КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 08.02.2012 р. N 42

Про затвердження плану заходів щодо профілактики вживання наркотичних засобів та психоактивних речовин не за медичним призначенням у Київській області

Відповідно до законів України "Про місцеві державні адміністрації", "Про захист населення від інфекційних хвороб", "Про затвердження Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009 - 2013 роки", "Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ", "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", "Про Загальнодержавну програму "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини" на період до 2016 року", доручення Президента України від 24.05.2011 N 1-1/968, Концепції Загальнодержавної цільової програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009 - 2013 роки, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.05.2008 N 728-р, наказів Міністерства охорони здоров'я України від 24.03.2009 N 178 "Про затвердження плану заходів на виконання рішення колегії МОЗ від 19.02.2009 "Про ефективність впровадження державної політики протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу", від 25.06.2009 N 452 "Про затвердження Плану заходів з виконання Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009 - 2013 роки" та з метою профілактики вживання наркотичних засобів та психоактивних речовин не за медичним призначенням:

1. Затвердити план заходів щодо профілактики вживання наркотичних засобів та психоактивних речовин не за медичним призначенням у Київській області (далі - План) згідно з додатком.

2. Головним управлінням, управлінням, іншим структурним підрозділам облдержадміністрації, райдержадміністраціям, міськвиконкомам (міст обласного значення):

2.1. Забезпечити безумовне виконання зазначеного Плану.

2.2. Інформувати облдержадміністрацію про хід виконання Плану через Головне управління освіти і науки щоквартально до 10 числа місяця, наступного за звітним.

3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Подашевську Т. Л.

 

Голова адміністрації

А. Й. Присяжнюк

 

Додаток
до розпорядження Київської обласної державної адміністрації
08.02.2012 N 42

ПЛАН
заходів щодо профілактики вживання наркотичних засобів та психоактивних речовин не за медичним призначенням у Київській області

1. Посилити контроль за дотриманням чіткої координації дій усіх партнерів, які працюють у сфері протидії ВІЛ/СНІДу, включаючи державний сектор, недержавні та міжнародні організації, сферу бізнесу.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми (міст обласного значення)

Постійно.

2. Забезпечити підготовку сімейних лікарів, лікарів - педіатрів з питань протидії поширенню наркоманії.

Головне управління охорони здоров'я облдержадміністрації

Протягом 2012 - 2013 років.

3. Проводити із залученням громадськості інформаційно-просвітницькі та культурно-мистецькі акції (книжкові та художні виставки, фотовиставки, конкурси, концерти, тощо), спрямовані на протидію поширенню наркоманії, психотропних речовин та прекурсорів.

Управління у справах сім'ї та молоді, головні управління охорони здоров'я, освіти і науки, облдержадміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми (міст обласного значення)

Постійно.

4. Сприяти розвитку обласного центру ресоціалізації наркозалежної молоді.

Головне управління охорони здоров'я облдержадміністрації

Постійно.

5. Сприяти підготовці соціальних працівників та волонтерів для роботи у центрах ресоціалізації наркозалежних осіб та інших установах соціального спрямування, діяльність яких пов'язана із запобіганням негативних явищ у молодіжному середовищі.

Головні управління освіти і науки, охорони здоров'я облдержадміністрації

Постійно.

6. Удосконалювати систему підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації педагогічних працівників з питань проведення просвітницької роботи щодо профілактики вживання наркотичних засобів, психоактивних речовин не за медичним призначенням.

Головне управління освіти і науки облдержадміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми (міст обласного значення)

Постійно.

7. Забезпечити проведення для дітей, учнівської та студентської молоді, їх батьків профілактичних і просвітницьких заходів щодо протидії наркоманії, пропаганди здорового способу життя, формування навичок протистояння шкідливому впливу вживання наркотичних засобів або психоактивних речовин не за медичним призначенням.

Головне управління охорони здоров'я, управління у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми (міст обласного значення)

Постійно.

8. Забезпечити співпрацю з громадськими організаціями з метою підготовки педагогічних працівників до організації інформаційно-просвітницької роботи з учнями щодо профілактики вживання наркотичних засобів не за медичним призначенням.

Головне управління освіти і науки облдержадміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми (міст обласного значення)

Постійно.

9. Організувати розроблення та видання інформаційно-просвітницьких матеріалів (буклетів, пам'яток, методичних рекомендацій) щодо формування у дітей та молоді негативного ставлення до вживання наркотичних засобів, психоактивних речовин не за медичним призначенням.

Головне управління охорони здоров'я, управління у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми (міст обласного значення)

До 1 жовтня 2012 року.

10. Забезпечити проведення семінарів для педагогічних працівників навчальних закладів з питань вживання наркотичних засобів, психоактивних речовин не за медичним призначенням серед учнівської та студентської молоді.

Головні управління охорони здоров'я, освіти і науки, управління у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації

Постійно.

11. Організувати у бібліотеках навчальних закладів постійні тематичні виставки просвітницької і методичної літератури "За здоровий спосіб життя", інформаційні стенди з матеріалами про шкідливість вживання наркотичних засобів, психоактивних речовин не за медичним призначенням.

Головне управління освіти і науки облдержадміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми (міст обласного значення)

Постійно.

12. З метою поширення інформації про шкідливість наркотичних і психотропних речовин серед учнівської та студентської молоді проводити рейди "Навчальний заклад - територія, вільна від тютюну, наркотиків".

Управління у справах сім'ї та молоді, Головне управління освіти і науки облдержадміністрації

Постійно.

13. Проводити анонімні анкетування учнів та студентів навчальних закладів з метою дослідження проблем наркоманії, рівня латентності незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, прекурсорів і сильнодіючих лікарських засобів.

Головні управління охорони здоров'я, освіти і науки, управління у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації

1 раз на рік.

14. Створити на базі Комунального закладу Київської обласної ради "Обласне психіатрично-наркологічне медичне об'єднання" комп'ютеризовану базу даних про споживачів наркотичних засобів та психотропних речовин, які перебувають на обліку у наркологічних установах області.

Головне управління охорони здоров'я облдержадміністрації

До травня 2012 року.

15. Забезпечити систематичний контроль обігу наркотичних, психотропних сильнодіючих лікарських засобів в установах охорони здоров'я відповідно до норм, визначених законодавством.

Головне управління охорони здоров'я облдержадміністрації

Постійно.

16. Забезпечити координацію діяльності управлінь та служб Київської облдержадміністрації щодо проведення семінарів зі співробітниками територіальних підрозділів Головного управління МВС України в Київській області, працівниками системи освіти, лікарями загальної медичної мережі з питань виявлення на ранніх етапах споживачів наркотичних засобів серед молоді.

Головні управління охорони здоров'я, освіти і науки облдержадміністрації, Головне управління МВС України в Київській області

Постійно

17. Продовжити проведення профілактичних медичних оглядів учнів та студентів навчальних закладів з метою виявлення споживачів наркотиків та психотропних речовин.

Головні управління охорони здоров'я, освіти і науки облдержадміністрації

Постійно

18. Забезпечити регулярне висвітлення в засобах масової інформації питань попередження наркотичної залежності, лікування та реабілітації хворих на наркоманію, соціальних наслідків вживання наркотиків.

Головні управління охорони здоров'я, освіти і науки, управління інформації та зв'язків з громадськістю облдержадміністрації

Постійно.

 

Заступник голови -
керівник апарату адміністрації

А. С. Спаський

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали