ОДЕСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 17.03.2010 р. N 116/А-2010

Про затвердження плану заходів з протидії проявам ксенофобії, расової та етнічної дискримінації на території Одеської області на 2010 - 2012 роки

Відповідно до ст. ст. 22, 25 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2010 року N 11273/110/1-08, з метою запобігання проявам ксенофобії, расової та етнічної дискримінації на території Одеської області:

1. Затвердити план заходів з протидії проявам ксенофобії, расової та етнічної дискримінації на території Одеської області на 2010 - 2012 роки (додається).

2. Структурним підрозділам облдержадміністрації, причетним до виконання плану заходів, райдержадміністраціям надавати інформацію про хід його реалізації управлінню у справах національностей та релігій Одеської обласної державної адміністрації щоквартально до 25 числа звітного місяця.

3. Управлінню у справах національностей та релігій Одеської обласної державної адміністрації (Різникова Я. О.) узагальнювати надані матеріали та щоквартально до 5 числа місяця, наступного за звітним кварталом, інформувати обласну державну адміністрацію.

4. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови - керівника апарату обласної державної адміністрації.

 

Голова
обласної державної адміністрації

М. Д. Сердюк

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Одеської обласної державної адміністрації
17.03.2010 N 116/А-2010

ПЛАН
заходів з протидії проявам ксенофобії, расової та етнічної дискримінації на території Одеської області на 2010 - 2012 роки

1. Сприяти налагодженню співробітництва з міжнародними організаціями, фондами, спілками та правоохоронними органами інших держав, діяльність яких пов'язана або направлена на протидію різним формам націоналізму, ксенофобії, расової та етнічної дискримінації.

2010 - 2012 роки

Головне управління зовнішньоекономічної діяльності та європейської інтеграції; управління у справах національностей та релігій; управління взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату облдержадміністрації

2. Проводити інформаційно-просвітницьку та попереджувально-профілактичну роботу для запобігання поширенню ксенофобських і расистських проявів серед дітей, учнівської, студентської молоді.

2010 - 2012 роки

Управління облдержадміністрації: у справах сім'ї та молоді; освіти і наукової діяльності; у справах національностей та релігій

3. Проводити тренінги для молодіжних лідерів громадських організацій національних меншин на тему: "Толерантність в полікультурному суспільстві" з метою підвищення рівня обізнаності молоді з питань боротьби з ксенофобією та расизмом.

2010, 2012 роки

Управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації

4. Проводити консультації з главами церков і релігійних організацій щодо забезпечення роботи з віруючими, спрямованої на виховання толерантного світогляду.

2010 - 2012 роки

Управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації

5. Провести "круглий стіл" спільно з представниками правоохоронних органів та лідерами національних меншин Одещини з метою узгодження комплексу профілактичних заходів, спрямованих на запобігання конфліктним ситуаціям та виявлення осіб, схильних до вчинення злочинів на расовому та етнічному ґрунті щодо іноземців та осіб без громадянства.

2010 рік

Управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації, управління взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату облдержадміністрації

6. Посилити взаємодію з управлінням Служби безпеки України в Одеській області, Головним управлінням МВС України в Одеській області щодо попередження протиправних дій, пов'язаних з проявами вандалізму, які містять ознаки приниження національної честі та гідності або образи почуттів громадян у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями.

2010 - 2012 роки

Управління взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату облдержадміністрації

7. Посилити взаємодію з управлінням Служби безпеки України в Одеській області, Головним управлінням МВС України в Одеській області щодо оперативного реагування та протидії спробам активізації руху радикально налаштованих молодіжних організацій та угрупувань з метою недопущення проявів ксенофобії, расової та етнічної дискримінації.

2010 - 2012 роки

Управління взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату облдержадміністрації

8. Сприяти залученню молоді різних національностей до пошуку та упорядкування місць масових поховань представників національних меншин, які загинули під час воєн, голодомору, депортацій.

2010 рік

Управління облдержадміністрації: освіти і наукової діяльності, у справах національностей та релігій

9. Організовувати книжкові виставки на тему: "Расизм та ксенофобія в Україні - нові виклики правам людини", "Ксенофобія: яка вона є?", "Ксенофобія: свій або чужий", "Бридка репутація ксенофобії", "круглі столи" на тему: "Ксенофобія: погляд історика та правознавця", "Молодіжне питання: толерантність чи ксенофобія?"; читання на тему: "Ксенофобія чи толерантність: шляхи розвитку громадянського суспільства"; провести години спілкування на тему: "Духовність проти ксенофобії", "Щеплення від ксенофобії: проблеми формування вільної, толерантної особистості"; огляди літератури та преси на тему: "Может ли другой стать другом?" з метою проведення в обласних бібліотеках інформаційно-просвітницької роботи з протидії проявам ксенофобії, расової та етнічної дискримінації, популяризації історії, культури та літератури національних спільнот.

2010 - 2012 роки

Управління культури і туризму облдержадміністрації

10. Забезпечити створення умов для збереження та розвитку культур національних меншин, що мешкають на теренах Одещини, шляхом підтримки діяльності мережі закладів культури; поповнення книжкових фондів бібліотек літературою мовами національних меншин; сприяння участі національних колективів художньої самодіяльності різних жанрів у фольклорних святах, мистецьких акціях, районних конкурсах "Бессарабський вінок", "Трифон Зарізан", "Мерцішор", "Баба Марта"; збереження існуючих та створення нових музейних фольклорно-етнографічних кімнат.

2010 рік

Управління облдержадміністрації: культури і туризму, у справах національностей та релігій

11. Проводити обласні фестивалі російської культури "Русский сувенир".

2010 - 2012 роки

Управління культури і туризму облдержадміністрації, районні державні адміністрації

12. Сприяти проведенню обласного поліетнічного фестивалю "Дивокрай".

2010, 2012 роки

Управління облдержадміністрації: культури і туризму; у справах національностей та релігій; районні державні адміністрації

13. Здійснити дослідження наукових тем "Єврейські літератори другої половини XIX ст. - початку XX ст." та "Греки в Одесі".

2010 рік

Управління культури і туризму облдержадміністрації

14. Сприяти інформаційному наповненню спеціальних тематичних теле- та радіопередач, спрямованих на протидію проявам ксенофобії, расової та етнічної дискримінації.

2010 - 2012 роки

Управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації

15. Сприяти проведенню днів рідної мови, конкурсів та олімпіад на краще знання мов національних меншин, історичних читань.

2010 - 2012 роки

Управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації

16. Провести у національних школах недільного типу заходи, присвячені Дню толерантності.

16 листопада щороку

Управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації

17. Організовувати та проводити регіональні конкурси малюнків "Ми - разом!", присвячені формуванню толерантності, попередженню проявів ксенофобії, расової та етнічної дискримінації на території Одеської області.

2010 - 2012 роки

Управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації

18. Проводити обласний конкурс на тему: "Мій рід - моя родина - мій народ" серед сімей членів національно-культурних товариств з метою подальшого формування міжнаціональної злагоди в регіоні.

2011 - 2012 роки

Управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації

19. Організувати науково-практичну конференцію на тему: "Діалог мов, культур та цивілізацій".

2012 рік

Управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації

20. Проводити до Дня толерантності молодіжні флешмоби з метою популяризації серед молоді ідей толерантного ставлення до представників різних національностей.

2010 - 2012 роки

Управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали