матеріальними носіями секретної інформації під час зміни відповідальних чергових здійснюється під розпис у описі (реєстрі) із зазначенням сейфів та їх інвентарних номерів, мішків і пакунків та цілісності печаток на них.

Залишати без нагляду евакуйовані матеріальні носії секретної інформації суворо забороняється.

12. Підрозділ охорони Міністерства слідкує за тим, щоб під час ліквідації пожежі, аварії чи інших надзвичайних ситуацій та їх наслідків до приміщення Міністерства не проникли сторонні особи. У разі проникнення сторонніх осіб, які не залучені до ліквідації надзвичайної ситуації, працівники охорони затримують їх до особливих вказівок або передають до органів МВС чи СБ України.

13. Після ліквідації пожежі, аварії або іншої надзвичайної ситуації працівники охорони перевіряють усі приміщення адміністративного будинку Міністерства.

14. Після повної ліквідації наслідків пожежі, аварії або іншої надзвичайної ситуації та передачі сейфів, мішків і пакунків з врятованими матеріальними носіями секретної інформації на постійне місце зберігання працівники підрозділу охорони Міністерства повертаються до виконання своїх функціональних обов'язків.

 

Начальник Спеціального відділу

С. Войтенко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали