МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 28 березня 2012 року N 186

Про затвердження Положення про парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Парк Партизанської слави"

Відповідно до статті 5 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" наказую:

1. Затвердити Положення про парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Парк Партизанської слави", що додається.

2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Вільдмана І. Л.

 

Міністр

М. В. Злочевський

 

Додаток

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПАРК-ПАМ'ЯТКУ САДОВО-ПАРКОВОГО МИСТЕЦТВА ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ "ПАРК ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ"

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва "Парк Партизанської слави" (далі - Парк-пам'ятка) створено постановою колегії Державного комітету УРСР від 17.08.83 N 37 "Про затвердження нових парків-пам'яток садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення".

1.2. Парк-пам'ятка входить до складу природно-заповідного фонду України і охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання.

1.3. Парк-пам'ятка загальною площею 7 гектарів розташований на території Зарічанського лісництва в кв. 24, вид. 1 Державного підприємства "Делятинське лісове господарство" (далі - Землекористувач) Надвірнянського району Івано-Франківської області.

1.4. Землекористувач на території Парку-пам'ятки у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України "Про природно-заповідний фонд України", іншими законодавчими і нормативно-правовими актами та цим Положенням, забезпечує і несе відповідальність за належний стан території Парку-пам'ятки та додержання встановленого режиму території.

1.5. Межі Парку-пам'ятки встановлюються в натурі, оформляються відповідними знаками та інформаційними матеріалами, наносяться на планово-картографічні матеріали територіальних органів Держземагентства та Землекористувача, відображаються у відповідних формах статистичної звітності з кількісного обліку земель (форма N 6-зем) та землевпорядній документації, обов'язково враховуються при реконструкції та розвитку прилеглих територій.

1.6. Адреса Землекористувача: 78442, Івано-Франківська обл., Надвірнянський район, смт Делятин, вул. 16 липня, 11.

2. МЕТА СТВОРЕННЯ І ЗАВДАННЯ

2.1. Парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Парк Партизанської слави" створено з метою збереження меморіального парку, який увічнює подвиг С. Ковпака. Дендрологічну основу парку складають: сосна кедрова європейська, дуб червоний, горіх чорний, туя західна, липа дрібнолиста, ялівець козачий, смерека срібляста та інші. У трав'яному покриві зустрічаються види рослин, занесені до Червоної книги України (любка дволиста, билинець комариний, пальчатокорінник плямистий).

2.2. Основними завданнями Парку-пам'ятки є створення умов для збереження та раціонального використання природних ресурсів в естетичних, виховних, природоохоронних та оздоровчих цілях.

3. РЕЖИМ ТЕРИТОРІЇ ТА ОХОРОНА

3.1. Відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" на території Парку-пам'ятки забороняється діяльність, що суперечить меті та завданням Парку-пам'ятки, передбаченим цим Положенням, і загрожує збереженню природного комплексу, у тому числі:

знищення, пошкодження та зміна видового складу рослинного покриву, в тому числі випалювання сухої рослинності, заліснення та залуження;

збір рідкісних та занесених до Червоної книги України видів рослин, їх квітів та плодів;

знищення та відлови усіх видів тварин, розорення їхніх гнізд, нір, інших сховищ та жител, збір яєць та пуху, інші види діяльності, що можуть призвести до погіршення кормової бази тварин на території Парку-пам'ятки;

мисливство;

будівництво споруд, що можуть вплинути на зміну характеру місцевості ландшафту і спричинити збитки;

використання земельних ділянок не за цільовим призначенням;

випас та прогін худоби;

будь-яке засмічення та забруднення території;

застосування хімічних засобів боротьби з шкідниками та хворобами рослин і лісу без відповідного наукового обґрунтування та погодження Мінприроди;

геологорозвідувальні роботи, добування корисних копалин, порушення ґрунтового та рослинного покриву;

проїзд усіх видів транспорту поза дорогами загального користування, за винятком службового транспорту Землекористувача, протипожежної техніки;

знищення або пошкодження інформаційно-охоронних, межових знаків та інформаційних щитів.

3.2. На території Парку-пам'ятки дозволяється у встановленому порядку:

догляд за насадженнями, включаючи санітарні рубки, рубки реконструкції та догляду з підсадкою дерев і чагарників ідентичного видового складу, замість загиблих, вжиття заходів щодо запобігання самосіву, збереження композицій із дерев, чагарників і квітів, трав'яних газонів;

використання її в оздоровчих, рекреаційних та освітньо-виховних цілях, здійснення господарської діяльності, проведення науково-дослідних робіт з додержанням встановленого цим Положенням режиму території;

регулювання чисельності окремих видів диких тварин, які завдають значної шкоди природному комплексу, що охороняється;

проведення заходів щодо збереження і відтворення природних комплексів та об'єктів Парку-пам'ятки.

3.3. Спеціальне використання природних ресурсів у межах території Парку-пам'ятки здійснюється на підставі дозволів, виданих уповноваженими на те органами державної влади, в порядку, передбаченому законодавством, у межах лімітів, установлених Мінприроди.

3.4. Парк-пам'ятка охороняється Землекористувачем і утримується на його кошти.

3.5. На Землекористувача оформляється охоронне зобов'язання щодо додержання режиму Парку-пам'ятки.

3.6. Державний контроль за додержанням режиму території Парку-пам'ятки здійснюється Державною екологічною інспекцією України.

4. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА

4.1. Порушення природоохоронного законодавства України у межах Парку-пам'ятки тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільну або кримінальну відповідальність згідно із законодавством України.

5. ЗМІНА МЕЖ, КАТЕГОРІЇ ТА СКАСУВАННЯ СТАТУСУ

5.1. Зміна меж, категорії та скасування статусу Парку-пам'ятки проводяться відповідно до природоохоронного законодавства України.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали