ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА
Тринадцята сесія

РІШЕННЯ

від 14.12.2011 р. N 17

Про затвердження Порядку нарахування та розподілу плати за оренду нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) міської комунальної власності та втрату чинності рішень сесії міської ради

Розглянувши пропозицію виконавчого комітету, з метою впорядкування орендних відносин та створення організаційно-економічного механізму нарахування та розподілу плати за оренду нерухомого майна міської комунальної власності, керуючись ст. 19 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", постановою КМ України від 04.10.95 р. N 786 "Про Методику розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу", Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", міська рада вирішила:

1. Затвердити Порядок нарахування та розподілу плати за оренду нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) міської комунальної власності (згідно з додатком).

2. Вважати такими, що втратили чинність, п. п. 1, 2 рішення вісімнадцятої сесії Хмельницької міської ради від 28.05.2008 р. N 25 "Про затвердження Порядку нарахування та використання плати за оренду нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) міської комунальної власності", рішення двадцять четвертої сесії Хмельницької міської ради від 08.04.2009 р. N 65 "Про внесення змін в рішення вісімнадцятої сесії міської ради N 25 від 28.05.2008 р. "Про затвердження Порядку нарахування та використання плати за оренду нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) міської комунальної власності".

3. Це рішення набуває чинності з 1 січня 2012 р.

4. Відповідальність за виконання рішення покласти на заступника міського голови І. Ковальчук та управління комунального майна.

5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань приватизації та використання майна територіальної громади міста.

 

Міський голова

С. Мельник

 

Додаток
до рішення Хмельницької міської ради
14.12.2011 N 17

ПОРЯДОК
нарахування та розподілу плати за оренду нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) міської комунальної власності

1. Цей Порядок розроблено відповідно до чинного законодавства з метою створення єдиного організаційно-економічного механізму справляння плати за оренду нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень), яке належить до міської комунальної власності, і направлений забезпечити підвищення ефективності використання комунального майна.

2. Порядок визначає процедуру нарахування та розподілу орендної плати за користування нерухомим майном (будівлями, спорудами, приміщеннями), що належить до міської комунальної власності.

3. Орендодавцем нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) міської комунальної власності є управління комунального майна.

4. Отримувачами коштів за оренду нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) міської комунальної власності є підприємства, установи, організації міської комунальної власності, на балансі яких перебуває нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення) міської комунальної власності, за винятком житлово-експлуатаційних контор NN 1, 2, 3, 5 міста Хмельницького, Хмельницьких житлово-експлуатаційних контор NN 6, 7.

5. Отримувачем коштів за оренду нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) міської комунальної власності, що перебуває на балансі житлово-експлуатаційних контор NN 1, 2, 3, 5 міста Хмельницького, Хмельницьких житлово-експлуатаційних контор NN 6, 7 є міське комунальне підприємство по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності.

6. Розмір орендної плати встановлюється договором оренди між орендодавцем та орендарем. Договори на оренду нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) готуються орендодавцем майна.

7. Орендна плата є платежем, який вноситься орендарем незалежно від наслідків господарської діяльності.

8. Крім орендної плати орендар сплачує комунальні платежі, експлуатаційні витрати, податки та ін. Нарахування вказаних платежів проводиться балансоутримувачами нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень). Податок на додану вартість сплачується орендарями одночасно зі сплатою орендної плати у розмірах та порядку, визначених чинним законодавством.

9. Витрати на утримання об'єкта оренди та закріпленої за ним території, переданого в оренду одночасно кільком орендарям в неподільній частині, розподіляються між орендарями пропорційно орендованої ними площі.

10. Отримувачі коштів, визначені у договорах оренди, проводять нарахування орендної плати згідно з договором оренди, вручають рахунки на оплату орендарям та зараховують отримані кошти на свої поточні розрахункові рахунки.

11. Кошти, отримані від оренди нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень), що перебуває на балансі міського комунального підприємства по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності розподіляються ним наступним чином:

- 70 % фактично отриманих коштів перераховується до загального фонду міського бюджету до 10 числа місяця, наступного за звітним;

- 30 % фактично отриманих коштів використовується на покриття витрат на функціонування, утримання міського комунального підприємства по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності, утримання, експлуатацію та ремонти нежитлових приміщень, які перебувають на балансі підприємства.

12. Кошти, отримані від оренди нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень), що перебуває на балансі житлово-експлуатаційних контор NN 1, 2, 3, 5 міста Хмельницького та Хмельницьких житлово-експлуатаційних контор NN 6, 7, нараховуються та розподіляються міським комунальним підприємством по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності наступним чином:

- 70 % фактично отриманих коштів перераховується до загального фонду міського бюджету до 10 числа місяця, наступного за звітним;

- 30 % фактично отриманих коштів спрямовується вказаним балансоутримувачам для утримання, експлуатації та ремонту нежитлових приміщень, які перебувають у них на балансі.

13. Кошти, отримані від оренди нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень), що перебуває на балансі інших підприємств міської комунальної власності розподіляються ними наступним чином:

- 70 % фактично отриманих коштів перераховується до загального фонду міського бюджету до 10 числа місяця, наступного за звітним;

- 30 % фактично отриманих коштів залишається вказаним суб'єктам для утримання, експлуатації та ремонту нежитлових приміщень, які перебувають на їх балансі.

Плата за оренду майна бюджетних установ, згідно ст. 13 Бюджетного кодексу України, являється власними надходженнями бюджетних установ, включається до спеціального фонду бюджету та використовується згідно бюджетного законодавства.

14. Отримувачі коштів щомісячно, до 5 числа місяця, наступного за звітним, звітують перед орендодавцем про стан розрахунків за оренду нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) за формою, встановленою орендодавцем. Отримувачі коштів зобов'язані надавати орендодавцю будь-яку іншу інформацію стосовно оренди нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень).

15. У разі несвоєчасної сплати орендної плати, орендар сплачує окремо від орендної плати пеню в розмірі та порядку, встановленому договором оренди.

16. Відповідальність за нарахування, своєчасність сплати, оперативне реагування на несвоєчасну сплату орендарями орендної плати та за достовірність наданої інформації та звітності покладається на отримувачів коштів.

17. Орендодавець та отримувачі коштів здійснюють контроль за виконанням орендарями умов договору оренди, проводять заходи по стягненню заборгованості.

 

Секретар міської ради

В. Лесков

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали