ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 18.02.2011 р. N 54

Про затвердження плану дій щодо стабілізації цінової ситуації на споживчому ринку області

З метою посилення контролю за формуванням і застосуванням економічно обґрунтованих цін, недопущення необґрунтованого їх зростання на основні продовольчі товари, стабілізації цінової ситуації на споживчому ринку області та соціального захисту населення, відповідно до Закону України "Про ціни і ціноутворення", доручень Президента та Уряду України з цих питань:

1. Головам райдержадміністрацій, Ніжинському, Прилуцькому, Чернігівському міським головам посилити контроль за станом цінової ситуації на підвідомчих територіях, на основі моніторингу рівня цін на соціально-значимі продовольчі товари, аналізу їх обґрунтованості, вжити вичерпних заходів щодо недопущення неконтрольованого зростання цін.

2. Затвердити план заходів щодо стабілізації цінової ситуації на споживчому ринку області на 2011 рік (додається). Інформувати головне управління економіки облдержадміністрації про їх виконання щоквартально до 5 числа місяця, наступного за звітним.

3. Визнати такими, що втратили чинність, розпорядження голови облдержадміністрації від 26.11.2007 N 436 "Про подальші дії щодо нормалізації цінової ситуації на ринку продовольства", від 12.05.2008 N 177 "Про внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації від 26.11.2007 N 436 "Про подальші дії щодо нормалізації цінової ситуації на ринку продовольства"".

4. Управлінню у справах преси та інформації облдержадміністрації забезпечити офіційне оприлюднення розпорядження на офіційному сайті обласної державної адміністрації.

5. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступників голови облдержадміністрації згідно з розподілом функціональних повноважень.

 

Голова обласної
державної адміністрації

В. М. Хоменко

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Чернігівської обласної державної адміністрації
18.02.2011 N 54

План
заходів щодо стабілізації цінової ситуації на споживчому ринку області на 2011 рік

N з/п

Найменування заходу

Відповідальні за виконання

Строк виконання

1

2

3

4

1.

Забезпечити використання облдержадміністрацією в повному обсязі повноважень та виконання завдань, визначених постановами Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року N 1548 "Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)" (із змінами і доповненнями), від 17 жовтня 2007 року N 1222 "Про затвердження Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари".

Головні управління економіки, агропромислового розвитку облдержадміністрації

Постійно

2.

Забезпечити проведення щомісячного моніторингу цін на соціально-значимі продовольчі товари.

Райдержадміністрації, виконкоми міських рад Чернігова, Ніжина, Прилук, Державна інспекція з контролю за цінами в області, головне управління економіки облдержадміністрації

Щомісячно до 5 числа

3.

Запровадити посилений контроль за формуванням та застосуванням роздрібних цін, торговельних надбавок, в першу чергу на ринку продовольчих товарів; якістю та безпечністю харчових продуктів; дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції (зловживання монопольним становищем, антиконкурентні узгоджені дії, недобросовісна конкуренція) суб'єктами господарювання, які здійснюють діяльність на споживчому ринку області, недопущенням спекуляції на ринку продовольства.

Державна інспекція з контролю за цінами в області, обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України, обласне управління у справах захисту прав споживачів, ДП "Чернігівстандартметрологія", управління МВС України в області

Постійно

4.

Здійснювати аналіз структури собівартості виробництва продовольчих товарів та спільно з підприємствами-виробниками вишукувати резерви її зниження.

Головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, суб'єкти господарювання

Постійно

5.

Здійснювати аналіз наповнення споживчого ринку області основними соціально-значимими продуктами харчування місцевих виробників за доступними цінами, запасів продовольства в необхідних обсягах.

Головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації

Постійно

6.

Забезпечити проведення регулярних ярмаркових заходів з продажу сільськогосподарської продукції та інших продуктів харчування у містах і районах області.

Головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконкоми міських рад Чернігова, Ніжина, Прилук

Протягом року

7.

Сприяти укладанню прямих договорів між місцевими виробниками продуктів харчування та суб'єктами мережевої роздрібної торгівлі щодо поставки соціально-значимих продовольчих товарів та недопущення скорочення обсягів їх виробництва та реалізації.

Головні управління агропромислового розвитку, економіки облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконкоми міських рад Чернігова, Ніжина, Прилук, суб'єкти господарювання

Постійно

8.

Забезпечити щомісячне оприлюднення середніх рівнів цін на соціально-значимі групи товарів (продуктів харчування та нафтопродуктів) у порівнянні з середніми рівнями цін по Україні на офіційному сайті облдержадміністрації.

Державна інспекція з контролю за цінами в області, головне управління економіки облдержадміністрації, управління у справах преси та інформації облдержадміністрації

Щомісячно до 5 числа

9.

Забезпечити:
постійний контроль за ціновою ситуацією, якістю та безпекою товарів, що реалізуються на ринках, а також за дотриманням суб'єктами господарювання порядку здійснення торговельної діяльності та правил торгового обслуговування населення;
проведення спільних заходів щодо стабілізації цінової ситуації та запобігання виготовленню та реалізації на споживчому ринку області неякісної, фальсифікованої та небезпечної для людей продукції (товарів).

Обласне управління у справах захисту прав споживачів, Державна інспекція з контролю за цінами в області, державна податкова адміністрація в області, головне управління ветеринарної медицини в області, обласна санітарно-епідеміологічна станція, ДП "Чернігівстандартметрологія", управління МВС України в області, райдержадміністрації, виконкоми міських рад Чернігова, Ніжина, Прилук

 

10.

Забезпечити складання та виконання графіків постачання на хлібопекарські підприємства борошна, виділеного з Аграрного фонду.

Головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, регіональне відділення Аграрного фонду

Постійно

11.

Виносити на розгляд колегій районних державних адміністрацій, сесій міських та районних рад питання щодо стабілізації цінової ситуації, забезпечення продовольчої безпеки на місцевих споживчих ринках.

Райдержадміністрації, виконкоми міських рад Чернігова, Ніжина, Прилук

Постійно

11.1.

Забезпечити формування запасів продовольчих товарів на місцевому рівні та постійну наявність у торговельній мережі основних соціально-значимих товарів в необхідних обсягах.

11.2.

Передбачати залучення коштів місцевих бюджетів для виконання регіональних програм розвитку окремих галузей сільського господарства з урахуванням особливостей регіонів.

11.3.

Створити сприятливі умови:
суб'єктам господарювання - місцевим виробникам продовольчих товарів щодо розвитку фірмової торгівлі в частині надання в оренду малих архітектурних форм на умовах пільгової орендної плати, або їх будівництва - за умови реалізації соціально значимих продовольчих товарів за доступними роздрібними цінами, в першу чергу, соціально незахищеним верствам населення;
виробникам сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки щодо створення на ринках області додаткових торгових місць на пільгових умовах в частині сплати за послуги ринків;
населенню сільської місцевості по доставці м'яса домашньої худоби для реалізації на ринках області шляхом скорочення посередницької ланки.

12.

Сприяти створенню при місцевих виконавчих комітетах органів місцевого самоврядування структурних підрозділів з питань захисту прав споживачів та надавати їм практичну та методичну допомогу.

Обласне управління у справах захисту прав споживачів, органи місцевого самоврядування

Протягом року

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали