МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 15 лютого 2012 року N 67

Про затвердження Положення про загальнозоологічний заказник загальнодержавного значення "Казява" у новій редакції

Відповідно до статті 5 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" наказую:

1. Затвердити Положення про загальнозоологічний заказник загальнодержавного значення "Казява" у новій редакції, що додається.

2. Вважати таким, що втратило чинність, Положення про загальнозоологічний заказник загальнодержавного значення "Казява", затверджене наказом Мінприроди від 13.08.2003 N 177-ДС.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Вільдмана І. Л.

 

Міністр

М. В. Злочевський

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства екології та природних ресурсів України
15.02.2012 N 67

ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ЗАГАЛЬНОЗООЛОГІЧНИЙ ЗАКАЗНИК ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ "КАЗЯВА"

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Загальнозоологічний заказник загальнодержавного значення "Казява" (далі - Заказник) площею 1633 гектара створений постановою Ради Міністрів Української РСР від 25.02.80 N 132 "Про доповнення переліку державних заказників Української РСР". Навколо нього, рішенням Житомирського облвиконкому від 08.07.83 N 317, утворено охоронну зону площею 1667 гектарів.

Згідно з рішенням Житомирського облвиконкому від 07.03.91 N 68 "Про підсумки інвентаризації мережі природно-заповідного фонду та доповнення переліку державних заказників" площа Заказника становить 1859 гектарів, площа охоронної зони - 2161 гектар.

1.2. Заказник входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення й використання.

1.3. Заказник розташований на території Житомирської області у Новоград-Волинському районі в кварталах 11 - 13, 17 - 22, 27 - 31, 35, 36 Броницького лісництва ДП "Городницьке лісове господарство" (далі - Землекористувач).

1.4. Територія, якій надано статус Заказника, не вилучається з користування Землекористувача, який здійснює в його межах свою діяльність згідно з цим Положенням.

1.5. Землекористувач на території Заказника в своїй діяльності керується Конституцією України, законами України "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про природно-заповідний фонд України", іншими законодавчими і нормативно-правовими актами та цим Положенням, забезпечує і несе відповідальність за належний стан та додержання встановленого режиму території Заказника.

1.6. Межі Заказника встановлюються в натурі, оформляються відповідними знаками та інформаційними матеріалами, наносяться на планово-картографічні матеріали лісовпорядкування з детальною характеристикою в таксаційних описах, територіальних органів Держземагентства та Землекористувача, відображаються у відповідних формах статистичної звітності з кількісного обліку земель (форма N 6-зем) та землевпорядній документації, обов'язково враховуються при реконструкції та розвитку прилеглих територій.

1.7. Поштова адреса Землекористувача: 11714, Житомирська область, Новоград-Волинський район, смт Городниця, вул. 13-річчя Жовтня, 5.

2. МЕТА СТВОРЕННЯ ТА ЗАВДАННЯ

2.1. Заказник створений з метою охорони та збереження одного з найбільших в області місць оселення бобрів, ондатри, токовищ глухарів і тетеруків, а також болотного масиву як місця зростання багатьох видів рослин (чорниці, журавлини тощо).

2.2. Основними завданнями Заказника є:

створення умов для збереження в природному стані цінних місць оселення багатьох видів диких тварин, в якому зустрічаються як загальнопоширені види диких тварин, так і рідкісні та занесені до Червоної книги України;

охорона та збереження у природному стані болотного масиву, як місця зростання багатьох видів рослин (чорниця, журавлина);

підтримка загального екологічного балансу в регіоні;

поширення еколого-освітніх знань тощо.

3. РЕЖИМ ТЕРИТОРІЇ

3.1. Відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" на території Заказника забороняється будь-яка діяльність, що суперечить меті та завданням Заказника, передбаченим цим Положенням, і загрожує збереженню природного комплексу, у тому числі:

турбування, знищення й відлов усіх видів тварин, пошкодження їх гнізд, нір, інших сховищ і жител, збір пуху та яєць;

рибальство;

діяльність, що може вплинути на погіршення кормової бази диких тварин;

мисливство, знаходження на території Заказника з усіма видами вогнепальної зброї (крім осіб, що відносяться до служби охорони), знаряддями лову тварин та недозволеними до використання знаряддями лову риби;

меліоративні чи будь-які інші роботи, що можуть призвести до зміни гідрологічного режиму території Заказника;

порушення природного стану водойм;

забір води в межах Заказника для потреб промислових, сільськогосподарських підприємств, комунальних потреб, обводнення, зрошення;

будь-яке засмічення, забруднення території Заказника;

пошкодження, заготівля та знищення усіх видів рослинності;

передача у господарське використання окремих земельних ділянок заповідного об'єкта;

надання земельних ділянок під забудову;

будь-яке будівництво споруд, шляхів, лінійних та інших об'єктів транспорту і зв'язку, не пов'язаних з охороною території Заказника;

розвідувальні, підривні роботи, розробка усіх видів корисних копалин, будь-яке порушення ґрунтового покриву;

розорювання земель, за винятком заходів з обмеження розповсюдження лісових пожеж;

проведення рубок головного користування та прохідних рубок;

заготівля живиці, деревних соків, другорядних лісових матеріалів (пнів, лубу, кори, деревної зелені тощо);

збір рідкісних і занесених до Червоної книги України видів рослин, їх квітів і плодів;

інтродукція нових видів рослин і тварин без відповідних, узгоджених у встановленому порядку, наукових обґрунтувань та погоджень Мінприроди;

знищення та пошкодження окремих дерев, чагарників, водної й трав'янистої рослинності;

сінокосіння;

знищення та суттєва зміна видового складу рослинного покриву, в тому числі розорювання, заліснення, залуження ділянок (без відповідних обґрунтувань наукових закладів);

прогін худоби через територію Заказника, влаштовування пасовищ для худоби та пташників;

використання мінеральних добрив;

зберігання на території Заказника усіх видів отрутохімікатів;

проїзд усіх видів транспорту поза дорогами загального користування, за винятком технологічного і службового транспорту Землекористувача;

організація таборів, місць відпочинку, стоянок автотранспорту, розведення багать;

інші види робіт, що можуть призвести до порушення природних зв'язків і ходу природних процесів, втрати наукової, естетичної цінності природного комплексу, що охороняється.

3.2. На території Заказника дозволяється у встановленому порядку:

використання її в оздоровчих, рекреаційних та освітньо-виховних цілях, проведення науково-дослідних робіт, обмежена господарська діяльність з додержанням встановленого цим Положенням режиму території;

проведення заходів з обмеження розповсюдження лісових пожеж;

збереження і відтворення природних комплексів та об'єктів Заказника.

3.3. Спеціальне використання природних ресурсів у межах території Заказника здійснюється на підставі дозволів, виданих уповноваженими на те органами державної влади, в порядку передбаченому законодавством, у межах лімітів, установлених Мінприроди.

3.4. Забезпечення режиму охорони території земельних ділянок у межах Заказника здійснюється Землекористувачем.

3.5. На Землекористувача у межах Заказника оформляється охоронне зобов'язання щодо додержання встановленого режиму території.

3.6. Режим охорони території Заказника враховується при розробці регіональних та інших планів, проектів будівництва, схем з розвитку, землевпорядкуванні тощо.

3.7. Державний контроль за додержанням режиму території Заказника здійснюється Державною екологічною інспекцією України.

3.8. Громадський контроль за додержанням режиму охорони території Заказника здійснюється громадськими інспекторами з охорони довкілля.

4. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА

4.1. Порушення природоохоронного законодавства України у межах Заказника тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільну або кримінальну відповідальність згідно із законодавством України.

5. ЗМІНА МЕЖ, КАТЕГОРІЇ ТА СКАСУВАННЯ СТАТУСУ

5.1. Зміна меж, категорії та скасування статусу Заказника проводяться відповідно до природоохоронного законодавства України.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали