МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 4 липня 2011 року N 251

Про затвердження Положення про здійснення закордонних відряджень працівників Міністерства енергетики та вугільної промисловості України

На виконання вимог Законів України "Про державну таємницю", "Про міжнародні договори України", Указу Президента України від 18.09.96 N 841/96 "Про заходи щодо вдосконалення координації діяльності органів виконавчої влади у сфері зовнішніх зносин" (зі змінами, внесеними згідно з Указом Президента від 22.08.2005 N 1188/2005), постанови Кабінету Міністрів України від 27.11.98 N 1893 "Про затвердження Інструкції про порядок обліку, зберігання і використання документів, справ, видань та інших матеріальних носіїв інформації, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави" наказую:

1. Затвердити Положення про здійснення закордонних відряджень працівників Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, що додається.

2. Працівникам апарату Міненерговугілля неухильно дотримуватись виконання вимог Положення про здійснення закордонних відряджень працівників Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

3. Департаменту з питань євроінтеграції та міжнародного співробітництва (Бойцун Н. Є.) забезпечити ведення журналу реєстрації наказів про закордонні відрядження.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Макуху В. О.

 

Міністр

Ю. Бойко

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства енергетики та вугільної промисловості України
04.07.2011 N 251

Положення
про здійснення закордонних відряджень працівників Міністерства енергетики та вугільної промисловості України

1. Загальні положення

1.1. Це Положення визначає порядок здійснення підготовки та оформлення закордонних відряджень працівників Міністерства енергетики та вугільної промисловості України (далі - Міненерговугілля) відповідно до Закону України "Про міжнародні договори України", Указу Президента України від 18 вересня 1996 р. N 841 "Про заходи щодо вдосконалення координації діяльності органів виконавчої влади у сфері зовнішніх зносин".

1.2. Департамент з питань євроінтеграції та міжнародного співробітництва здійснює загальну координацію зовнішньоекономічної та міжнародної діяльності, в тому числі відряджень працівників Міністерства енергетики та вугільної промисловості України за кордон для участі у заходах міжнародного характеру.

1.3. До заходів міжнародного характеру, незалежно від місця їх проведення та джерел фінансування (далі - заходи), належать:

- міжнародні консультації та переговори, у тому числі з дипломатичними представництвами іноземних держав та представництвами міжнародних організацій, акредитованими в Україні;

- заходи, пов'язані з підготовкою до укладення міжнародних договорів України;

- міжнародні конференції, семінари, сесії органів міжнародних організацій, засідання спільних міжурядових комісій з питань співробітництва та інших спільних органів;

- участь у навчальних процесах за кордоном державних службовців України, які відряджаються органом державної влади;

- інші заходи, пов'язані із здійсненням зовнішніх зносин, що передбачають закордонні відрядження представників органів виконавчої влади України чи візити іноземних офіційних делегацій в Україну.

1.4. Закордонні відрядження працівників Міненерговугілля здійснюються лише за погодженням Міністра або заступника Міністра - керівника апарату (наказ про відрядження).

2. Організація відрядження

Для оформлення закордонного відрядження

2.1. У разі отримання запрошення щодо участі у міжнародних заходах за кордоном або доручення Кабінету Міністрів України готується доповідна записка на ім'я Міністра або заступника Міністра - керівника апарату про надання дозволу на здійснення закордонного відрядження. Якщо поїздка фінансується за рахунок бюджетних коштів, до доповідної записки додається кошторис витрат на відрядження.

2.2. Кошторис на відрядження готується Департаментом, який відповідає за підготовку та оформлення відрядження (зразок додається), відповідно до норм постанови КМУ від 2 лютого 2011 р. N 98 "Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та органами, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів" (Постанова N 98).

2.3. У разі прийняття рішення Міністром або заступником Міністра - керівником апарату (резолюція на доповідній записці) щодо доцільності участі працівників Міненерговугілля у заходах міжнародного характеру особа, яка відряджається, або Департамент, який відповідає за підготовку та оформлення відрядження, готує директиви/технічне завдання про закордонне відрядження, яке містить:

- підставу (запрошення з боку сторони, що приймає, доручення КМУ тощо).

- мету відрядження, термін перебування за кордоном та місце проведення заходу.

- інформацію стосовно джерел фінансування особи, що відряджається.

- завдання на відрядження, яке містить коло питань, які мають обговорюватись під час відрядження, проекти документів, які мають підписуватись та інше.

- очікуваний результат (підписані документи, досягнуті домовленості).

2.4. Технічне завдання/директиви в термін за 15 робочих днів надається до Міністерства закордонних справ України для погодження.

Після погодження з МЗС, технічне завдання/директиви затверджуються Міністром або його заступником.

2.5. Директиви, вказівки чи технічні завдання не оформлюються у разі здійснення працівниками Міненерговугілля контактів протокольного чи робочого характеру (протокольні зустрічі, телефонні розмови, листування тощо) з представниками іноземних держав. У таких випадках у встановленому порядку здійснюється інформування відповідних органів державної влади, зокрема МЗС, про зазначені контакти.

2.6. Відповідальність за підготовку та оформлення відрядження Міністра або заступника Міністра покладається на Департамент, за компетенцією якого здійснюється відрядження.

2.7. У разі відрядження Міністра, заступника Міністра або особи, яка відряджається за рахунок бюджетних коштів, в термін за п'ять робочих днів особа, яка відряджається, або Департамент, який відповідає за підготовку та оформлення відрядження, надсилає до КМУ лист стосовно дозволу на відрядження, до якого додається:

- оригінал технічного завдання, погодженого з МЗС України;

- кошторис (у разі відрядження за рахунок бюджетних коштів);

- запрошення з боку сторони, що приймає.

2.8. У разі відрядження працівників Міненерговугілля до країн СНД особа, яка відряджається, або Адміністративно-господарський департамент готує посвідчення на відрядження, яке затверджується Міністром або заступником Міністра - керівником апарату.

2.9. Посадові особи апарату Міністерства, які відряджаються за кордон, за 5 днів до відрядження готують і надають службову записку до Департаменту з питань євроінтеграції та міжнародного співробітництва і додають до неї погоджене з МЗС директиви/технічне завдання на відрядження та, у разі необхідності, дозвіл КМУ.

2.10. Департамент з питань євроінтеграції та міжнародного співробітництва готує наказ про відрядження (зразок наказу на відрядження додається), підписаний Міністром енергетики та вугільної промисловості України, та реєструє його в журналі реєстрації наказів про відрядження. Оригінал наказу про відрядження зберігається в Департаменті з питань євроінтеграції та міжнародного співробітництва та його копії надаються до Адміністративно-господарського департаменту, Спеціального відділу та департаментів, зазначених в листі погодження наказу.

2.11. Якщо відрядження здійснюється за рахунок бюджетних коштів та узгоджується з КМУ, готується кошторис на відрядження (зразок додається) відповідно до норм постанови КМУ від 23 квітня 1999 р. N 663 "Про норми відшкодувань витрат на відрядження в межах України та за кордоном", додається до листа на КМУ.

2.12. Особа, яка відряджається, у разі необхідності особисто здійснює бронювання готелю, квитків, оформлення закордонних паспортів та в'їзних віз до країни відрядження.

2.13. У разі відрядження Міністра або заступника Міністра здійснення заходів щодо інформування про відрядження МЗС України/Посольство України в країні відрядження, бронювання готелю, квитків, користування залом офіційних делегацій, оформлення закордонних паспортів та в'їзних віз до країни відрядження покладається на Департамент, за компетенцією якого здійснюється відрядження, Департамент з питань євроінтеграції та міжнародного співробітництва та Управління забезпечення діяльності Міністра.

2.14. Після завершення відрядження особою, що відряджалась, у десятиденний термін готується звіт про відрядження, який надається до Міністерства закордонних справ України, та його копії - до Департаменту з питань євроінтеграції та міжнародного співробітництва та Спеціального відділу Міненерговугілля. У разі погодження відрядження з КМУ у десятиденний термін готується та надається звіт до КМУ та МЗС України, а його копії - до Департаменту з питань євроінтеграції та міжнародного співробітництва та Спеціального відділу Міненерговугілля.

2.15. Якщо відрядження здійснюється за рахунок бюджетних коштів особа, яка відряджалась, готує фінансовий звіт відповідно до Інструкції про службові відрядження в межах України від 13 березня 1998 року N 59 "Про затвердження Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон" та надає його протягом трьох робочих днів до Адміністративно-господарського департаменту Міненерговугілля. У разі погодження відрядження з КМУ фінансовий звіт надається до КМУ.

2.16. Департамент з питань євроінтеграції та міжнародного співробітництва надає всі необхідні консультації щодо службових відряджень.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали